Hilary a Jackie (1998)

Příběh sám o sobě je více než zajímavý. Myslím, že je zde již několikrát zmíněn, takže jej nebudu moc rozepisovat. O čem je však třeba se zmínit a to klidně poněkolikáté jsou dokonalé herecké výkony. Emily Watson zde předvádí něco, co se beze vší nadsázky dá nazvat geniální a úctyhodný herecký výkon.

Kouř (1990)

Úžasný film, úžasné písničky, úžasné texty a úžasné dialogy. Doporučuju, úžasný zážitek :)

Štěstí (2005)

Asi je zbytečné se nějak moc rozepisovat o jednotlivých hereckých výkonech, protože trojice Liška, Geislerová a Vilhelmová je jako vždy úžasná. Navíc do vedlejších rolí byli obsazeni další kvalitní herci ( jmenujme například Simonu Stašovou ), takže co se herců týče, je film na opravdu dobré úrovni. Sláma nás opět zavádí do příběhu ze života, kdy hrdinové musí čelit nástrahám a překážkám, ale přesto umí být šťastní. Takový hořkosladký příběh, na který se pěkně dívá.

Helena Trojská (2003) (TV film)

Takovéto prznění řeckých bájí a mýtů nesnáším, proč to ti Američani dělají???

Goyovy přízraky (2006)

Nepříznivým kritikám mohu jen a jen oponovat. Goyovy přízraky mě nadchly, uchvátily a hlavně oslovily. Přestože se nejedná o dílo dosahující velikosti Amadea, Forman nijak nešetřil svým uměním, obsazeni byli výborní herci a hlavně hudba a prostřihy na Goyovy obrazy dokáží vyvolat úžasnou atmosféru. Inkvizice je zde ukázána ve vší své ohavnosti a bezcitnosti, stejně tak jako krutá francouzsko-španělská válka. Kdo by pak nedokázal pochopit Goyu, který v této době žil a navíc trpěl vážnou nemocí, jež ho připravila o sluch, a jeho obrazy zobrazující bez zábran krutost, brutalitu a agresi lidí? Nejedná se o snůšku nesouvisejících a zmatených obrazů a náznaků, tenhle film má podle mne v sobě hlubokou myšlenku a zobrazuje více než jeden život prožitý v bolesti.

Nightwish: From Wishes to Eternity (2001) (koncert)

Nevím proč, ale finské kapely pro mě mají nějaké tajemné kouzlo a u Nightwish tomu není jinak. Tohle se mi prostě líbí a nemám k tomu co dodat, snad jen že to stojí za to!

Kostka (1997)

Úžasný nápad ve slušném provedení. Nevíte co čekat a místy napětím ani nedýcháte. A tak to má v tomhle žánru být, po dlouhé době hodně kvalitní sci-fi thriller, který jsem viděla.

101 dalmatinů (1996)

Spousta flekatých pejsků a jedna podivně nabarvená ženská :)

Umučení Krista (2004)

Jakožto zarytý ateista jsem se na tento film vydala s velkou dávkou nejistoty.. A ta stále tak trochu přetrvává. Některé scény mi přijdou až příliš brutální a nereálné. Přesto je však vizuální stránka filmu pro diváka velmi poutavá a vlastně se velkou mírou odráží na mém hodnocení. Není to špatný film, ale záleží hodně na zaměření diváka a ochotě hledat za brutalitou i něco jiného...

Policajtka (2001)

Vzhledem k tomu, že Jennifer Lopez pro mě není žádná herečka, není pro mě ani tento film pořádným filmem.