Python (2000) (TV film)

Zápletka: Kupodivu únosná a na dáááávné první zhlédnutí i poutavá. Monstra: Had sám o sobě hrůzu nenaháněl, ten nechutný zvuk, co jej doprovázel, už ano. Herci: Englund a Van Dien půjdou s reputací, stejně otřesnou jako tento film, už i do hrobu.

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

Zápletka: Jednoduchá, ale druhá Anakonda je zkrátka můj guilty pleasure - koukám na ni každým rokem v televizní repríze. Monstra: Děkuju Bohu, že skutečné největší hady světa nevytvořil tak gigantické, ty zdejší pro mě byli na první zhlédnutí zaděláním na noční můru. P. S. Poprvé jsem Anakondu viděl v 8 letech. Herci: Messner je s hlasem Lukáše Hlavicy totálně badass, Yuneho mi bylo pekelně líto, Stricklandová je zpocená uprostřed džungle poměrně hot.

Teror na palubě (2009)

Zápletka: Ohraná, ale napínavá. Monstra: Strašně jsem doufal v to, že ona druhá ponorka na radaru je celou dobu sexy obří hádě ze začátku v džungli. Herci: Snaživí mariňáci!

Královská kobra (1999) odpad!

Zápletka: Ukamenujte mě, ale tohle jsem vypínal po půl hodině... Monstra: ...ukamenujte mě, ale tohle jsem vypínal po půl hodině... Herci: ...ukamenujte mě, ale tohle jsem vypínal po půl hodině.

Únik z Alcatrazu (2001) odpad!

Zápletka: Snaživá, ale pořád stejně dementní jako v podobných výplaších. Monstra: Ta pochroumaná zahradní hadice naštěstí mockrát vidět není. Herci: Dean Cain by se měl stydět za to, že si svět pamatuje jeho jméno, když se může chlubit jen takovouto kinematografií (pokud tedy neurážíme slovo kinematografie v případě New Alcatraz).

Megakrajta versus Gatoroid (2011) (TV film)

Zápletka: Dokud se držíme v "tajuplných" bažinách, tak dejme tomu. Monstra: CGI jako z malování, ale velký aplaus pro krajtu požírající samotnou vlakovou soupravu. Herci: Krokodýli byli fajn, s lidmi to už bylo (nej)horší.

Anakonda (2008) odpad!

Zápletka: Podělaná woodoo tužka!! Monstra: Byl to had?! Byl to krokodýl?! Bylo to sakra obojí v jednom?! Herci: Zkriplený dvojník Bruce Willise mi naháněl pořádný strach, brejlatý chlápek, co přežil pár okamžiků v "hadím" těle, tam měl i zůstat. Vícero postav si naštěstí nevybavím.

Boa - V sevření hrůzy (2006)

Zápletka: Té přísluší jedna oooopravdu umírněná hvězdička. Monstra: Obrovské WTF?! I když mi v jistých momentech thajský velehad paradoxně naháněl husí kůži. Herci: Boa... Nguu yak! je možná jedním z mála thajských filmů, který se k nám na nosiče vůbec dostane, takže ani nemůžu říct, zda nebyli tak strašní, či zda se v jejich končinách objevují talentovanější filmové STAR.

Zmije útočí (2008) (TV film)

Zápletka: Dost pokulhávala, ale dejme tomu, k tomuto druhu filmu to prostě patří. Monstra: Už jsme viděli lepší "hady". Herci: Nepamatuju si je téměř vůbec, ale scéna ve stanu byla přínosem této televizní hrůzy.

Zavaleni (2006) (TV film) odpad!

Zápletka: Ani jsem se nepokoušel ji hledat.. Monstra: Opravdu monstrózně příšerná Herci: Ty lidské postavy byli HERCI?!