• Krátkometrážní

Bermudská příšera (2014) (TV film)

25% / Po zhlédnutí jakéhokoli filmu od The Asylum budete bud smíchy bez sebe a nebo mít pomyšlení na sebevraždu. Zde je to tak napůl, půlku filmu jsem se smál a půlku usínal. Dementní "herecké" výkony, neexistující spojující scény, mnoho nesmyslů, zastaralé ale i přesto částečně okouzlující CGI a Linda Hamilton, ta tu vypadá jako by ani nevěděla co v tom filmu sakra dělá. Každopádně celkem jsem se pobavil a to u mě na odpad nemá.

Sniper - Lovec duchů (2016)

73% / Ještě než začnu tak musím zmínit, že jde o první film této série co vůbec vidím a vzhledem k tomu, že toto zpravidla nevyhledávám tak možná i poslední. Mezi hlavní ale také nepočitatelné zápory patří určitě ne zrovna dobrý český dabing, mezi ty počitatelné pak poměrně předvídatelný příběh, který není ani nijak vyzdvihnut a ve velké míře je zakryt nepřebernou akcí, která mě osobně vyhovovala nakonec také herecké obsazení bylo více méně dobré. Shrnutí: Sniper - Ghost Shooter je nadprůměrná střílečka bez výraznějšího příběhu, ale myslím, že na víkendové ráno je to ideální.

V pasti (2018)

68% / Netflix je jedna z mála platforem u které vím co mám již dopředu očekávat a tady tomu tak také je, faktem však je, že to není naprosto dokonalé, po celkově slušně nabitém začátku jde film do kytek a nemá co nabídnout, ono před tímto filmem jsem viděl dosti podobný, "Tiché Místo" a ten mě osobně zaujal více a to jak v ději, tak po vizuální stránce, dokonce ani atmosféra tomu moc nedává, protože tu jsem asi po hodině skoro přestal vnímat a to hlavně kvůli silné monotónnosti. Jinak ale jde o slušnou podívanou, kterou snadno 2 hodiny zabijete.

Bumblebee (2018)

24% / S tématem transformerů jsem toho viděl již mnoho (cca 30 procent z toho jsem zde ani nehodnotil) a myslím, že toto se právem může řadit k tomu opravdu nejhoršímu co jsem kdy viděl. Mezi pozitiva co jsem ve filmu našel tak je inspirace G1 a to především na poli charakterů, s tím se ještě pojí fakt, že jsem byl dosti nadšený z výskytu autobota Brawna, jenž patří zrovna k postavám, které po první generaci a japonském seriálu "The Headmasters" již nikdy nikdo ve světě filmu a seriálu neviděl (i když zrovna Brawn se objevil v troj-epizodě "TransWarped" v seriálu "Transformers Animated"), pak bych mohl ještě pochválit 2 celkem zdařené vtipy a 2 vydařené akční momenty, ano i takovéto debility tu musím zmiňovat, ono toho tu fakticky moc nevidím. Seznam záporů je však mnohem plnější a obsahově bohatší, prvním z nich je téměř neexistující hudební doprovod a opravdu nehodící se soundtrack, druhým je určitě neoriginální a nudný děj, jenž se dá označit jako smíchanina všeho možného v čele s filmy jako "E.T. – Mimozemšťan" nebo " Herbie: Fully Loaded". Dále musím zmínit animaci jenž se až trochu moc podobá dnes již skoro 9 let staré hře "War For Cybertron", téměř poslední tu máme postavy, jejichž chování je těžko uvěřitelné, dementní a jakoby zpomalené a jako poslední tu připomenu přehnaný lidský faktor, kterého zde ještě o něco přibylo, což mi pochopitelně silně vadí, když má jít o film na téma transformerů a místo toho tam je obecně lidí jak nasráno. Já tak nějak už roky čekám na něco alespoň z poloviny podobného jako byl film z roku 1986, což mimo první pasáž na Cybertronu zde nebylo. Ono Bumblebee je podle mne něco naprosto nadhodnoceného a ve světě transformers neskutečně originálního ale z celkového hlediska jde o další film jenž se snaží přizpůsobit trendům, bohužel k tomu zpracování je i na velikost rozpočtu hodně slabé a ubohé, myslím, že za mě by toto mohl režírovat například takový Anthony C. Ferrante nebo někdo jemu podobný, ten by nejspíše neutratil tolik peněz a také si myslím, že by udělal mnohem zajímavější a možná i zábavnější film než toto a bral bych to i za cenu toho, že by Transformeři vypadali jako z "Beast Wars".

