Kontakt (1997)

Pěkný sci-fi snímek , který v první řadě za všech okolností říká ,že to co nevidíme , ale v co věříme tu skutečně může být i když to ostatní nechápou , nevěří a smějí se . Film poukazoval nejen na možnost toho , že ve vesmíru nejsme sami , jak ostatně vypočítali i různí znamý fyzikové , ale zároveň zde jako kontrast vložili kněze , který nedodržuje celibát a který s Ellie probírá možnost , že je tu bůh , ona v boha nevěří a nedokáže pochopit , proč on ano , když pro to nemá důkaz . Když pak letí do vesmíru a vidí něco , co jiní ne a nemůže to dokázat , že viděla , že cítila a že tam zkrátka byla dává děj ten správný výsledek . Věřit v něco , neznamená mít důkaz , to není to podstatné a jde o mnoho víc . To co je či není nebylo ve filmu v podstatě důležité , byla zde jasná snaha poukázat na myšlenku , že věřit se vyplatí a že každý má právo věřit či nevěřit v co uzná za vhodné . Film pěkný , myšlenka jasná a nepřehlédnutelná , efekty povedené a zahráno to bylo taky dobře .

Vražedná stěna (2008)

Dojemný film , podle skutečných událostí , který ukazuje svět přesně takový , jaký je .Hladový , rozhýčkaní reportéři , kteří hledají senzaci za každou cenu i na vzdory lidskosti , na druhé straně horolezci zapálení pro věc, kteří se dostanou do potíží právě díky snaze pomoct v nelehké situaci svým soupeřům ve zdolání hory . Film je dobře natočený a dokonale si zahrává s lidskou fantazií i emocemi . Člověk se cítí být přímo vtažen do děje a dokonale prožívá každý nepříjemný okamžik . Propracovaností tohoto snímku právě v tomto ohledu a na reálnosti se nedá nic vytknout . Je to neskutečně chytlavé a člověk nejen že cítí mrazení z nehezkých scén , ale často jsem se přistihla i při kdejaké grimase nepříjemných pocitů a za to nemůžu hodnotit zkrátka film jinak , přesto , že ho nutně znovu vidět nemusím . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Howlův kráčející hrad (2004)

Příjemná originální pohádka, která byla na můj vkus možná kapičku najivní a trochu víc romantická , než bylo třeba , ale byla i lehce vtipná , děj byl plynulý a nenudila . Bylo to zajímavé podívání a v podstatě nemám moc co vytknout . Líbit se bude spíš dětskému publiku . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Manon od pramene (1986) odpad!

Tenhle film na mě působil , tak extrémně nezáživně , že jsem si během něj stihla udělat manikúru , najíst se a jiné zábavné věci . Do půlky filmu tam Manon nahání kozy po palouku a na větu koza,koza,koza , už jsem naprosto alergická . Herecké výkony byli slabé a film mě nebavil po žádné stránce . Není , co bych chválila a jsem ráda , že ho mám za sebou , protože tohle bylo pro mě utrpení . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Barbora Poláková: Nafrněná (2015) (hudební videoklip)

Písnička sama o sobě není nic moc , ale protože je zde evidentní , že jde spíš o komediální klip , který příjemným způsobem bavil , tím jaké jsou některé ženy slepice minimálně průměr si zaslouží

Barbora Poláková a David Koller: Sami (2012) (hudební videoklip)

Velmi jednoduchá písníčka , která je spíš divadelně hudební podání toho , co si myslí o naší vládě a je to řekněme velmi trefné

Útok na věžák (2011)

Svůj žánr si to splnilo , to ano , ale mimozemšťani ala plyšový vlkodlak z fosforeskujícími zuby mě nějak zkrátka nedostal ani nijak zvlášť nebavil . Efekty hrozné , děj mladí dobytci z paneláku , co přepadávají lidi , hulí trávu , prodávají drogy atd. přepadnou holku , ta zdrhne , když z nebe spadne malý plešatý ufounek , co silně připomíná vetřelce . Kluci ho nahání rozsekají a pak přijdou další už chlupatí ufoni a honí je po baráku , zkrátka hrozně záživný a zajímavý děj , co dodat... :(

Kimssi pyoryugi (2009)

Jak se říká , když se daří , tak se daří ... Muž , který je na pokraji svých sil se rozhodne ukončit svůj život skokem z mostu a probere se na ostrůvku mezi mosty a jako neplavec tam zůstane nekompromisně uvězněn . Film je příjemný a celou dobu dobře baví , takovou tou přirozenou ironií osudu a tím , co vše je člověk ochotný ze zoufalství podstoupit či udělat , aby přežil . Film mě moc bavil a určitě si ho někdy dám znovu . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od PetrPan

Pod vlivem lásky (2008)

Film pojednává především o mladém chlapci Yu , který žije ze svou věřící rodinou . Po smrti své matky , zůstane sám z otcem , který se rozhodne stát knězem a do této doby žijí krásný spokojený a svědomitý život . Jeho otec se však se však zamiluje a jeho milenka mu brzy uteče za mladším mužem a od této chvíle se Yuův život zásadně změní . Otec zatrpkne a odejde z domu , žít do kostela a denně Yua , který se snaží o jeho pozornost zpovídá z hříchů a doslova ho do toho nutí . Yu , který se snaží být dobrý křesťan neví , co by mu měl pořád vykládat , nejdřív si své hříchy vymýšlí , ale otec ho prohlédne a tak ze zoufalství začne hříchy vytvářet uměle , aby získal zpět otcovu pozornost .Potom Yu potká svou vysněnou lásku a všechny jeho umělé vytvořené hříchy pro otce mu najednou začnou značně komplikovat život . Film měl své ne úplně silné momenty a občas působil malinko přeplácaně v určitých směrech , na druhou stranu poukazoval hlavní myšlenkou na to , jak snadno si lze zničit život neuváženým rozhodnutím a tak různě a podobně , těch ukázání prstem na to , co je všechno v životě špatně tu bylo více : fanatismus , láska , nedoceněnost atd., za herecké výkony a velké hraní z pointou v tomhle neskutečně dlouhém filmu dávám **** . FILMOVÁ VÝZVA 2015 od PetrPan

Creep (2014)

Jak něco napsat a nic nevyzradit z děje , nejsem si úplně jistá , nu ale k filmu můžu říct asi toliko , že pán pro kterého šel Aaron pracovat na mě od začátku působil jako slušný magor a asi bych s ním tak dlouho nevydržela a dávno bych taktně vzala nohy na ramena .Film byl natočený velmi jednoduše , ale měl v sobě kus kvalitního napětí a každý člověk , který někdy v životě narazil na nějakého podobné exota se vcítí a vžije do děje podstatně víc . Strach z filmu nešel a šoky byli dávkované v rozumném množství a tak , aby ani nenudili ani nezpůsobili srdeční zástavu .Co dodat film se mi líbil a nenudil a na horor to vůbec nebylo zlé .