Auta 3 (2017)

Příjemný návrat ke kořenům, během kterého si Blesk uvědomí, že už je starý a měl by ustoupit stranou a udělat tak místo pro mladé a rychlejší závodníky. A to celé je doprovázeno silnou dávkou nostalgie. Je to fajn film, i když je děj hodně předvídatelný. (75%)

RUCH: The Movie (2017)

Relativně dobrá práce s kamerou a pár zdánlivě slušných rádoby vtípků, ale co se týče samotného obsahu, tak to byla opravdu bída. Nehodlám být osobou, která je jinak nazývána odborným názvem "vlezdoprdelka", takže budu zkrátka upřímný. Petr a STN jsou sympatické duo, mám je rád v jejich přirozeném prostředí, to jest videa prosetá přirozeným humorem, který ve většině případů vyvolá alkohol. V tomto krátkometrážním filmu jsem se ničeho takového nedočkal, kluci se zkrátka pokoušeli vytvořit humorné scény podle nějakého scénáře, což jim očividně nesvědčí. (40%)

Red Nose Day Actually (2017) (TV film)

Glorifikovaná reklama a malá dávka nostalgie, nic více, nic méně. (30%)

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Jedno velké zklamání, nic víc nedokážu o filmu říct. Možná jsem měl příliš velká očekávání, ale snad nic jiného mi ani nezbývalo, když jsou v něm takové sympatické tváře jako Tom Hanks nebo Emma Watson. Ovšem, herci nejsou všechno, a přesně o tom mě The Circle přesvědčil. Dvě hvězdy spíše dávám hlavně z respektu pro víše uvedená jména a za námět s relativně velkým potenciálem. (40%)

Death Note (2017)

Šel jsem se na ten film podívat s tím, že to bude sračka, ale i tak jsem byl zklamaný. I když jsem zarytý fanoušek originálního Death Note, tak jsem byl otevřený změnám některých aspektů příběhu a postav, jenže to, co tvůrci provedli u tohoto filmu, je něco příšerného. Light je pomalu pravý opak Lighta z anime/mangy, některá pravidla zápisníku byla z neznámého důvodu změněna nebo kompletně vymazána, místo napínavého souboje dvou geniálních myslí L a Lighta jsme dostali v podstatě generický akční snímek. Ale co taky čekat, když se pokusí děj na skoro čtyřicet seriálových epizod narvat do chabé hodiny a půl? Mohl bych pokračovat dál, ale na to už nemám sil. P.S.: Jedna hvězda za tu jedinou věc, kterou úplně neposrali - Ryuk. (20%)

Spider-Man: Homecoming (2017)

Za mě velmi příjemné překvapení. Konečně mám pocit, že Spider-Man je patřičně věrný svojí komiksové předloze. Tom Holland je pro svou roli perfektní, o tom není pochyb. Ale přeci jen, jako zpravidla každý superhrdinský film, trpí pár nedostatky především v podobě klišé, ale tomu se tak nějak ani nedá zabránit. Udělat zcela originální film tohoto typu je takřka nemožné. (80%)

Psí poslání (2017)

Skvělý Feel-Good Movie. Vlastně ani pořádně nevím, co k filmu napsat. Napadá me jen konstatovat fakt, že to je první film, který mě za posledního půl roku dokázal dojmout. (90%)

Uteč (2017)

Originální, kreativní, svým způsobem vtipný, ale hlavně zatraceně divný. To je tento film. Měl jsem během sledování velký problém s tím rozpoznat, jestli se to dívám na komedii nebo horor. Asi by se dalo říct, že obojí, a to je podivuhodná kombinace, která byla využitá jen párkrát, a ještě méněkrát fungovala, ale v tomto případě můžu bez jakýkoliv výčitků říct, že to funguje skoro perfektně. Film mě bavil, i když jsem se teda po většinu stopáže cítil strašně divně z té creepy atmosféry. A jsem si jistý, že nejsem zdaleka jediný, kdo měl z Get Out takový pocit. Každopádně, jednu výtku přeci jen mám, mohlo to být zakončené lépe. Samozřejmě, že mě ta závěrečná scéna pobavila, ale nemusel to být takový happy ending. Jo, a ještě jedna věc. Tu věc s bleskem a jeho efekty na jisté černochy si mohli odpustit, vůbec to nedává smysl. (80%)

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Vážně jsem čekal, že tenhle film propadne takzvané "kletbě sequelů", ale světě div se, on se stal pravý opak. Řekl bych totiž, že to byl ještě větší nářez, než první díl, a to je co říct. Mělo to kvalitní humor, zajímavou zápletku, skvělé vizuální efekty a cameo Davida Hasselhoffa. Co víc si přát? (90%)

Bojovník (2015)

Ačkoliv by někteří byli schopní tento film označit za obyčejné béčkové drama, tak já si dovolím tvrdit něco jiného. Jistě, přináší pořádný nášup klišé, ale to ještě neznamená, že je to špatný film, a už vůbec to neznamená, že si jeho sledování člověk nemůže užít. Sakra, vždyť to bychom mohli pomalu každý film označit za propadák ještě před tím, než by vůbec šel do kin, protože by určitě obsahoval nějaká klišé. Každopádně, Jake Gyllenhaal je skvělý herec a není pochyb o tom, že tato role boxera, co přišel o všechno, mu dost sedla. Je možné, že můj značný kladný vztah k tomuto herci trochu ovlivnil můj požitek z filmu, ale to nic nemění na tom, že je to celkově kvalitní a dobře poskládaný film s třešničkou na dortu v podobě skvělého hudebního doprovodu od Eminema. (80%)