Collateral (2004)

Slušná zápletka i ztvárnění a úžasný Jamie Foxx, který svým výkonem zastiňuje i překvapivě dobrého Toma Cruise

Vanilkové nebe (2001)

Fajn film do doby, než se vám autoři snaží vše vysvětlit a tím se z filmu stane jen další americká patlanina... Takže čtyři * za začátek a střed a 2* za konec..

Top Gun (1986)

Typický americký film, který katapultoval Toma Cruise mezi hollywoodské hezounky, kteří nemusí umět ani moc hrát (čímž nesnižuji Cruisovy kvality). Nechybí láska, ztráta blízkého člověka, sebeoviňování a snaha nalézt znovu svůj cíl života, čest atd. Takže až budete znuděně sedět, nebudete chtít moc uvažovat a možná budete mít potřebu se něčím aspoň trochu dojmout k slzám, klidně sáhnětě po Top Gunu.

Legenda (1985)

Jako malá jsem měla tenhle film ráda, a proto mu dávám čtyři * . Byla jsem nadšená jednorožci, Tomem Cruisem s velkýma a křivýma zubama a pohádkovou atmosférou. Ale první, co se mi u tohoto filmu vybaví dnes, jsou barvy, perfektně namaskovaní herci a taky hudba. Pěkný film ke vzpomínkám na dětství nebo pro fanoušky již zmiňovaného Cruise.

Rozum a cit (1995)

Krásná stará Anglie, romantický příběh a dobře napsané inteligentní postavy. Navíc skvělá a citlivá režie Anga Lee a skvělé herecké výkony v podání Kate Winslet, Alana Rickmana, Emmy Thompson... Těžko hledat cokoli, co by na tomto snímku bylo špatně.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Hodně dobrých a originálních nápadů, skvělý střih a kamera a "lidské" chování herců... Jeden z těch lepších seriálů vysílaných v současnosti.

Anděl Páně (2005)

Relativně slušná pohádka.. A dokonce celkem chytrá (tohle slovo se totiž rozhodně nedá použít u všech novodobých počinů v tomto žánru) a skvělý Trojan. Pěkné čtyři *

Aladin (1992)

Hodně pěkná pohádka s hodně pěknou hudbou a písněmi, hodně pěkný příběh, prostě hodně pěkné :) Stará dobrá Disneyovka...

Napoleon Dynamit (2004)

Ehm... jak to popsat? Střelené, trapné... ale fajn! :)

Za mraky (1995)

K tomu, abyste tenhle film zvládli až do konce a pochopili, musíte být v určité náladě. A já v ní asi nebyla, takže mi přišel místy zbytečně zdlouhavý a nudný. Tři hvězdičky, a to s přimhouřenýma očima (oběma).