Sebevražedný oddíl (2016)

Bylo to fajn, líbilo se mi to, ne že ne. Ale měl jsem o tomto filmu úplně jinou představu. Doufal jsem v něco trochu více soustředěného na "padoušství" členů sebevražedného oddílu, a ono z toho ve finále je něco, v čem by člověk ani nevěděl, že to jsou padouši, kdyby to nebylo na začátku filmu řečeno. Každopádně, herecké výkony se mi po většinu času líbily, Deadshot (Will Smith) byl sympatický a Harley quinn (Margot Robbie) jsem si dočista zamiloval (a rozhodně to nemá nic společného s tím, že mám tu herečku velmi rád a že mi ve filmu připadala sex... ehm, velmi přitažlivá). A Joker? Přišel mi jako absolutně zbytečná postava v rámci příběhu filmu. Nechápejte mě však zle, vcelku se mi líbilo, jakým způsobem ten charakter podal Jared Leto, ale zkrátka tam vůbec nemusel být. Dost možná i Batman měl významnější roli, než Joker. (65%)

Sedm (1995)

Řekněme to stručně a jasně. Tohle je ten nejlepší krimi film všech dob, to bez debat, a já osobně šeredně lituji, že se mi ho poštěstilo vidět až teď. (95%)

Daredevil (2015) (seriál)

Znovu se přesvědčuji o tom, že lidi ze Netflixu zkrátka vědí, jak se dělají skvělé seriály. Asi nejvíce se mi na Daredevilovi líbí to, že nemá v sobě takovou tu typickou "přihlouplost" většiny ostatních Marvel filmů, naopak má notnou dávku realističnosti, do jisté míry, kterou především představují realistické charaktery většiny postav, jejich vývoj, jejich pocity, člověk se do nich dokáže vcítit. Seriál skvěle kombinuje ty nejdůležitější aspekty, které se kolikrát jiným tvůrcům nedaří skloubit dohromady tak, aby spolu takto skvěle fungovaly. Sice jsem byl ze začátku skeptický ohledně herce, který ztvární hlavní postavu, ale po prvních dvou dílech jsem byl velmi rychle přesvědčen o tom, že mu ta role padla jako ušitá a umí ji zahrát přesně tak, jak bych si představoval. Poslední díl první série byl dech beroucí. Tento seriál je hlavním důvodem, proč jsem se rozhodl pořídit si účet na Netflixu. | 1. Série - 90% | 2. Série - 85% | 3. Série - 95%

Warcraft: První střet (2016)

Když jsem se dozvěděl o tom, že se chystá filmové zpracování dnes již velmi oldschool strategie, na kterou už nejspíš všichni zapomněli a vědí jen o existenci té ohavnosti World of Warcraft, tak jsem byl ohledně toho skeptický. Měl jsem pochybnosti, zda-li bude tento film poctou legendární hře, nebo spíše její zprznění. Pár hodin zpět jsem se vrátil z kina musím říct, že jsem velmi mile překvapen. Efekty chvályhodné, vyobrazení orků perfektní, převedení příběhu do filmového scénáře skvěle provedeno. Kromě pár přidaných filmových klišé pomalu ani není filmu co vytknout, dokonce i se všemi hereckými výkony jsem byl nadmíru spokojen, akorát bych možná na místo Medivha vybral nějakého jiného herce, ale tím však nechci říct, že by Tom Foster svou roli nezvládl, naopak ji zvládl dobře, jen zkrátka by dle mých představ Medivh měl vypadat trochu jinak. Velkolepá bitva mezi lidmi a orky byla vskutku velkolepá. Těším se na filmová zpracování dalších dílů, pokud jsou zvěsti pravdivé a vskutku se budou konat. (80%)

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Kvalitní animovaná buddy detektivka. Nechci to zakřiknout, ale musím říct, že poslední dobou začal Pixar tvořit znovu dobré animáky. Jistě, v tomhle filmu se objevuje hned několik klišé, ale ruku na srdce, v čem v současnosti klišé nejsou? Už bylo od počátku kinematografie natočeno tolik filmů, že už je takřka nemožné vytvořit něco zcela originálního. Film mě dost bavil, i když jsem z něj zároveň měl pocit, že je především tvořen pro děti, ale co jiného od takovéhoto filmového počinu taky čekat? Každopádně, film měl dobrý humor, sympatické postavy, hromady všelijakých pop-kulturních odkazů, písničku od Shakiry (Eh... Vlastně od Gazelle), kvalitní animaci, ale především skvělou scénu s lenochody na dopravním úřadě. 5 hvězd bych tomuhle nedal, ale myslím si, že ty 4 si to určitě zaslouží. (80%)

Srbský film (2010) odpad!