Zelená kniha (2018)

94% / Velmi jednoduchý a přesto dobře fungující příběh o dvou naprostých protikladech, kterému nechybí humor ani vážnost a mimo trošku slabšího začátku nemám ani co vytknout.

Transformers Zone (1990)

52% / Ono je těžké toto hodnotit, ve zkratce se to dá označit jako "pilotní díl", který je ovšem také jediným dílem seriálu jenž poté byl zrušen, ono i když jde o jeden díl tak to není až tak špatné, snad nejvíce si ode mne odnáší intro, které je neskutečně chytlavé a Japoncům se dosti povedlo, ohledně samotné epizody tak to je trochu jiné, animace: průměrná ale určitě neurazí, příběh: příběh??, řekněme, že tady to zrovna ideální není, během těch cca 23 minut se toho stalo tolik, že jsem to nestíhal sledovat a připadal si trochu zmaten, hold tvůrci se s tím nepárali a dali co mohly, což je na jednu stranu dobře a na druhou zase špatně, já osobně bych s tím až tak nespěchal a udělal bud film o 45 minutách a nebo dvě epizody po těch cca 23 minutách, což by to krásně pokrylo a nebylo to tak na sobě "nasrané". Shrnutí: Transformers Zone je velmi nadějný nápad na dobrý seriál, který bohužel vyhořel na klesající popularitě a malé podpoře médií a tak "ze zoufalství" vzniklo toto, 1x23 minut jenž nabízí skvělou ochutnávku ale nic víc.

Transformers: Energon (2004) (seriál)

52% (Super Link) / Vzhledem k odlišnostem Americké a Japonské verze budu + a - z těchto verzí uvádět bud k oběma zároveň a nebo zvlášť. Energon + Super Link: Animace - U tohoto seriálu je právě toto téma dosti kontroverzní, až do nějaké 30. epizody zde lze objevit 4 druhy animací a každá z nich je použita na něco jiného, jedna speciálně na Alpha Q, druhá na všechny ostatní roboty, třetí na interiéry a lidi a poslední na pozadí, tento mix je celkem zajímavý a je celkem i originální ale jak sem již řekl tak pouze do nějaké 29 epizody, pak se totiž začne mírně zastaralou CGI (kterou jsou animováni roboti) míchat s ručně malovanou a to opravdu do očí bíjícím způsobem, ze začátku je to tak ob díl, každopádně s postupem času se toto objevuje více a více, já bych měl tady několik otázek a to "proč až za polovinou seriálu?", "proč jste tak neudělali seriál celý již od začátku?" a "proč je to tak dementně okaté?", ono takéto experimenty mi nevadí ale míchat něco co už nějakou dobu funguje (i když to vypadá mizerně) s něčím co vyzerá úplně jinak je na mě prostě moc, osobně bych byl radši kdyby tam použili bud jednu nebo druhou ale radši to prostě nemíchat. U animace ještě chvilku zůstanu, snad největší plus je vzhled lidí, ti sice vypadají, že jsou polo-Japonci ale vypadá to snad "nejlépe a nejvyspěleji" ze všech seriálů co ohledně transformerů vůbec byly, i když je fakt, že na podobné nebo ještě lepší úrovni jsou také Transformers: Prime nebo Transformers: Generation 1. Pak bych tu ještě zmínil nespočetné množství animačních chyb, nesmyslů a nedodělků mezi které bych například zařadil popírání gravitace, někdy umí létat někdy ne a přesto to dokážou i ti co se nepřeměňují na žádný dopravní prostředek schopný letu, to platí hlavně u deceptikonů, Megatron zavelí ústup a i takový Demolishor prostě poslechne odletí do prdele i přes fakt, že se transformuje v tank a později na náklaďák, jenž tyto vlastnosti naprosto postrádá, každopádně toto se objevuje skoro ve všech seriálech a to již od GoBots. Vzhled postav - je sice fakt, že jenom na základě animace bych mohl všechny postavy poslat někam ale nejde to. Stejně jako u Beast Machines se tu najdou postavy jenž jsou i vzhledem k animaci úžasné a některé jsou prostě odpad, mezi ty nadmíru dobré patří podle mě hlavně Superion Maximus, Demolishor (počáteční verze) a Tidal Wave, mezi ty vzhledově nepovedenými jsou Arcee, Cyclonus + Demolishor (2. verze), Prowl a nejméně hrůzostrašně vypadající Megatron vůbec. Děj - Jedním z největších pozitiv seriálu jenž mě táhly až do konce tak byl určitě velmi dobrý děj, který byl mnohem bohatší než u předchozího Transformers: Armada, zaznamenal jsem zde pouze jednu díru v ději kdy se Optimus Supreme pere s Unicronem, kterého ovládá ze vnitřku Megatron, já bych tuto část nazval tou nejnudnější a nejhůře zpracovanou v celém seriálu, dívat se na to nedá a příběhově je to na bodě mrazu. Optimus Prime - Poslední opravdu nesnesitelnou věcí je právě vůdce autobotů, který je natolik slabý, že se věčně s někým kombinuje (na což dokonce v jednom díle upozorňuje Megatron), ze začátku k tomu využívá 4 členný tým Prime Force, který si táhne ve svém přívěsu, každopádně někdo si řekl, že je to nuda a tak jako další byl vybrán Wing Saber (jinak také "nejzbytečnější hlavní postava"), který potom co získá novou podobu tak se z Optima neodrhne a pokud ano tak v daném díle ani není (mimo asi dvou až tří epizod), řekněme že jde o takovou nucenou dě*ku, jenž neudělá nic s tím, že ji furt někdo ojíždí, poslední se stal nakonec Omega Supreme, který se alespoň do nějaké té solo akce dostal a nemám s tím až takové problémy. Energon: Dabing - Dosti charakteristický a ale občas nesmyslný a stupidní. Nesrovnalosti a debilita - Ačkoli v energonu je lehčí rozeznat od sebe postavy tak to je snad jedinou dobrou věcí této verze, příběh a s tím i související dabing většinou nedává smysl, práce dabérů je překládat nebo maximálně mazat nepovolené ale tady je to po epizodě 32 kompletně překopané, epizoda 33 (podle japonského řazení) je v USA ignorována a dokonce se po ní snažili zahladit stopy její existence a to i přes to, že jde o jednu z nejdůležitějších epizod v celém seriálu, následující epizoda s číslem 34 (podle japonského řazení) to kompletně odsrala a většina dialogů je kompletně změněna aby na již zmíněnou epizodu 33 nijak neodkazovali. (27%) Super Link: Intro - Super Link má podle mě jedno z nejhorších inter ve světě Transfromerů vůbec, ačkoli vizuálně to vypadá lépe jak to určené pro západ tak hudebně je to skoro neposlouchatelné, intro pro Energon mě osobně zní lépe a to i přes to, že je mnohem kratší a vzhledově to není až takové jako zde, ovšem hudba je více než obraz. Dabing - U Japonců je ten problém, že většina zní skoro stejně a tady to není výjimkou, jedinou postavu, kterou jsem neměl problémy od ostatních rozeznat tak byl Ironhide, u zbytku to tak lehké už nebylo (nepočitatelné -). Jinak si stěžovat nemohu, více záporů jsem u této verze nenašel. (52%)

