• Krátkometrážní

Transformers: Války o Cybertron - Kapitola 1: Obležení (2020) (série)

82% / Po delší době udělalo pro Transformers Hasbro správný krok, kterým zajistilo, že i fanoušci starých sérií mohou jásat, "War For Cybertron - Siege" je totiž velmi slušnou počáteční řadou pro WFC, jedinou věcí co zamrzí je velmi malý počet dílů na pohled první, na pohled druhý je problémem pro minimálně tuto řadu recyklace modelů hlavních postav, což se sice chápat dá ale není to nic extra, na druhou stranu je to mnohem více inovativní než v Transformers Prime, kde udělaly podle jednoho modelu celé stádo vojáků bez charakteru, posledními menšími mínusy jsou dabéři, kdy v roli Optimuse Prima neslyšíme vele-významného Petera Cullena a i u ostatních postav chybí jejich původní představitelé, Netflix zde šetřil a dabéři zde obsazení jsou v rámci Transformers mnohdy nováčky, nebo se podílely mnohdy jen na ne moc významných seriálech (hlavně Prime Wars Trilogy, Cyberverse či Rescue Bots). Avšak mohu pochválit mnohé ostatní, jako je hudba, CGI či děj, který překvapil mnoho lidí dobrým zpracováním a v menší míře i originalitou, mezi méně významné plusy patří i obsazení a dosazení nepříliš významných postav, které po G1 nikdy na obrazovky již nepodívaly (například. Reflector (Refraktor), Buzzsaw) nebo dokonce ty, které lidi znají jen z komiksů (například Impactor). Celkově mohu doporučit a již jsem zvědav na pokračování.

Postal (2007)

41% / Celkově zajímavé filmové zpracování nechvalně známé hry Postal (hlavně druhého dílu), která sama o sobě je kvalitní a dosti brutální blbost, avšak zde ta kvalita moc není, scénář je místy hluchý, nudný a některé vtipy nefungují ani v případě, že by šlo o humor britského typu, každopádně příšerný pohled je i na umělou krev, která vypadá opravdu všelijak jen ne přesvědčivě. Mezi klady pak asi určitě patří těch pár povedených vtipů a naprostá ignorace jakékoli politické korektnosti, díky čemuž je tento film výjimečný a opravdu originální, jenom by se hodilo lepší provedení.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

50% / Oproti jedničce si dvojka odnáší o 2% lepší skore, které si film vydobyl trošku lepším dějem a konečně nějaké ukázky z Bradavic, avšak do sraček spadl opět kvůli nepříliš zajímavým a nudným postavám, kde se sice nepatrně oproti minulému dílu zlepšily ale opravdu ne o moc, další věcí je pak příběh a obsazení brumbála, kdy herec Jude Law mou představu o Brumbálovy prakticky vůbec nenaplnil + oznámení o Brumbálově orientaci nasralo kde koho. O něco lepší byly ještě Herecké výkony, které byly dobré ale to je tak vše. Stejně jako u jedničky tento film nedoporučuji, jde spíše o ztrátu času.

Špióni v převleku (2019)

84% / Minulý rok jsem s přítelkyní měl jít na toto do kina, nakonec ale vyhrál jiný snímek. Nedávno jsem se k tomuto filmu opět dostal a do jisté míry je škoda, že jsem jej v kině neviděl, jde totiž o velmi nabitý animovaný komediální akčnák, který opravdu dokáže pobavit a na první pohled i šokovat, podle jména byste totiž asi čekali něco úplně jiného než nakonec dostanete. Celkově jsem spokojen, film je opravdu kvalitní a humoru v něm se opravdu zasmějete, i když může působit trošku dětinsky a pitomě ale to je už jen věc názoru.

