• Krátkometrážní

Pár nenormálních aktivit (2013)

60% / Je tomu několik let co jsem viděl, Paranormal Activity první díl, ten si u mě před lety odnesl jednu hvězdu, dodnes vlastně nevím za co, každopádně nedopadlo to dobře a očekávat něco od parodie se mi také úplně nechtělo, ale nakonec to tak špatně nedopadlo, první polovina sice není nic moc a mě osobně připadal směšný tak jeden moment, avšak poté se to krásně rozeběhlo a to jak na ploše hororové atmosféry tak na ploše humorných momentů, které nakonec překonávají i samotný originál.

Scary Movie 5 (2013)

26% / Vše se od posledního dílu prakticky změnilo, mimo Sheena na začátku, který se takto objevil již ve čtvrtém díle, akorát zde pro změnu umřel, to je tak vše. Film jako samotný je katastrofa, nic zde není dobře provedeno a ani atmosféra, která ještě tak nějak zachraňovala 4 zde není, zůstalo zde jen něco okolo desítky lepších vtipů a narážek ale to je vše.

Scary Movie 4 (2006)

37% / První díl, který jsem kdy viděl a paradoxně je také ten nejhorší, světlé momenty se najdou ale oproti trojce je jich neskutečně málo a i přes to, že pokusů o vtip je tu spousta tak většinou moc dobře nefungují.

LEGO Bionicle: The Journey to One (2016) (seriál)

23% / Dobrá je tu leda animace, dějově silně nudné a nezáživné, zvukové efekty katastrofální a dabing je na tom prakticky stejně.Takže nic zajímavého.

Bionicle: Zrození legendy (2009)

56% / Jednoznačně nejlepší film ze světa Bionicle a jako poslední už tuplem. Ačkoli se o tuto pozici pere s dvojkou tak se musí uznat, že dvojka na to vlastně ani mít nemůže. Oproti prvním třem dílům je hlavní velkou změnou (mimo jiných postav a jiného zasazení) animace, ta min. u samotných robotů vypadá naprosto úchvatně, o něco hůře je na tom animace prostředí, které samo o sobě je na tom o mnoho hůře a to i přesto, že zde prakticky nic není, planeta je silně pustá a mimo jeskyni s "ekosystémy" zde není nic co by nasvědčovalo nějakému smyslu pro detail. Příběhově je film o něco horší než první dva ale lepší jak třetí díl, zde je to bohužel až moc jednoduché a předvídatelné a natahování děje přes dlouhé jízdy v dunách apod. tomu také zrovna nepřidávají. Shrnutí: jako malému se mi tento film opravdu líbil, avšak po letech na světlo přicházejí chyby a nedostatky, které z toho dělají mírně podprůměrný film, který sice vypadá dobře ale nijak nezaujme.

Transformers (1984) (seriál)

64% / Transformers G1 seriál je něco kouzelného ale zároveň odstrašujícího, na jednu stranu jde o kultovní začátek dnes již megalomanské franšízy, která celkově je takový lepší nadprůměr, avšak na stranu druhou je tento seriál (hlavně) v třetí a čtvrté řadě docela dost odfláknutý, první řada je klasika s relativně obstojnou animací i dějem, dvojka kvůli vstupu animačního studia AKOM nemá sice až tak bezchybnou animaci ale za to dějem i nadále dokáže okouzlit, třetí a taktéž nejhorší řada, která navazuje na film už oproti oběma před-filmovým řadám hraje na tvrdší a temnější notu a upřímně už není moc vhodná pro děti, sám sem se sice nad těmi hovadinami v tom spíše jen pousmál ale být mladší, tak bych rozhodně asi tak v pohodě nebyl. Mimo to animačně je to ještě větší propad než předchozí série a oproti filmu je to rovnou rána pěstí, na kterou se mimo výjimky ("Call of the Primitives") nedá ani koukat, dějově pak z velké části nic moc, nové týmy transformerů jsou dosti nudné a samotným charakterům není ani tolik věnováno prostoru jako dřív, avšak světlé body se najdou, např. ve formě Sky Lynxe nebo Grimlocka, kteří díky svým vtipům vlastně celou sérii prakticky táhly. Čtvrtá řada je pak mírné zlepšení aspoň co se týče obsahu, objeví se zde hromada nových postav a například stvoření hedmasterů, targetmasterů nebo titánů Scorponoka a Fortress Maximuse je dosti zajímavé, jenom animačně to není díky studiu AKOM žádná sláva. Celkově doporučuji hlavně první dvě řady, sice tam pár chyb je ale i tak jde o docela slušnou podívanou, kterou si den nutně s dětmi nezkazíte, dvě zbylé pak doporučím jen na vlastní uvážení, je zde hromada chyb a blbostí + temnější atmosféra také není pro každého. Hodnocení sérií: S1 = 82%, S2 = 62%, S3 = 52%, S4 = 58%

Godzilla II Král monster (2019)

64% / Je tomu 5 let od prvního dílu, který jsem si během let opravdu oblíbil a stal se tak jedním z mých nejoblíbenějších filmů, který mimo poněkud slabšího děje nijak nestrádal. Zde to však tak lehké není.... Je sice faktem, že po jedničce jsem na případné pokračování měl opravdu opravdu velké nároky, což nakonec trochu opadlo po zhlédnutí traileru a zjištění, že mimo některých producentů se na tomto filmu nepodílel prakticky nikdo z těch co na prvním díle a taky to tak i dopadlo.

Zlo s lidskou tváří (2019)

43% / Pokud na tento film plánujete jít tak být váma si to rychle rozmyslím, film za ty prachy rozhodně nestojí, jde o nudný a i nezáživný film, který nic nového nenabízí ani na poli informativnosti o činech vraha, pouze o jeho vztahu k ženám a to ještě příšerně zpracovaný po většině stranách. Pzn. film by ode mne měl 53%, každopádně vzhledem k nasrání, které mě provázelo po následující týden od zhlédnutí jsem se rozhodl mu strhnout 10%.

Deadpool 2 (2018)

73% / Tam kde jednička skončila, tak tam dvojka částečně i navázala, bohužel už to není ono co měl první díl, humorných a dementních scén dosti ubylo a nabralo se na vážnosti, což sice není úplně špatně ale mohlo by to být i lépe podané. Jinak jde stále o velmi dobrý film, který stejně jako první díl za to určitě stojí.

Havran (2012)

70% / Skvělý nápad a zpracování vyššího nadprůměru, takto bych tento film velmi stručně charakterizoval. Každopádně jdu to trochu více rozpitvat, ohledně tématu šíleného ctitele co přetváří spisovatelova díla do reality jsem již něco viděl, nejsem si však jist, že nešlo o parodii popřípadě jiné zpracování tohoto tématu, samotné téma je velmi dobře dosazeno a příběh také nijak špatný není, mezi pozitivní stránky ještě mohu zařadit docela slušný hudební doprovod a logicky také kameru. S čím jsem měl po celou dobu filmu celkem problém tak byl John Cusack jako E. A. Poe, páč mi na tu roli vůbec nesedl, to spíš bych jej viděl ve vedlejší roli radši jako policistu. Co mi nadále vadilo tak byla sakramentsky moc uspěchaná část kde se ani ne během pěti minut Poe a Hamiltonová skoro bezhlavě zamilují, dokonce to vypadá, že tento románek začal mnohem dříve v období, které film nezobrazuje.