• Krátkometrážní

Godzilla vs. Kong (2021)

54% / Pokračování téměř navazující na mírně nadprůměrnou dvojku je nakonec ještě více průměrné. To, že se nedočkám ničeho co by mi připomnělo první díl mi bylo jasné a po dvojce jsem měl velmi nízká očekávání, třetí film nakonec trošku překvapil, sice jde opětovně o zhoršení ale všechno, tak nějak ujde, není to takový pád do hoven jak jsem předpokládal, soundtrack mírný podprůměr, herci těžký průměr, scénář nižší podprůměr, efekty a CGI nadprůměr. Celkově mám problém tento film doporučit, nejde o nic zajímavého a ani významného, světlé momenty se najdou ale není jich tolik a člověk se některé části filmu skoro až nudí a to i když se film snaží aby to tak nebylo.

Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

68% / Tak a je to tu, vysoce očekávaná verze Zacka Snydera je tu. A co si o tom tedy myslím, je to lepší než originální kino verze? To určitě ano, zmizela zde spousta hovadin, která původní film potápěla, sice něco zůstalo ale bohužel, již je to každopádně mnohem lépe koukatelné a příběh dává větší smysl, avšak něco je tu naprosto zbytečně a někdy si sami řeknete: "Kdy toto do prdele už skončí, už mi došlo co se stane, tak proč to natahovat?!". Avšak těchto momentů je na čtyřhodinový film překvapivě málo, jenže pak i přes tuto metráž máte pocit, že tam mohlo být i něco navíc... Proč? Protože ne vše je vysvětleno dostatečně a nebo vůbec je vysvětleno. Jinak nemohu tvrdit, že je to skvělej film, to opravdu ne, jde o nadprůměr, jehož hodnocení shazuje místy hluchý scénář + nudné a příliš časté zpomalené záběry, z části také dabing a kvalita postav, kdy Aquaman je zase naprosto nevyužitej a nemáte u něj pocit jako v jeho solovce. Mezi klady pak řadím atmosféru, většinové herecké výkony, o něco lepší CGI, která je ale v roce 2021 již značně zastaralá, a také vylepšený děj. Neutrálně se dívám na hudbu a formát obrazu použitý u filmu, hudba je taková nic moc, něco zaujme ale z něčeho vám je zle, formát 4:3 pak nevnímám jako problém, docela dobře se na to koukalo, ačkoliv je to nezvyklé. Celkově mohu doporučit, sice to není to nejlepší ale jde o takový kvalitnější DC produkt 21. století.

Liga spravedlnosti (2017)

40% / Tento film sleduji jako první hlavně kvůli nedávno vydané verzi původního režiséra Zacka Snydera a to kvůli porovnání, ačkoli to provedu až později, tak mohu rovnou říci, že toto bylo špatné, a to hlavně v rámci novodobých filmů... Film obsahuje docela obstojný soundtrack, líbil se mi také herecký výkon Raye Fishera coby Cyborga (ačkoliv tam moc není a moc se o něm nedozvíme), každopádně to je asi vše z těch větších kladů. Zápory bohužel vše válcují ve velkém, patří mezi ně dozajista na rok 2017 bídné CGI, špatné herecké výkony (mimo Cyborga), nadstandardně nudný a předvídatelný děj, vlastně i špatně napsané postavy, krátká metráž, téměř nulové informace a přiblížení všech postav divákovi a obzvláště špatné použití "červeného" filtru, který působí více než jen nerealisticky a tak dále... Celkově nemohu doporučit, film bohužel doplatil na změnu režiséra ve velkém, vypadá nedokončeně a také i dosti odfláknutě, kvality tak poněkud chybí. Jsem zvědav na Snyder's Cut, který by to měl údajně mnohonásobně vylepšit.

