War Machine (2017)

Pokus o vysvětlení marnotratnosti Američanů ve válce v Afghánistánu. Nikdo je tam nechce, ale oni tam prostě musí být. Z filmu si za týden určitě nebudete nic pamatovat, ale na retardovaný běh generála Glena McMahona nezapomenete nikdy.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Mám v těch Star Wars totální bordel, ale jako asi jo bylo to dobré. Pár překvapení se událo a je to změna oproti starým dílům.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Perfektní myšlenka seriálu i provedení, ale nakonec byl seriál dotlačený do klinické smrti, kdy se produkce snažila vařit z vody. Série 1 - Naprostá pecka, ostatní série už nejsou Útěk z vězení.

Čára (2017)

Konec filmu totálně odfláknutý. Zbytečně zdlouhavé. No, na čoboláky to ujde.

Běžící muž (1987)

V roce 2017 zkolabovala světová ekonomika. Zásoby jídla, přírodních zdrojů a ropy se krátí. Policie je rozdělená do vojenských útvarů řízených železnou rukou. Televize je řízena státem a sadistická hra „BĚŽÍCÍ MUŽ“ se stává nejpolárnějším pořadem v historii. Tak proč si v roce 2017 nepřipomenout, jak si tvůrci představovali rok 2017 za 20 let. Nakonec to nedopadlo tak špatně. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $27 / 38 / 11 milionů / -- dní < 1,40 > násobek rozpočtu.

Stopy spravedlnosti (2017)

Sakra, proč ne? Konečně film o IRA, který si zaslouží vaši pozornost. Staříci se na důchod vytáhli k solidnímu akčnímu-krimi-dramato-thrileru. Bavil jsem se celých 114 minut a to jsem opravdu nečekal. Milé překvapení na konci roku.

The Punisher (2017) (seriál)

Nesmrtelný Frank Punisher Castle k dokonalosti něco chybí. Třeba těch 100 litrů krve, které ztratil během několika dní. První série přinesla něco nového, co tu ještě nebylo. Hrdinu od Marvelu, který nemá žádné "super schopnosti" a to bylo hodně cool, plus perfektní zápletku a zdatného záporáka. Druhá série navázala na skvěle tempo z jedničky, ale to z ničeho nic upadlo po třetím dílu a zbylých 10 dílu už jen vzpomínalo na nálož prvních 3. Celkově je velká škoda, že práva na tuto postavu Netflix ztratil, protože Jon Bernthal se pro roli Punishera narodil. 2 série jsou sakra málo.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Ze začátku v seriálu hráli postavy jako John Trapper, Frank "kuní ksicht" Burns a Henry Blake, kteří mě po všech stránkách bavili, ale po odchodu těchto postav přišli B. J., Sherman Potter a tyto dva jsem vyloženě nesnášel a tak seriál pro mě konči kolem 100 dílu. Postava Charles Emerson Winchester III je úplně jiná než Frank, ale taky mě do jisté míry dokázala pobavit oproti BJ a SP. Seriál po odchodu těchto postav není úplně špatný, ale v porovnání s původními postavami už to není ono.