Smrt ve tmě (2016)

Na první pohled se to muže zdát jako velmi dobrá zápletka, ale je tam spousta detailu, která sráží film trochu dolu. Jedna za všechny, zastřelit někoho výstřelem do hlavy, pak ho úklidu do místnosti s prackou a nakonec ho ještě propíchnout nůžkami na živí plot? To jako policii nepřijde divné? Až na pár detailu se jedna o velmi slušný thriller a jedno z překvapení roku.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Začnu tím, že film měl mít o 45 minut kratší stopáž, další věcí je to, že když chci, aby diváci brali film vážně, tak neobsadím do role Lexe Luthora patlala Jesseho Eisenberga. DC Comics se snaží dostihnout Marvel, ale když chcete dohnat Ferrari, není dobrá volba brát si na to Renaulta. Cože? Rozšířená verze má 181 minut, to je s pauzou na večeři? --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $250 / 873 / 623 milionů / 84 dní < 3,4983 > násobek rozpočtu.

Pevnost Boyard (2016) (pořad)

Po minutě jsem zjistil, že Češi a TV Prima dokáže zprasit i tento legendární pořad. Korunu tomu dává nemoderátor Bouček. Jediný Rosák stojí za zmínku.

Sebevražedný oddíl (2016)

Joker to jako fakt? Joker byl jeden velký Joke. Kdyby ve filmu nebyl, vlastně by se nic zásadního nestalo. Na druhou stranu Heath Ledger byl jenom jeden a mu už se nikdo nevyrovná, Jared Leto vypadá vedle jeho výkonu jako chudý příbuzný. Celkově je potencionál filmu dost nevyužitý, ale to je tím, že už scénář pokulhává. Všechno to zachraňuje až Margot Robbie jako Harley Quinn, která baví po celou dobu filmu (vizuálně i vtipem). Za zmínku ještě stojí výkon Willa Smitha, jinak ostatní jako by tam ani nebyli. Shrnuto a podtrženo. Marvel je jenom jeden a DC bude vždycky až na druhé koleji. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $175 / ??? / ??? milionů / ??? dní < ?,?? > násobek rozpočtu.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Jediná věc, která mi vadí na tomto filmu, je že film nevydělal dost, aby mohlo byt pokračovaní. Jake je pro roli prince přímo stvořeny. Navíc spolu s Gemmou tvoří ideální, vyvážou hereckou dvojici. Obsazení, efekty, příběh, herci, prostředí, hudba, adaptace podle hry všechno je až na pár detailu výborné, tak sakra proč to nevyšlo? --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $200 / 336 / 136 milionů / 119 dní < 1,68 > násobek rozpočtu.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Kdo nic nečekal, zklamaný nebude, ale já jsem. Je to taková dětská verze. Bez Willa to nemá ten správný šmrnc. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $165 / ??? / ??? milionů / ??? dní < ?,?? > násobek rozpočtu.

Deadpool (2016)

Konečně! Film, který je jiný. A proč Deadpool uspěl? Protože je to přesně to, co tu ještě nebylo. Je to film, který všichni chtěli vidět a šli na něj nakonec i ti co to ho vidět nechtěli. Navíc Rayn Renolds Deadpoolovi obětoval opravdu hodně, např. jeho verbování malých děti do jeho vražedného oddílu bylo dost cool. Marketingová propagace toho filmu byla opravdu skvostná. Doufám v to, že „erkový“ rating otevře prostor pro víc takových filmů. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $58 / 781 / 723 milionů / 126 dní < 13,46 > násobek rozpočtu.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Už dlouho jsem neviděl animovaný film (jestli vůbec někdy viděl), kde je skvěle skloubená zábava pro děti s perfektní detektivní zápletkou pro dospělé. Nečekal jsem, že bych se mohl při animovaném filmu tak skvěle bavit, proto je mé nadšení z filmu dvojnásobné. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $??? / 1 021 / ??? milionů / 154 dní < ?,?? > násobek rozpočtu.

Temný případ (2014) (seriál)

Při porovnání první a druhé série docházím k závěru, že se jedná o dva úplně jiné seriály, které zatím nic nespojuje. Po zhlédnutí dvou sérii se jednoznačně přiklonit k první sérii, protože přišla s něčím temným, neotřelým a navíc výkony McConagheyho a Harrelsona jsou excelentní. Přesto nemůžu říct, že by druhá série byla výrazně horší, ale není tam ten wau efekt jako v první sérii. A konec druhé série mi přišel dost zmatený a nesmyslně zakončený.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Zombie zpívající song Britney Spears by měl vidět každý :-D. Ujetou zombie apokalypsu se skauty a dokonalou Sarah by měl vidět každý. Kde je víc takových zábavných jednohubek? --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $15 / ??? / ??? milionů / 21 dní < ?,?? > násobek rozpočtu.