Transformers: The Headmasters (1987) (seriál)

52% / Japonské pokračování G1 a to především navazující na třetí řadu, ignoruje se zde děj filmu z roku 1986 s i posledních dílů třetí řady kdy obživne Optimus. Oproti předchůdci je The Headmasters docela zklamáním, sice se zlepšila animace v některých ohledech ale bohužel to je tak vše, hlavní charaktery nejsou moc sympatické, děj je vesměs nezajímavý, stejnorodý a nudný a světlých momentů velmi rapidně ubylo, navíc se zde objevují různé bizarnosti spjaté s dějem, které mnohdy nemusí dávat úplně smysl. Celkově seriál není moc jednoduchý na sledování, kvůli chybějící kvalitě scénáře a postav jde o velmi průměrné dílo, které vám maximálně ukáže další nové postavy a pár zajímavostí o původu Targetmasterů nebo Headmasterů, jenže to je tak vše co nabízí...

Coco (2017)

94% / To, že filmy od Pixaru jsou skvělé (mnohdy) ví snad každý, avšak Coco svým zpracováním, příběhem, hudbou a dabingem se dostává na naprostou špičku animovaného filmu na západě. Nemám opravdu mnoho co zkritizovat, protože film je opravdu kvalitní, zábavný a i emotivní. Nevýhodou může být maximálně částečně šablonovitý a předvídatelný děj (hlavně zpočátku), jenže vzhledem k okolnostem a dalšímu vývoji se tato šablonovitost velmi brzy rozplyne v prach. S klidným srdcem mohu naprosto doporučit, film je vhodný pro každou věkovou kategorii a velmi složitě by se hledal někdo komu by alespoň z poloviny nesedl.

Spalovač mrtvol (1968)

87% / Jedna z legend domácí kinematografie se konečně dostává ke mě, a mé pocity byly ze začátku velmi rozporuplné... Bez předchozích pochyb rozhodně mohu pochválit, kameru, střih, hudbu a i skvělé herecké výkony, kterými film opravdu září. O něco horší je to v rámci děje, kdy film až do zapojení hlavní postavy ke straně je poněkud nudný a mírně nezáživný, avšak poté je nám ukázáno co dokáže citově chladný člověk když mu do hlavy narvete ideologii, což je ještě k tomu provedeno velmi pozoruhodným způsobem, který překvapivě funguje. Rozhodně mohu doporučit, ačkoli přiznávám, že film rozhodně není pro každého.

Monty Python a Svatý Grál (1975)

92% / Monty Python jsou u mého nejlepšího přítele považováni za legendy a dlouho jsem se zdráhal na ně podívat, jenže to byla velká chyba! "Monty Python a Svatý Grál" je totiž dílo, které převyšuje o několik pater všechny Bláznivé střely na polích kvality i humoru, a to i když jde o starší film. Celkově nemám co vytknout, film byl excelentní, jenom náhlé ukončení policií dává pocit prázdnoty a toho, že to ještě mohlo pokračovat. Rozhodně doporučuji, nikde jinde jsem se takto kvalitně nenasmál.

Hulk Vs. (2009)

71% / Hulk Vs., jak asi víte již od mých kolegů jde vlastně o dva malé filmy pod "jedním" jménem. Prvním je Hulk Vs. Thor (60%), který sám o sobě je mírný nadprůměr s nepříliš okouzlující animací a o něco lepším příběhem, vzhledem k druhému filmu jde avšak o docela nudný a nevýrazný kousek. Druhým je pak Hulk Vs. Wolverine (82%), který znám již spoustu let a i po těch letech mě neustále uchvacuje skvělá animace, jenž oproti prvnímu filmu je o 2 levely výš, dalším faktorem je do jisté míry asi Deadpool a myslím, že všichni víme proč... Nakonec ještě hudební zpracování a dabing. Zápory tento film téměř nemá, jediným výraznějším je asi děj, který začíná mimo scénu a končí taktéž mimo scénu, jde tedy o jakousi ochutnávku. Celkově mohu doporučit oba filmy, ačkoli ten s Wolverinem určitě více, jde o klasicky dobře provedené animáky, které se ani dnes nemusí nutně za nic stydět.