Afrojack feat. Luis Fonsi - Wave Your Flag (2017) (hudební videoklip)

67% / Klip je takový mírný nadprůměr, který který dobře vypadá ale nijak extra nenadchne, hudebně je to takové zvláštní, drop je tou snad nejhorší částí jinak velmi dobrého tracku s opravdu perfektními vokály Luise Fonsiho, jehož hlas v angličtině u této písně zní mnohem lépe než u jeho superhitu "Despacito" kde jak víme zpívá v rodném jazyce. Video: 58%, Hudba: 76%

Kabát: Schody (2011) (hudební videoklip)

82% / Videoklip zde fakt není to co by u této písně táhlo, možná je originální ale určitě ne zrovna moc propracovaný a jeho výroba moc dlouho netrvala ale ten song samotnej je opravdu skvělej a odsuzovat jej pouze kvůli klipu nebudu. Video: 63%, Hudba: 100%

Alle Farben & Ilira - Fading (2018) (hudební videoklip)

46% / Hudebně jde o něco co bych od Farbena čekal ale spíše jako součást nějakého alba než rovnou aby to byl singl, ovšem dá se to, tak moc problémů s tím nemám, ovšem klip je více-méně typicky komerční, který originalitu ani neviděl a připomíná mi mnoho jiných a jak jinak většinou starších a lepších, především tím myslím "All About That Bass" (Meghan Trainor) nebo také "Trouble" (The Knocks s Absofacto) [dokonce mám pocit, že zde hraje ten samý herec] a ještě by se jich pár našlo, každopádně mám z toho celkem smíšené pocity, které asi mimo čísla asi nedokážu říci. Video: 28%, Hudba: 64%