Ricky Gervais: Humanity (2018) (pořad)

Ricky Gervais je poklad. Nejlepší komik současnosti už jen díky své filozofii. Tento člověk je přesvědčený o tom, že vtipy v podstatě o čemkoliv jsou naprosto v pořádku. A má pravdu. Nevidím jediný důvod, proč se urážet kvůli vtipu. Proč se nezasmát negativní události, když to člověka uvolní a zlepší mu to náladu? Každopádně, Humanity byla super podívaná a během sledování jsem se téměř nonstop smál, až na pár slabších vtipů. (90%)

Bill Nye Saves the World (2017) (pořad)

Není to vůbec špatný pořád, pokud se zrovna marně nesnaží o humor, protože ten očividně příliš nefunguje. Avšak to nic nemění na tom, že Bill Nye je velice sympatická osoba a Derek Murrel, který v pořadu též relativně často vystupuje, je jedním z mých nejoblíbenějších YouTube tvůrců zabývajících se vědou. (75%)

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Jestli stvoření takového skvěle zpracovaného filmu není umění, tak není uměním nic. Martin McDonagh divákům přináší drama plné drsné reality a ještě drsnějšího, nekorektního černého humoru. Skvěle napsané charaktery, skvěle zahrané charaktery a skvěle fungující chemie mezi charaktery. Co víc říct? Snad už jen to, že si to svoji nominaci na Oscara zaslouží nejvíc ze všech nominovaných filmů. (90%)

Bright (2017)

Film s velkým potenciálem a na pohled i dost originálním námětem, ale i s Willem Smithem v hlavní roli to zkrátka nějak neklape. Jsou tam skvělé momenty, ale bohužel těch slabších momentů je mnohem více. Je tam hromada nelogičností, děj je uspěchaný, člověk pomalu ani není seznámený se světem, ale je téměř okamžitě vhozen do mišmaše všelijakých fantasy šíleností. (65%)

Brooklyn 99 (2013) (seriál)

Neměl jsem od tohoto seriálu příliš velká očekávání, ale nakonec příjemně překvapil se svým humorem a sympatickými postavami. Nezařadil bych to mezi své nejoblíbenější sitcomy, ale rozhodně je to fajn podívaná, u které se člověk může v klidu uvolnit, vypnout a trochu se pobavit. (80%)

Hardcore Henry (2015)

Kreativní a relativně originální koncept s na první pohled velice jednoduchou, ba až dětinskou, zápletkou, ze které se však vyklube něco složitějšího a promyšlenějšího. Celkový požitek z filmu také zlepšuje skvělá volba hudebního doprovodu, především v posledních 20ti minutách filmu. Herecké výkony jsou trochu slabší, ale jinak je to fakt nářez. Ideální film pro lidi, kteří se chtějí trochu uvolnit u řádného adrenalinového krveprolití. (70%)

Bo Burnham: Make Happy (2016) (TV film)

Burnhamův humor je unikátní. Slovní hříčky, hluboké myšlenky ve formě vtipných písniček, zábavné scénky a velká dávka realismu. Bo Burnham je jedním z nejlepších komiků dnešní doby, o tom není pochyb.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Průběh filmu až bolestivě průměrný, některé aspekty zahnané až moc do extrémů, ale i tak nechyběla epická bojová scéna za doprovodu skvělé muziky, stejně jako v minulém díle. Jinak také tvůrci hodně spoléhali na "nostalgii" a odkazy na předchozí díl. (65%)

Temná věž (2017)

Největší sračka, jakou jsem tento rok viděl, bezkonkurenčně. Hvězdička za odvahu tohle vypustit do světa.

The Punisher (2017) (seriál)

Neskutečně jsem se těšil, až budu mít konečně možnost vidět Jona Bernthala ve své sólo Punisher akci, a zatraceěně, že to čekání stálo za to! Miloval jsem každou minutu každé epizody a stále jsem neměl dost. Možná bych se i odvážil prohlásit, že tohle je zatím to nejlepší, co vzešlo ze spolupráce Marvelu a Netflixu. Nebo minimálně je to na stejné úrovni, jako exceletní Daredevil. Je jen jediná věc, kterou můžu seriálu vytknout, a to je to, že Frank Castle toho fyzicky přežil možná až přehnaně moc, ale na druhou stranu si říkám, že je to zasranej Punisher, a kdo jsem já, abych říkal, co ta chodící vražedná mašina může zvládnout, a co ne? | 1. Série - 95%