Pevnost Šanghaj (2019)

51% / Jak již zde někdo psal, tento film se dá označit jako "Den nezávislosti po čínsku", sice ne doslovně ale je tomu příbuzné. Ohledně filmu jako takovému mohu říci to, že jde celkově o průměrný film, který nemohu tvrdit, že byl špatný, viděl jsem totiž mnohem horší. Efekty a CGI je sice místy dost zastaralá ale jde to, herecké výkony jsou na velmi dobré úrovni a člověk je schopen s postavami i soucítit či se do nich vžít, asi největším kopancem do zádě je scénář, ten je mnohdy prostě chudý, mimo emocionální linku není příliš dobrý a většinou útoky mimozemšťanů či některé scény působí debilně. Dobrý dojem avšak na mě udělala i hudba a kamera, které byly velmi dobré taktéž. Podle mě na Čínu víceméně skvělá práce a tento film hravě pohřbí celou tvorbu SyFy i Asylum, sice ano v tomto filmu je i docela vidět pro jakou zem to je a ve které se to točilo ale s tím je třeba počítat.

Transformers: Války o Cybertron - Východ Země (2020) (série)

68% / Po velmi slušném Siege tu máme stále slušné ale už ne tolik dobré Earthrise, to sebou bohužel táhne všechny zápory Siege a ještě přidává vlastni, těmi jsou bezpochyb některé nové CGI modely jako například Galvatron, který se nedočkal své figurky a tak jej nebylo ani podle čeho pořádně modelovat a podle toho i tak vypadá, obdobný problém měly i lodě Nemesis a Ark (Ark tuto CGI měla již v Siege ale až zde to bije do oka mnohem více), které v některých scénách působí rozmazaně a odflánutě. Dalším záporem ale i do jisté míry pozitivem byly nové charaktery, v rámci figurek jich byla celá řada, avšak oproti Siege se jich do Earthrise série dostalo o poznání méně (ze standardní toyline se sem dostal pouze Doubledealer, Deseeus (aka Quintesson Judge), Scorponok a Sky Lynx + zbytek nových či nově zabitých charakterů pak vyšly jen jako exkluzivity, či nedostaly figurky vůbec, což si neumím do jisté míry vysvětlit proč nejsou přidány nové charaktery ze standardu a jsou přidávány ty mnohem méně zajímavé z exkluzivit, i když důvodem bude šetření za CGI animaci pravděpodobně), výhody vidím tedy hlavně v těch čtyřech výše zmíněných postavách, které dokázaly zaujmout ale některé dějové části okolo nich nechápu, /!!!SPOILER!!!/u Scorponoka jsme se nedozvěděli jak dopadl ani žádné bližší informace, akorát strohou kostru a pár blábolů, Quintesson a jednání jedné z jeho osobností na mě působilo jako předem připravené na danou scénu, i když bylo očividné, že ta jedna osobnost musela s ostatními žít věky a mohla je zabít už dávno, tak proč to udělala zrovna v tu chvíli? Doubledealer pak sám o sobě měl dobrou linku, avšak byl po docela slabé době na plátně zbytečně zabit, i přes svou zajímavost, to samé platí i u Sky Lynxe, ten byl sice od G1 odlišný ale skvěle napsaný i tak, jenže ten samý díl co se ukáže je zabit a druhá nová autobotí postava je po smrti, prvním zabitým nováčkem byl pak Steeljaw, který byl mrtev dříve než děj této série vůbec začal (nepočítám Aplha Triona), což rozhodně moc nepřidává. /!!!SPOILER-Konec!!!/ Dalšími výhodami je opět hudba, ve velké míře CGI a zpola i děj, avšak již to není to co u Siege. Celkově i přes znatelné nedostatky je i nadále série v pohodě koukatelná a asi stojí zato ji zhlédnout a jsem zvědav na pokračování.