Ocelová pěst (2011)

81% / Jeden z mála posledních filmů, které jsem v posledních letech chtěl zhlédnout a konečně se mi to povedlo. "Ocelová pěst" mě celkově příjemně překvapila, i přes hromadu klišé se mi děj zdál docela dobrý a dokonce i napínavý, plus až do konce z něj byla cítit jakási energie co hnala děj dál a dál, herecké výkony byly skvělé a samotné postavy byly dobře napsané, akorát v pár momentech mi reakce a jednání postav nedávalo úplně smysl. Pozitivní hodnocení si tento film ode mne odnáší i kvůli soundtracku, který k filmu opravdu dobře sednul. Celkově je tento film opravdu slušná podívaná vhodná téměř pro celou rodinu a rozhodně jej doporučuji.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

48% / Prequel Harryho Pottera mě dlouhou dobu lákal ale vzhledem k nepopulárnosti mi chvíli trvalo než jsem se odhodlal k tomu se na něj vůbec podívat a upřímně mé zdržování a obavy se nakonec potvrdili. Ačkoli oproti druhému dílu se tu neobjevují "sprosté narážky" na postavy a děj spjaté s Potterem, tak to není žádná výhra, celkově je film mírný podprůměr, postavy jsou zde naprosto příšerné a nezajímavé, moc tomu nepomohl ani bídně odvyprávěný a mnohdy až šablonovitý děj, který prakticky nepřinášel nic nového. Dále mě taktéž mrzelo i to, že je hlavní postava bývalým žákem Bradavic ale nic o tom co se tam bližšího stalo nebo co se tam naučil či zažil. Takovým středem je hudba, která neurazí ale ani neuchvátí, mezi plusy pak řadím velmi dobré efekty a fantastická zvířata jako taková, vzhledem k tomu, že člověk nepřestává jimi být udiven. Celkově tento film původním filmům o mladém kouzelníkovi nesahá ani po paty, velmi složitě se to s ním srovnává kvůli propadu kvality a proto jej ani nemohu doporučit.

Romeo a Julie (1968)

74% / Pravděpodobně nejvýznamnější filmová adaptace velmi známé hry od Williama Shakespeara Romeo a Julie se konečně dostala ke mě a upřímně jsem mírně zklamán a i překvapen. Film je opravdu po všech směrech dobrý a myslím, že hru dobře vystihuje, avšak až s tímto filmem mi došlo, že příběh o této dvojici je vlastně dosti nereálný a tak trochu i pitomí, což mě tedy přesvědčilo i v tom, že tento film již vidět rozhodně nikdy nechci, i přes dobré zpracování, slušné výkony herců, kostýmy nebo hudbu je tento film prostě v kategorii "Dobrý ale už nikdy!". Pokud bych měl hodnotit sám od sebe podle pocitů, tak by si film odnesl cca 40%, protože jsem se docela nudil a není to můj šálek, ty však započítávat nebudu, vzhledem k tomu, že jde o adaptaci, ne o nic nového.

Let’s Dance: Revolution (2012)

68% / Po průměrném 3D přichází Revolution, který toho oproti minulému dílu dosti zlepšil: choreografie, hudba a i děj (menší debilita zůstává ale dá se to ignorovat) jsou posunuty o level výše a určitě potěší. Jediná znatelnější vada na kráse je trošku slabší charakterizace postav, kterou měl předchozí díl o něco lepší ale i přesto jde v rámci žánru o dosti kvalitní film, který průměrného diváka pravděpodobně nezklame alespoň co se týče vizuální stránky. Můžu doporučit.

Oněgin (1999)

61% / Romány jsou pro mě celkově velkou záhadou a pokud bych nemusel nějak se připravit na maturitu, tak bych na tento film ani nenarazil. Celkově jde o docela dobré ztvárnění Ruské klasiky, i když fakt, že to z Ruska nepochází tomu ubírá, i přes to ale jde o slušný film, který svou úlohu plní docela dobře, bohužel nejsem fanda žánru a mě se zdál dosti nudný a částečně nezajímavý ale i tak mohu doporučit.

Let's Dance 3D (2010)

60% / Předchozí díly jsem neviděl a upřímně ani nechci, tento a jeho pokračování jsem si vybral pouze na základě pro mě dobře známé hudby, která ve starších prostě chybí ale kdo ví, možná někdy i na ty mrknu. Každopádně samotný film se podle klasických kritérii složitě hodnotí, páč by dostal jen dvě hvězdy a to za podprůměrnej děj, slabší herecké výkony... Ale co to tu kecám zde jde hlavně o hudbu a choreografii, oboje ve filmu je a je to víceméně povedené, pokud máte rádi hudbu a tanec, tak doporučuji alespoň po vizuální stránce, pokud bych to měl brát jako kritik, tak film asi mimo danou skupinu doporučit nemohu, ne každej to totiž skousne.