• Krátkometrážní

Deadpool 2 (2018)

73% / Tam kde jednička skončila, tak tam dvojka částečně i navázala, bohužel už to není ono co měl první díl, humorných a dementních scén dosti ubylo a nabralo se na vážnosti, což sice není úplně špatně ale mohlo by to být i lépe podané. Jinak jde stále o velmi dobrý film, který stejně jako první díl za to určitě stojí.

Havran (2012)

70% / Skvělý nápad a zpracování vyššího nadprůměru, takto bych tento film velmi stručně charakterizoval. Každopádně jdu to trochu více rozpitvat, ohledně tématu šíleného ctitele co přetváří spisovatelova díla do reality jsem již něco viděl, nejsem si však jist, že nešlo o parodii popřípadě jiné zpracování tohoto tématu, samotné téma je velmi dobře dosazeno a příběh také nijak špatný není, mezi pozitivní stránky ještě mohu zařadit docela slušný hudební doprovod a logicky také kameru. S čím jsem měl po celou dobu filmu celkem problém tak byl John Cusack jako E. A. Poe, páč mi na tu roli vůbec nesedl, to spíš bych jej viděl ve vedlejší roli radši jako policistu. Co mi nadále vadilo tak byla sakramentsky moc uspěchaná část kde se ani ne během pěti minut Poe a Hamiltonová skoro bezhlavě zamilují, dokonce to vypadá, že tento románek začal mnohem dříve v období, které film nezobrazuje.

Sander van Doorn feat. Belle Humble - No Words (2018) (hudební videoklip)

99% / V posledních letech je znát, že hudba od Spinnin' Records upadá na kvalitě, avšak není tomu vždy a zde je to krásně cítit. Hudebně i vizuálně opravdu nádherně provedené. Video: 100%, Hudba: 98%

Godzilla (2014)

92% / Film dějově nijak překvapit nedokáže, avšak pro mě je toto ukázkový audiovizuální orgasmus, který i po letech vypadá i zní skvěle.

Pokoj 1408 (2007)

80% / Poměrně slušný film s velmi dobrou a přetrvávající atmosférou, kterou se prolíná nejistota a zmatení, úlohu obou žánrů to tedy splňuje, avšak dějově byl film dosti nezajímavý a plný mnohých klišé, to však neznamená, že se bát nebudete........

Já, robot (2004)

99% / I po letech pro mne stále číslo 1. Hudba, herci, efekty, děj všechno je zde stále velmi dobré, avšak samotný film (pokud nepočítám roboty) vypadá dosti minimalisticky, osobně bych očekával v některých scénách více než tam nakonec bylo, pak ještě můžu podotknout celkově jednoduchý děj, to však na tom, že mám tento film opravdu v oblibě a považuji jej prakticky za klasiku nic nemění.

Identita (2003)

92% / Velmi dobrý film se skvělým hereckým obsazením v čele s Johnem Cusackem, velmi příjemné bylo také vidět dnes již zesnulého Carmena Argenziana, kterého já znám především z Hvězdné Brány. Co mě však dosti překvapovalo, tak byl fakt, že si film atmosféru opravdu dokázal udržet až do konce, a to i přes mnohé zvraty a velká překvapení, od těch zde nejsme vůbec ušetřeni a možná jich je tu i trochu moc, každopádně můžu doporučit.

Strojvůdce (2008) odpad!

11% / Celý film jsem myslel na to co tomuto dát, skončilo to mezi jednou hvězdou a odpadem. vyhrál odpad. První problém filmu je fakt, že nejsem na rodinné filmy, kde ještě k tomu jsou v hlavních rolích děti, další je předvídatelný a dementně nudný děj, nakonec také neskutečně kreténský dabing za který by se mělo věšet. Za plus se dá považovat kamera a trochu možná i prostředí.

1911: Pád poslední říše (2011)

79% / I přes fakt, že informace i téma filmu jsou pro mne jako Čecha silně irelevantní, tak je třeba uznat, že je to velmi slušný film, bohužel na mne příliš krátký, tím myslím hlavně příliš rychlé odvyprávění, které by šlo více rozvinout aby se toho cizinec dozvěděl o mnoho více, jinak doporučuji.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

87% / Za mě určitě skvělý film, avšak podle mě dosti krátký a né zrovna extra dějově rozmanitý.