Úžasňákovi 2 (2018)

Na pokračování Úžasňákových se myslím vyplatilo si počkat. Dvojka je pro mě stejně úžasná, zábavná, nápaditá, zajímavá, vtipná, dojemná i napínavá jako první díl.

Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Akční sníme s Washingtonem a Travoltou, který se odehrával v poměrně netypickém prostředí a jehož aktéři také nebyli zcela typičtí. Mělo to náboj a nebylo to nudné, ale žádná extra pecka to podle mě taky nebyla.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Pro mě velmi poučný snímek plný zajímavých a pro mě naprosto neznámých skutečností. Nejvíce se mi ale líbí vyústění, které z mého pohledu dokonale shrnuje chyby, které americká (nejen) vláda dělá při svých akcích (nejen) na Blízkém východě. Naprostá nedotaženost akcí do konce a jejich pokračování i po ukončení války, což má za následek daleko děsivější dohry.

Super Mario Bros. (1993)

U tohohle filmu jsem se skvěle bavila a veškeré nedokonalosti, který zde bylo možná i víc než pár, jsem mu vzhledem k roku vzniku ráda odpustila. Bylo to svižné a vtipné.

Jigsaw (2017)

Z tohohle dílu jsem dost rozpačitá, protože jsem si celou dobu myslela, jak stupidní je a až ke konci jsem se přesvědčila o opaku. Možná už jsem zblblá z toho, jak tvůrci předchozích dílů vykrádali jedničku, možná jsem zblblá ze všech těch "nečekaných" nebo za vlasy přitažených zvratů a možná už jsem měla dost toho, jak se tvůrci dalších pokračování odvracejí od hlavní myšlenky prvního Saw. Ale musím říct, že vyústění tohohle snímku mělo smysl. Jednotlivé "vraždy", protože v posledních dílech se bohužel o ničem jiném mluvit nedá, smysl vždy úplně neměly. Ale právě v tomhle dílu měla nesmyslnost vraždění nakonec svůj smysl.

Saw 3D (2010)

K mému překvapení byla ústřední linka filmu velmi zajímavá a měla své poslání. Zpracování ale opět pokulhávalo a místy bylo vyloženě pitomé.

Saw 6 (2009)

Stupitida a naprostá nesmyslnost většiny vražd pro mě dělá z tohohle dílu nejslabší článek celé série. Jistě, že se dá očekávat, že kvalita jednotlivých dílů bude mít klesající tendenci, ale přesto si myslím, že držet se nějakého smyslu, který přinesl první díl, má cenu. A jakmile se od tohoto smyslu tvůrci odvracejí, nejde o nic jiného než o bezduchou vyvražďovačku s potoky krve, lítajícími orgány a těly rozpouštěnými kyselinou zevnitř...

Saw 5 (2008)

Oceňuji kombinaci "vraždění" a jeho vyšetřování, které dává událostem trochu jiný rozměr. "Úkoly" zde měly svou logiku a jednotlivým "obětem" byla dána jistá možnost jejich úspěšného vyřešení. To je něco, co v minulých dílech občas chybělo, a pro mě jde o jakýsi návrat ke smyslu prvního dílu. Od něj se zde tvůrci podle mě až tak moc neodklonili, ačkoliv šlo vidět, že dávají přednost stříkající krvi před jiným typem akce.

Pašerák (2018)

Eastwood je pro mě jak vynikající herec, tak vynikající režisér, a v tomto snímku zúročil obojí.

Oprávněné vraždy (2008)

Nečekaný zvrat byl z logiky věci od počátku čekaný, jinak by smysl celého filmu vyzněl do ztracena. Detektivka, ve které je od začátku znám útočník, není v takovémto zpracování úplně pochopitelná. Odhalování úmyslů hlavního aktéra ale mělo svou hloubku a sílu a když k tomu přičtu perfektní herecké výkony, jedná se nanejvýš o lehce nadprůměrný, ale spíše průměrný film.