Chobits (2002) (seriál)

Veľmi príjemná oddychovka so štipkou napätia, alebo sen každého geeka :). Z toho mála čo som od Crampu videl/čítal musím povedať, že od Chobits som dostal presne to, čo som očakával. Bolo to zábavne (u mňa jednoznačne vedie strašidelný diel), milé (Chi si vystačí sama) a aj keď zápletka bola jednoduchá a miestami seriál už stál na hranici (obzvlášť opakovanie určitých motívov) dokázal si ma udržať, určitú predvídateľnosť odpustím(hlavne pri konci, čo bude funkciou programu bolo jasné hneď). Nehovoriac o takej mini-filozofie android+human, ktorá mi prišla veľmi zaujímavá a to nie som sci-fi nadšenec. No po sčítaní kladov a mínusov (bohužiaľ som videl seriál nie moc v pravom poradí, čo sa zopár dielov týka, ale na kráse neubralo) tak dajme niečo okolo 9. Myslím, že toto patrí k tomu lepšiemu.

Air In Summer (2005)

A tak ako fan to bolo dobré aspoň som sa zabavil a predýchal koniec.

Air (2005) (seriál)

Tak ja ani neviem čo napísať, kedže mám dosť zmiešané pocity, no ale skúsim pekne po porade. Máme tu klasickú schému, typickú pre Key, ktorá je však pretkaná akýmsi časovím skokom do minulosti, ktorý pôsobí sviežo, ale človek má problém sa potom naviazať späť. A práve tu je kameň úrazu. Ba, čo nebudem to obkecávať a poviem rovno "nemalo to tak skončiť, kde je ten keyácki návrat?". Možno je to práve toto, čo odlišuje Air od ostatných a možno je to práve to, čo z Airu nerobí len tupú kópiu, ale aj napriek "nezmiereným sa s koncom" práve to kvalitné anime. Takže 8 kedže miestami to už bolo okukané.

Lucky Star (2007) (seriál)

Priznám hneď z úvodu, že som si nesplnil "domácu úlohu" a nezhliadol hlavné anime, ktoré Lucky star paroduje (sorry Haruhi a Gundamovki) takže sa to trochu odzrkadli na hodnotení, kde mi miestami humor uchádzal alebo nebol taký silný. No opäť tu máme množstvo krátkych epizódiek zo školy pospájaných do kopy ala Azumanga takže nejaký súvislejší dej nehrozí, hoc dačo by sa našlo. Kresba je jednoduchá ale mne celkom sadla a hudba tiež (tie ED niekedy boli až moc, ale no...). Seriál je hlavne o humore, kde je pekné pozrieť čo to predtým aby človeku aj niečo došlo, no i mimo to si užijete dosť zábavy. Tak na záver, kedže nejde o moje prvé anime tohto "druhu" a som z nich už trošku presýtení tak dajme niečo okolo 7 s prižmúrenými očami (viem novšie som hodnotil vyššie ale prvé videl -- viac ľúbilo). Slabšie 4.

Ahobsal insaeng (2004)

No neviem, či nájdem tie správne slova, ale bolo to nádherné. Film o deťoch? Áno, ale v skutočnosti prekreslujúci svet dospelých detskou nevinnosťou. Dráma, zdalo by sa ale práve zasadenie do sveta detí tomu dáva odľahčený nádych kde sa skôr zasmejete než zvážniete. Film, čo každý z nás zažil a vlastné zažíva stále, len tá ľahkosť "mladosti" je pohltená svetom dospelosti. A pre ten je film aj určený so svojimi motívmi, pochod v daždi, kŕmenie králikov, ale aj sporenie peňazí.... Myslím, že zaslúžených 9,5, kedže niekedy to sililo trošku moc.

JourneyQuest (2010) (seriál)

Tak zatiaľ 1. rada a zopár z druhej, ale je to lahoda, nie dokonalé ale aj tak lahoda + humor ide niekedy do kolien (obzvlášť Glorion a tá luhajúca gargyola a samozrejme undead ironic holly priest.... vrele odporúčam.

Nidžúmensó no musume (2008) (seriál)

No nato že to bolo trochu nemastné, neslané ba až niekedy príliš klišé, o nesmrteľnosti niektorých postáv nehovorím sa to dalo v celku dobre pozerať. Kresba, hudba v pohode no čo sa týka príbehu a deju ten je bodom úrazu. Čo je dobré je akási obmena v motívoch (záporákoch), kedy seriál akoby mení svoj obsah, avšak pôsobí trochu nevýrazne. Tak isto je v seriály plno hluchých momentov, ktoré by možno kratšou stopážou zanikli. No zvažujem medzi 6-7 ale asi tých sedem, že ma to trochu chytilo + za prvé tri diely vo veľkom na Istrocone. PS. Ion cannon ready!

Krvavý trůn (1957)

Musím sa priznať, že keď som bol na Macbethovi v divadle tak som ho z väčšej časti prespal, ale Kurosawa s Mifunem ma hore udržať zvládli. Kto vie možno je to tým prostredím samurajov, možno tou čierno bielou, alebo to bolo jednoducho veľmô dobrô natočenô. Niečo okolo 8, aj keď našli by si sa miesta za menej, takže 7,5.

A Channel +Smile (2012)

Myslím, že tu platí to isté čo pre seriál, kedže sa vlastne jedná o dve bonusové epizódky (Yamamori Pancake, A Picture of a Wish), nelíšiace sa od zvyšku. Pre tých, ktorých seriál pobavil (ja) príjemné predĺženie, pre ostatných asi zbytočný čas. Opäť okolo 7,5.

A Channel: The Animation (2011) (seriál)

No začnem z tej horšej stránky. Nepoznám predlohu takže neviem ako tá, ale prišlo mi to ako niečo medzi K-On! a Azumangou (hlavne niektoré charaktery). Zavadí aj občasná stereotypnosť, no kedže som to pozeral pomaly (to jest 2d/deň) tak mi to ani neprišlo. Teraz k tej lepšej stránke aj napriek podobnosti zostáva stále humorné, často stavia na takej tej "roztomilosti". Vydarené je aj OST, kde je pre každý diel iná pieseň, z čoho niektoré boli naozaj podarené. Takže ak vám nevadí, že už to tu bolo, nemáte vysoké nároky a chcete si len tak prijemne odpočinúť neváhajte, ale ak chcete kvalitu siahnite po niečom druhom. Niečo okolo 7