Já, legenda (2007)

Tak nevyrovnané poloviny aby člověk pohledal. Zatímco ta první exceluje v komorních scénách, v akčních polohách i ve vykreslení atmosféry, druhá začne ždímat emoce za každou cenu a - co hůř - nudí. Klišovitý závěr je už jen posledním hřebíčkem do rakve rozpačitého filmu, který neví, co chce. A celkové vyznění nezachrání ani Smithovo charizma a jeden německý ovčák.

Tenkrát v Americe (1984)

Sergio Leone i ve svém posledním filmu bez kompromisů rozehrává drama až antických rozměrů. Absolutně mi vyrazil dech Robert De Niro; takového hajzla v hlavní roli jsem ještě neviděl. Přestože je film silně nevyrovnaný po stránce kvality, kdy jednoznačně vyčnívá první polovina, nemůžu takovému spektálu dát méně než pět hvězd. Komplexnější sondu do života jednoho svinského gangstera nenajdete.

Znamení (2002)

Shyamalan se ve ZNAMENÍ už bohužel nezdravě vykrádá. Celou banální zápletku se snaží přikrýt pláštíkem mystiky a duchovna, což mu ale k oblbnutí diváků nestačí. Filmu nelze upřít atmosférický náboj a napětí, ale pouze jen v dílčích scénách. Celkově rozporuplné vyznění už jen sráží podivná závěrečná pointa a slabší herecké výkony (až na Phoenixe).

Pink Floyd: The Wall (1982)

Jedno z mých nejoblíbenějších alb mé nejoblíbenější skupiny převedené do filmové podoby. Takže jaké asi čekáte hodnocení, co?

Úsvit mrtvých (2004)

Parádní mix komedie, hororu a akčního filmu s nádechem vkusné romantiky. Před Snyderem smekám, už jen proto, že odmítl akceptovat kliše o pomalých zombiích a udělal z nich pekelně rychlé zmetky. O adrenalin tak není nouze. Sympatické herecké obsazení už jen podtrhuje kvality celého snímku. Když nevíte coby, koukněte na ÚSVIT MRTVÝCH - zaručeně pobaví...

M*A*S*H (1970)

Upřímně řečeno, docela zklamání. Herci celkem sedí (i když Alda je Alda...), odvádí solidní práci, ale jaksi mi uniká smysl filmu. Scénář zmateně přebíhá mezi tématy a žádné si nevybere jako to nosné. Celé to tak působí jako sestřih Best of MASH seriálu bez Alana Aldy a ostatních.

Zjizvená tvář (1983)

Velkolepá cesta po stopách jednoho svinského gangstera, který měl jedinou vizi - získat svět a všechno v něm. Al Pacino ve své životní roli.

Taking Off (1971)

Vcelku zdařilá komedie. Nic jsem nečekal, dostal jsem skvělé písničky, povedené herecké výkony a dialogy a navrch ještě několik nezapomenutelných scén ( např. scéna s hulením nemá chybu :)). Prostě fajn film...

Zuřící býk (1980)

Martin Scorsese zkoumá zákoutí požehnané a zároveň prokleté duše výjimečného člověka. LaMotta si své osobní démony přenáší do boxerského ringu a snaží se s nimi vypořádat. Jenže ne vždy úspěšně. De Niro předvádí pravděpodobně svůj vrcholný výkon, stejně tak celý snímek patří do trojice toho nejlepšího, co Scorsese vytvořil. Po zásluze klasický, kultovní snímek.

Zvětšenina (1966)

Perfektní dobový výřez atmosféry Londýna šedesátých let. Detektivní zápletka slouží pouze jako pozadí pro rozebrání nejpalčivějších problémů a osobních démonů naší doby. Zcela jistě životní výkon Davida Hemmingse a jeden z vrcholů Antonioniho tvorby.