Osm hrozných (2015)

Tarantino opět nezklamal, kdo by to byl čekal? Znovu mě dokázal přesvědčit o tom, že je ten zatraceně nejlepší režisér akčních filmů. Jedná se o prvotřídní Tarantinovku s prvotřídním hereckým obsazením, mé největší uznání však směřuje především ke Samuel L. Jaksonovi, který stále dokáže svými hereckými schopnostmi ohromit, obzvlášť v této roli, která mu dobře sedla. Ovšem nechápejte mě špatně, i ostatní herci zvládli své role skvěle, ale Samuel L. Jackson mě zkrátka bavil ze všech nejvíce. Celý film jsem se náramně bavil, párkrát jsem se i zasmál, no zkrátka jsem pociťoval všechny ty emoce, které bych od Tarantinova filmu čekal. (90%)

Deadpool (2016)

"I'm touching myself tonight." .... Napral bych tomu 5 hvězd už jen za úvodní titulky, ale to udělat nemůžu. Respektive můžu, ale neudělám, protože je ještě plno dalších důvodů, proč dávám tak vysoké hodnocení. V první řadě, bavil jsem se od začátku až do konce, tenhle humor mám prostě rád a miloval jsem všechny brilantní reference, které Deadpool vypustil z úst. Dále musím říct, že mám pocit, že Ryan Reynolds byl pro tuhle roli stvořen, dokonale mu sedla. Každopádně, jdeme dál. Akce? Skvělá, užíval jsem si každou bojovou scénu. Příběh? Trochu klišé, ale u Deadpoola se to nepočítá, protože jde vidět, že tvůrci jsou si toho vědomi a párkrát si z toho skrze ústa Ryana Reynoldse i udělali srandu. A, jak se říká po anglicku, "last but not least", extrémně zábavná scéna po závěrečných titulcích. Když začaly běžet titulky, tak už jsem měl tendenci vstát, ale v tu chvíli jsem si uvědomil, že jsem někde četl, že má být po titulcích nějaká scéna, a musím říct, že sakra za to čekání stála. (85%)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Dejte mu už konečně toho oskara!!! Ehm, pardon, nechal jsem se unést... Ať přemýšlím jak chci, tak mě nenapadá nic, co bych mohl filmu vytknout. Perfektně natočené, dokonalé prostředí, skvělé herecké výkony, a hlavně ty úžasné bojové scény, ať už dechberoucí souboj s medvědem, nebo napínavá závěrečná řežba mezi Glassem a Fitzgeraldem. Nadaný Leonardo DiCaprio pod dohledem geniálního režiséra Alejandro Iñarritu svou roli opravdu zvládl na jedničku. Tomu Hardymu role sobeckého Fitzgeralda taky padla jako ulitá, takže v kombinaci s DiCapriem jsou prostě skvělí. Stojí za zmínku také mladý Will Poulter, americká vycházející hvězda, kterého po tomto filmu čeká bohatá herecká kariéra, avšak to už se dalo tvrdit u Millerových na tripu. V kině jsem film zkrátka naprosto žral od začátku až do konce, nemám, co dodat. (90%)

Marťan (2015)

Velká nálož zábavy, napětí, zábavy, vědy, zábavy, srandy a zábavy. Matt Damon potřebuje znovu zachránit, tentokrát však z Marsu. Avšak to, že potřebuje zachránit, neznamená, že by se o sebe neuměl na pouštní planetě postarat. Trochu si zahraje na farmáře, vymyslí plán, jak by mohl komunikovat se Zemí, a mezitím ještě stihne zkritizovat hudební vkus své nadřízené, která ho na Marsu nechala. Řeknu to takhle, Ridley Scott, jak ho známe, je zpátky a myslím si, že u takto dobře zpracovaných filmů by mohl ještě nějakou dobu zůstat. (80%)

Machři (2010)

Proč mám takový pocit, že úplně na každý film s Adamem Sandlerem, ať už psal scénář nebo ne, by se dala psát stále dokola jedna a ta samá recenze? Chabý děj, typický ohraný Sandlerovský humor založený především na trapných a ponižujících situacích a úderech do rozkroku. Nevím, jak vám, ale mě už takové filmy lezou krkem. Mimochodem, Adam Sandler a Rob Schneider v jednom filmu? Už jen tahle kombinace doslova řve: "Špatnej nápad, tohle nemůže dopadnout dobře!" Tihle dva jsou prostě příšerní herci, nemám je ani trochu rád a jejich kombinace je prostě takřka nesnesitelná, ale jak to tak vypadá, tak lidé z Hollywoodu na to zvysoka serou a jediné, co je zajímá, je profit, protože už ani nevím, po kolikáté se tihle dva spojili, aby mě opět donutili brečet utrpením při sledování daného filmu. (30%)

