Vikingové (2013) (seriál)

Ze začátku mi to připadalo možná trochu nudné a nezajímavé, ale postupem času, když děj nabíral na obrátkách, jsem začínal být na tom seriálu závislý. Ten vývoj postav, především Ragnara, je zkrátka úžasný. Herci jako by byli pro své role stvořeni, jako by se jejich postavy staly jejich součástí. Ať už je řeč o Flokim, Ragnarovi, Lagerthtě nebo Athlestanovi, zkrátka jsem si je všechny zamiloval. Každopádně, rozhodně zařazuji do svých pěti nejoblíbenějších seriálů. | 1. Série - 85% | 2. Série - 80% | 3. Série - 90% | 4. Série - 95% | 5. Série - 80%

Nerve: Hra o život (2016)

Zajímavý a vcelku originální koncept, to já cením. Jistě, některé faktory mohly být zpracovány lépe, ale všeobecně je tento film kvalitní zábavou. Mám rád Davea Franco i Emmu Roberts, takže další plusové body. Navíc tam měl cameo Casey Neistat, díky kterému jsem se vlastně v prvé řadě o tomto filmu dověděl. Další skvělou věcí je soundtrack, který do filmu perfektně zapadá. Film jsem si zkrátka užil, akorát je škoda, že ten konec byl takový tuctový, ten mi celkem dost zkazil dojem. Bůhví, třeba bych potom dal i 4 hvězdy. (65%)

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Průměrná komedie, opravdu nic extra. Za celý film jsem se zasmál tak pětkrát, možná šestkrát. Neil Patrick Harris v podstatě hraje Barneyho Stinsona, akorát na divokém západě, a u příběhu mám takový pocit, jak kdybych ho viděl už minimálně desetkrát. Musím však dát plusové body za cameo Jamieho Foxxe, Kaley Cuoco a Ryana Reynoldse, protože mám ty herce rád. Další plusový bod dávám za odkaz na Návrat do Budoucnosti, a to bude asi tak všechno. (65%)

Buchty a klobásy (2016)

Sprosté, přímočaré a vtipné. Co jiného čekat od filmu, ve kterém jsou legendy komedie současné doby? Já osobně jsem se náramně bavil. (75%)

Švýcarák (2016)

Během sledování filmu jsem vážně usilovně přemýšlel nad tím, jak bych ho někomu popsal. Nenapadalo mě nic jiného, než jen slovo "bizarní". je to zkrátka bizarní film s malou dávkou komedie a velkou dávkou "Co to ku*va je?", během jehož sledování se vaše pocity z "To je dobrý film" mění na "To je pi*ovina" každou minutu. Když jsem zjistil, že tvůrci tohoto filmu jsou ti samí dva, co stojí za stejně podivným krátkometrážním filmem Interesting Ball, tak už mi bylo vše jasné. Tihle dva to buď nemají v hlavě v pořádku, nebo se jen snaží vytvořit něco zdánlivě podivného s hlubokou myšlenkou, ale místo toho vytvořili tohle: Prdění, samota, rozmluvy o sexu a penis fungující jako kompas. (55%)

Tajný život mazlíčků (2016)

Příjemný, ve všech směrech extrémně průměrný, animák. Pro starší publikum se najde jen pár vtipných momentů, možná tak dva nebo tři. Jediné, co snad z tohoto filmu stojí za vypíchnutí, je bílý roztomilý gangsterský zajíček ztvárněný Kevinem Hartem, který tu roli zvládl skvěle. Avšak to může být taky tím, že Kevin Hart je jedním z mých nejoblíbenějších komiků. Ale i kdyby to byl výborný film, tak bych mu musel strhnout 10% už jen za to, že v úvodních titulcích jsou k vidění ti iritující mimoni. (60%)

Marvel's Luke Cage (2016) (seriál)

Pomalý rozjezd, což je běžné u nových seriálů, ale až se to rozjede, tak je to fakt super. Luke Cage je zajímavá postava, která se mi zalíbila už v seriálu Jessica Jones, takže když se teď ta postava pořádně rozvíjí, tak je to pro mě vážně záživné. Rozhodně se mi zamlouvá to, co Marvel ve spojení s Netflixem vytváří a už se nemůžu dočkat, až se všichni ti hrdinové spojí v Defenders. | 1. Série - 80% | 2. Série - 80%

Vietcong: Real Life (2016)

Nebylo to vůbec špatné, ale abych byl upřímný, tak jsem od toho čekal trochu víc. Například jsem čekal trochu bohatší scénář, lepší práci s kamerou a možná to mohlo být i o něco delší. Petr, A.K.A. Peťan Games, A.K.A. Mad PeeT, má jistý talent, o tom žádná, a možná právě to je ten důvod, proč jsem od tohoto amatérského krátkometrážního díla čekal o něco víc. Každopádně, abych nemluvil jen o tom, co tomu schází, tak bych si dovolil popsat i věci, které byly provedeny dobře. Například kostýmy, ty se mi líbily, a jsou dobrým důkazem toho, že i za takřka nulové náklady se dají vytvořit vcelku věrohodné kostýmy. Dále musím říct, že audiovizuální zpracování, až na již zmíněnou ucházející práci s kamerou, bylo uspokojivé, nijak nezkazilo celkový dojem. Doufám, že jednou Petr vypustí do světa něco, čemu budu moct s radostí dát krásných 5 hvězd. (65%)

Comedy Club (2016) (pořad) odpad!

Tak nevím, zdali jsem narazil jen na nějaký velmi slabý díl, nebo jsou takové všechny. Tak či onak, bylo to nekoulatelné. To jako vážně existují lidé, kterým tento suchý """""""humor""""""" (ano, tolik uvozovek je vážně potřeba, protože se to ani náhodou za humor považovat nedá, ale bohužel nemám žádné jiné slovo, které bych v této větě mohl použít) přijde vtipný? Z celého srdce doufám, že ti lidé, co byli v publiku, dostali vážně tučnou sumu za to, že se těm trapno-vtipům smáli. A pokud ne, tak buď na ně někdo za kamerou mířil zbraní a nutil je ke smíchu, nebo má víra v existenci čechů s dobrým smyslem pro humor je nadobro zničena. Po celou dobu sledování pořadu jsem se ani nepousmál, ba ani neměl jakoukoliv myšlenku, která by měla aspoň něco málo společného s pobavením. V životě by mě nenapadlo, že tohle někdy řeknu, ale oproti tomuto nevtipnému odvaru svého předchůdce, zlatý Na Stojáka.