Morbidní velesračka stvořená ve zvrácené mysli za účelem uspokojení svých nechutných sexuálních choutek. Rozhodně se nejedná o film s nějakým hlubším významem nebo se skrytou zprávou o současné lidské společnosti, ve které žijeme, to tak maximálně tvůrci tvrdí, aby mohli aspoň nějakým způsobem odůvodnit tuto odpornou věc, kterou oni hrdě považují za film. Bohužel nemám takové sexuální choutky, jako třeba kolega Verbal, takže mě bohužel penis protagonisty zasunutý do očního důlku plešatého chlapíka příliš nevzrušil.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Příjemný návrat do světa Breaking Bad, do dob před Heisenbergem, ale hlavně do dob, kdy ještě neexistoval prohnaný právník Saul Goodman, existoval pouze ambiciózní Jimmy McGill snažící se najít v právnické branži své místo. Bob Odenkirk je skvělý herec a jeho postava si rozhodně zaslouží tenhle seriál. První jsem měl pochybnosti o tom, zdali to sám utáhne, ale jakmile se objevil na scéně další starý známý, drsňák Mike Erhmentraut, tak jsem byl naprosto spokojený. | 1. Série - 85% | 2. Série - 90% | 3. Série - 90% | 4. Série - 90%

Labyrint: Útěk (2014)

Film narvaný mladými hereckými talenty, které pomalu ale jistě stoupají mezi ty slavnější. Za zmínku stojí třeba Will Poulter, většina ho zná jako poseroutku z Millerových na tripu, který si tady zahrál roli tvrdohlavého drsňáka, a musím říct, že ji zahrál vážně skvěle. Každopádně, film mě bavil a v první polovině jsem doslova přetékal zvědavostí, co vlastně to celé znamená. Jedno udělali tvůrci vážně dobře, a to navnadění té správné atmosféry s notnou dávkou napětí. Ovšem příběh, to je zase úplně o něčem jiném. Ať nad tím přemýšlím jak chci, tak mi zkrátka zápletka přijde tak nějak nedomyšlená, ba i nesmyslná. Logika děje má plno děr, nad kterými lidé, kteří u filmů moc přemýšlí, mezi které patřím i já, budou po celou dobu dumat. Ale druhý díl mě teprve čeká, a tak doufám, že v něm se snad dozvím ke příběhu něco víc, než jen něco, co znělo jako slátanina různých nápadů uplácaná scénáristy půl hodiny před termínem odevzdání scénáře. (65%)

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Možná trochu neoriginální, ale stále kvalitní zábava s notným retro nádechem. Plno dobrých hlášek, sympatické charaktery a hlavně ta chemie probíhající mezi dvěma agenty, která je nadmíru zábavná. Jediné, co mě zklamalo, je to, že se jedná o další z několika filmů za poslední rok, u kterého jsem už v polovině filmu dokázal úplně přesně předpovědět konec. Pokud jsou zvěsti pravdivé a vážně přijde pokračování, tak doufám, že v něm pro změnu využije Guy Ritchie svůj talent v plné míře, abych mohl dát 4 hvězdy s čistým svědomím, nikoliv s přimhouřenýma očima, jako to dělám nyní. PS: Nemůžu si pomoct, ale strašně moc mi tento film připomíná Kingsmany. (70%)

Trumbo (2015)

Skvělý životopisný snímek. Ze začátku jsem byl trochu skeptický ohledně hereckého obsazení, ale jakmile jsem film spustil, tak jsem byl přesvědčen, že Bryan Cranston je pro tuto roli perfektní. Film mě bavil, především tedy právě díky Bryanu Cranstonovi, od začátku až do konce, i když mi chvílemi připadal děj trochu nudný. Ovšem myslím si, že mi to v některých chvílích přišlo nudné především z toho důvodu, že k tématu, kolem kterého se film točí, nemám moc blízko a pomalu jsem ani neměl tušení, že se něco takového v USA vůbec dělo. Každopádně, byl jsem ohromen z toho, jak režírování zvládl stárnoucí Jay Roach, který doposud v podstatě nedělal nic jiného, než typické Americké bláznivé komedie založené především na takzvaném "trapno humoru". Bryanova nominace na Oscara byla rozhodně zasloužená. (75%)