Hercules (2014)

Ano , po vizuální stránce to bylo zajímavé , dokonce i vtipné to docela bylo , ale tak nějak z Hercula udělali trošičku frašku a to mi teda upřímně docela vadilo . Válečné scény , děj i to všechno nebylo špatné , takové typicky válečné , historické , jenže když si člověk pustí takový film očekává od něj něco úplně jiného a hlavně ten nádech řecké báje to úplně ztratilo a nezachránilo to ani dobré obsazení pěknými , známými herci . Za mě to , že tomu vzali všechny mytologické postavy i nestvůry teda rozhodně veliké mínus . V podstatě to předělali v duchu všechno je to nesmysl , mi parta úžasných jsme to vždycky táhli spolu :(

Gamer (2009)

Velmi originální myšlenka tohohle sci-fi mě osobně přišla velmi zajímavá . Když si člověk představí třeba hru Sims vs.nějaká válečná střílečka dá se relativně snadno uvěřit , že by byli pracháči ochotní za takovou hru z reálnými lidmi platit nemalé peníze i v reálu pokud by to šlo a že nanoroboti už dávno nejsou žádné sci-fi ví snad každý . Nebezpečná myšlenka nu ale zpátky k filmy akční scény dobré , bohužel jen krátké a řekněme , že i pár hloupostí zde bylo , ale zase působili na mě spíš jako záměrový vtipný prvek , tak že v podstatě jsem byla ve všech směrech mile překvapena i spokojená . Film se zaměřuje na veškeré publikum od hráčů her , přes válečné natčence až po lidi , co mají rádi trochu erotiky nebo zkrátka sci-fi jako takové . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Viděl jsem ďábla (2010)

Žánrově si to splnilo vše , co bylo zapotřebí.Děj byl relativně napínavý a snad i uvěřitelný . Celá myšlenka byla dobrá a bez zbytečných přeháněk . Policista , kterému zavraždili přítelkyni , se rozhodl pomstít . Masového vraha systematicky chytá , trýzní , ošetří a pak propustí , aby si to mohli ještě párkrát zopakovat , to se bohužel ukáže jako ne úplně dobrý nápad ... FILMOVÁ VÝZVA 2015 zadaní od Tonach

Méďa (2012)

Film mě nijak zvlášť neoslovil a děj i humor byl krapet nucený , ale občas bylo se čemu zasmát a děj nenudil , tak že průměrná komedie se spoustou sprostých slov . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Úsvit planety opic (2014)

Film měl velmi pěkné grafické zpracování a líbilo se mi i to jak dokázali vdechnout opicím , takovou jako by lidskou podobu . Děj ze začátku , než přišli lidé malinko nudil , ale zase se pochlubil grafickou hravostí , co se týče zvířat v lese , naštěstí tenhle ne úplně zábavný začátek trval jen pár minut . Kdyby jsme si představili dva různé národy , které proti sobě bojují děj by se nejspíš o moc nezměnil . Vždy se najdou mezi námi dobří i špatní jedinci a zde byl jediný rozdíl v tom , že přátelství , nenávist i sobeckost se týkala nejen lidí , ale i zmutovaných opic , kdo viděl první díl bude film hodnotit lépe než , kdo začal tímto filmem . Pokud by jsme to brali jako že v lese žijou chytré opice , pak by jsme film považovali za naprostou hovadinu , tak tomu naštěstí není , já první část viděla , tak že vzhledem k tomu , co se filmem snažili zdělit můžu hodnotit jen kladně . Snažili se zdělit , jak hrozně důležitá je lidskost a že ne všichni ji máme danou . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Souboj Titánů (2010)

Velmi pěkně a dobře propracovaný film z trochou příjemného humoru a velmi dobrým grafickým zpracováním . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Americký sniper (2014)

Film podle skutečných událostí na mě působil jako ve většině případů velice dobře .Měl tu správnou válečnou atmosféru , byl zajímavý a umí si udržet pozornost diváka , čeho si poslední dobou vážím čím dal víc .Scén s problémy z rodinou by sice mohlo být méně , vůbec by mi nechyběli , ale chápu , že to k ději patřilo a tak ty nezáživné okamžiky dokážu přehlédnout . Bylo to zajímavé nahlédnutí nejen na to , jak to asi zhruba ve válečných oblastech vypadá , ale také na to , co to dělá s psychikou lidí , kteří se toho účastní . Velmi vkusně pojato .

Světová válka Z (2013)

Člověk čeká kvalitní válečný či akční film a co dostane ? Zombíky , jupí :(Děj nijak zvlášť nápaditý , který dost připomínal spoustu jiných filmů o nákazách . Zombíci vydávali zvuky , které připomínali spíš velociraptola z Jurského parku a to včetně pohybů z ksichtem . V podstatě se zdálo , že inspiraci pro tento film čerpali na základě vykrádání jiných filmů a nebyla v něm ani špetka něčeho nového . Film po celou dobu táhl utahaný Brad Pitt a to tak ležérním stylem , že měl člověk pocit , že se za roli tak stydí , že se po natáčení hned zastřelí . Efekty byli lehce přepísknuté , ale ještě relativně snesitelné .Pokud všechny tyhle věci přehlídnu a budu předstírat , že jsem všechny ty filmy ze kterých čerpali neviděla , pak se na film dá dívat , ale bohužel je mimo jiné trochu nudný . K tomu všemu je naprosto předvídatelný a na mě měl až moc pohádkový konec . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015

Adamova jablka (2005)

Výjmečný film , který neskutečně manipuluje z lidskými pocity . Měla jsem z něj tak smíšené pocity , že se to nedá ani popsat , to se zkrátka musí vidět .Děj je naprosto jednoduchý . Kněz , který napravuje vězně , ale ta pointa je prostě úžasná . V životě bych nevěřila , že mě bude bavit film o víře v Boha , ale tady byli vloženy takové prvky , že jsem se i řádně zasmála , byla jsem udivená snad i krapet soucitu s divným knězem jsem měla , zhnusení , odpor , nesympatie i sympatie jsem cítila a celkově mě děj držel jako vlk myslivcovu nohu . Tenhle film si rozhodně někdy pustím znovu a všem doporučuju velmi barvitý film .

Projekt minulost (2015)

Mladistvé , sympatické sci-fi o stroji času aneb , jak přijít na to , že je lepší ho vlastně vůbec nesestrojit . Takto by se ve zkratce dal shrnout film . Jistě je pěkné , když si člověk může upravit svůj život dle svých představ , ovšem co to sebou nese za následky už tak pěkné být nemusí . Možná té mladistvosti bylo až příliš , ale děj to mělo zajímavý a dívalo se na to velmi dobře . Viděno v rámci Season Challenge Tour 2015