Spáč (1973)

Woody Allen je prostě Woody Allen...

Comeback (2005) (TV film)

Film, který mě hodně mile překvapil. Richard Krajčo je pro tuto roli nejspíše stvořený, protože v jeho podání působí postava dokonale realisticky, nic není přehrávané. Nejedná se o nic vykonstruovaného, ale o příběh muzikanta, který se klidně může stát. Největší přínos má film právě ve schopnosti ukazovat realitu bez zbytečně zveličených situací. Navíc písničky použité v tomto filmu mají nádherné texty a i když Krajčo nepatří mezi ty nejlépe a nejčistěji zpívající interprety, má to něco do sebe. Tenhle film prostě funguje přesně tak, jak má.

Moje zlaté děti (2000) (TV film)

Takový nenáročný jednoduchý snímek, na který se dá v klidu podívat, ale nesmíte očekávat nic světoborného. Příběh ani situace nejsou nijak originální, přesto se dá najít pár věcí, které mohou někoho zaujmout. Například hezká příroda :)

Příběh rytíře (2001)

Slušné souboje, překvapivě dobré herecké obsazení a skvělá hudba. Navíc se zasmějete, protože scénky a dialogy v tomhle filmu prostě fungují a jsou opravdu vtipné. Vlatně ani nenacházím nic, co bych mohla vytknout, takže se podívejte a sami uvidíte...

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Už od začátku se dá tušit, že tenhle film bude stát za to. Vylodění v Normandii překonalo veškerá očekávání a přestože se mnozí snažili jeho velkolepost napodobit, nikdo to už nedokázal tak realisticky a se syrovou krutostí jako tomu bylo u Spielberga. Na hodně vysoké hodnocení by stačila sama tato scéna, ovšem ani zbytek filmu není žádným zklamáním a nabízí jeden z nejlépe zfilmovaných válečných příběhů.

Lotrando a Zubejda (1996)

Krásná a vtipná pohádka s milými písničkami, jejichž zpěvné melodie a vtipné texty vám prostě zůstanou v paměti. No jo, Svěrák je prostě Svěrák :)

Cesta do pravěku (1955)

Úžasný film, který ani po tak dlouhé době neztratil své kouzlo. Přestože se nad většinou triků dnes můžeme jen pousmát, tehdy se jednalo o něco geniálního a neuvěřitelného. Navíc milý příběh zůstal, takže proč se nevrátit do dětských let a na tuto klasiku nezavzpomínat?

Notting Hill (1999)

Jedna z těch lepších komedií s milým humorem a příjemnými herci.. Pokud si chcete odpočinou a pobavit se, s klidným srdcem doporučuju

Rok ďábla (2002)

Skvělý humor, úžasné scénky a Nohavica, kterému uvěříte naprosto všechno! Navíc hezké písničky..