Tři bratři (2014)

Achjo, máme tady další vykrádání klasických pohádek bratři Grimmu, cožpak toho už nebylo dost? A co je na tom horší, tentokrát se dostaly do rukou Svěrákům a v hlavních rolích jsou zpěváci, kteří se snaží předstírat, že mají herecký talent. Předstírají tak usilovně, až o tom dost možná přesvědčili i sami sebe a vypadá to, že i pana Svěráka. Nejvíce mě však šokoval trochu pedofilní závěr Červené karkulky. Ať se snažím sebevíc, tak nejsem schopný na této otřesnosti najít jakákoliv pozitiva. Ovšem pokud by tenhle film byl zamýšlený jako parodie na klasické pohádky, tak by to bylo dokonalé a dal bych tomu hrdě 5 hvězdiček a hodil si to do oblíbených filmů, ale všichni dost dobře víme, že takhle ten film tvůrci takhle rozhodně nemysleli. Proto dávám jednu hvězdu za odvahu vypustit tuto otřesnost do světa. (10%)

Tísňová linka (2013)

Nenáročný thriller, který nás uvede do zákulisí psychicky náročné práce u tísňové linky. Hlavní postava, zkušená operátorka tísňové linky, Jordan, se jednou ocitne v místě, kdy se cítí zodpovědná za úmrtí dívky. Když se jí o nějako udobu později naskytne příležitost své chyby odčinit, neváhá a vrhne se do toho po hlavě. Děj filmu mě bavil a napínal, a nic víc v podstatě od thrilleru ani není potřeba, ale přeci jen mám pocit, že tady něco chybělo. Možná to bude ten fakt, že v některých momentech byl děj příliš předvídatelný a tvůrci filmu se ani nevyhnuli využití pár ohraných klišé. Ale co si budeme namlouvat, závěrečná hláška "It's already done" z úst Jordan zněla prostě drsně. (75%)

Pixely (2015)

Chtěl jsem tomuto filmu dát šanci, opravdu chtěl, protože námět je to celkem dobrý a tak nějak jsem doufal, že ten námět bude pojat tak, jak by měl být. Bohužel, nebylo tomu tak. Po první půl hodině jsem musel film zkrátka vypnout už jen kvůli tomu příšernému humoru. Možná mám jen špatný smysl pro humor, bůhví, ale pravda je zkrátka taková, že tenhle "trapno-humor", neboli humor založený především na trapných situacích, není můj šálek kávy. Je to zkrátka tak typická Sandlerovka, až to bolí. Snažil jsem se to vydržet co nejdéle a doufal, že se z toho ještě vyklube něco dobrého, ale čekal jsem víc jak půl hodiny a stále nepřicházelo nic, co by film zachránilo. Jedna hvězda za nápad. (15%)

Lesní duch (2013)

Typická stereotypní lesní vyvražďovačka. Nic nepřekvapí, ale ani nic nenudí. Pokud chcete jen tak u něčeho vypnout a užívat si litry krve stříkající z obrazovky přímo na vás, tak rozhodně neváhejte a pusťte si tenhle hororový počin. (60%)

Hrajeme s Alim (2015) (pořad) odpad!

Vedení Primy Cool: "Co teď u mladých frčí?" Náhodný zaměstnanec: "Hry a mobilní aplikace!" Vedení Primy Cool: "Na obojí už pořady máme. A co ti, tam ti, jak se jim nadává, jak na internetech ze sebe dělají blbce..." Náhodný zaměstnanec: "Myslíte Youtubery?" Vedení Primy Cool: "Jo, to je vono! Sežeňte jich co nejvíc a udělejte z toho pořad!" ___ Pořad je zkrátka několik rádoby internetových "celebrit" sedících v obýváku u Aliho doma, snažících se vytvořit zábavu očividně bez jakéhokoliv scénáře, a to jim moc nejde. Nechápu ovšem, co mezi nimi dělá, jinak rozumný a chytrý člověk, Martin Rota.