50x a stále poprvé (2004)

Hodně příjemná komedie, jejíž obsazení funguje překvapivě dobře. Nejen hlavní zápletka, ale také jednotlivé postavy jsou zárukou slušných vtípků, které nejsou jen lacinou zábavou beze smyslu. Pobavíte se, je to vážně milý film.

Ztracen v La Mancha (2002)

Strašně bych chtěla vidět ten film, takže se snad jednou natočí ( naděje umírá poslední :) )

Babel (2006)

Sám o sobě Babel není špatný film. Jenže ve srovnání třeba s Amores Perros mi postavy Babelu přijdou nevykreslené a ani děj mi nepřijde tak napínavý. Opět se setkáváme s příběhy, které dohromady tvoří složitou skládačku, kdy každý detail znamená důsledek pro aktéry druhého příběhu. Poutavé, přesto ne takové, jako jsem čekala.

Sunshine (2007)

První věc, která se mi při sledování tohoto snímku vybavila, byl Horizont události ( jako asi každému, kdo Horizont viděl ). Děj, jednotlivé scény, to vše si je velmi podobné. Přesto Sunshine dokáže okouzlit, a to hlavně po vizuální stránce, která je dokonalá. Většina postav není propracovaná do hloubky, snad jen s výjimkou postavy ztvárněné Cillianem Murphym. Přes podobnost s Horizontem a pár dalších chybiček, které by se na tomto filmu daly najít, stojí Sunshine za shlédnutí. A poté, co jsem Sunshine viděla podruhé, přidávám i pátou hvězdičku. Tenhle film je prostě dobrý!

Kytice (2000)

Co se vizuální stránky týče, je Kytice dokonalá. Přesto mám pár výhrad ohledně zpracování Erbenových balad. Například Bolek Polívka jako " malá, šedá.." polednice vážně nevypadá. Navíc některé charaktery mi přijdou zbytečně posunuty na úrověň bohémských hlupáků jako např. v Kolovratu - pán, který jen a jen chlastá si asi těžko může všimnout, že má za ženu někoho jiného, než chtěl. Ovšem co se Vodníka, Dceřiny kletby a Štědrého večera týče, nemám námitek. Zvlášť Vodník je dokonalý. Jak co se týče herců, tak zpracování. Celkově je Kytice trochu rozpačité, ale přesto slušné dílo.

Million Dollar Baby (2004)

Velmi dobře natočený film s dokonalým hereckým obsazením. Hlavně před Hilary Swank musím smeknout. Přestože je pro mě relativně neznámou herečkou, nebo právě proto, dokázala mě naprosto uchvátit, stejně jako " ostřílení " Clint Eastwood a Morgan Freeman. Opravdu velmi povedený film, jen škoda, že se i tady objevují již mnohokrát ohraná klišé. Jinak bravo!

Tři veteráni (1983)

Jedna z mých nejoblíbenějšách pohádek. Má nádherné písničky s krásnými texty a úžasné herecké obsazení. Ať žije Svěrák...

Kdopak to mluví (1989)

První díl nabízí ještě slušnou řádku vtipů a chytře vymyšlených situací, díly další už jsou jen snůškou trapasů a hloupých pokusů o vtip, kterého se však nedočkáte. Jednička však nabízí originalitu, chytrý humor, který vás dokáže pobavit i po vícerém shlédnutí, a kvalitní výkon Kirstie Alley ( John Travolta je na tom přece jenom o něco hůř ).

Prime (2005)

Slušná komedie s vtipnými a místy docela originálními nápady, šikovným hereckým obsazením... Prostě pohodový film třeba na páteční večer u popcornu.

Python (2000) (TV film) odpad!

No vzhledem k tomu, že normálně trpím hodně velkou fobií z hadů a nemůžu je vidět ani na obrázku, tak musím říct, že tohle se podobá hadovi asi tak jako moucha velrybě... Hrůza, i Cesta do pravěku, která je půl století stará měla mnohem lepší efekty.