Policajt ze školky (1990)

Scénář plný logických děr a překvapivě málo humoru, na druhou stranu zajímavý záporák a Arnie v netradiční romantické poloze je také zajímavý.

'Džúsangó taihisen' jori: Sono gosóša o nerae (1960)

Japonský noir s několika zajímavými atributy (vraždy za pomocí sniperky a luku, zamotaný příběh, vězeňský dozorce pátrající na vlastní pěst), ale výsledek není tak působivý, jak bych čekal. Hercům schází patřičné charisma a příběh je plný deus ex machin.

Moetsukita chizu (1968)

Další spolupráce režisérsko-scenáristické dvojice Tešigahara-Abe dopadla opět na výbornou. Téma identity je zde tentokrát zkoumané v žánru mysteriózního thrilleru s prvky filmu noir. Šintaró Kacu není rozhodně pan správňák, ale svým charismatem si krade doslova každou scénu pro sebe.

Nostalgie (1983)

Nostalgie patří rozhodně mezi ty divácky náročnější snímky Tarkovského a pustit si ji po náročném dni asi nebyl nejlepší nápad, ale i tak jsem hltal řadu scén kvůli jejich básnickému pojetí i dialogy o sebedestrukční nostalgické touze. Fantastické herecké výkony.

Yume no ginga (1997)

Film, který si lehce surrealistickou formou pohrává s témata osudové posedlosti, která zatemňuje rozum. Krásná kamera i pomalejší tempo filmu opravdu připomínají popletený sen, kde se mísí krásné s děsivým.

Moje sestra vlkodlak (2000)

Mám slabost pro žánrové filmy, kde teenageři řeší vážné problémy a nemohou se opřít o dospělé, kteří včas nedokážou rozpoznat vážnost situace. Moje sestra vlkodlak je coming of age filmem, ve kterém se snoubí body horor s vlkodlačím tématem. Díky výborném castingu sester Fitzgeraldových i celkové atmosféře je to kultovka jak vyšitá.

Nápadník (1962)

Étaix nezapře lásku k němé grotesce. Jeho snílkovství je odsouzeno k řadě zklamání i trapnosti. Film střídá zběsilé dávkování gagů s pozvolným gradováním. Rozhodně ne pro každého, ale já si Nápadníka užil.

Ztracení chlapci (1987)

Časová kapsle osmdesátek, ve které se strasti dospívání a rozpadu rodiny prolínají s vampirismem, mulety, MTV estetikou a dost nápadnou snahou naservírovat dvanáctiletým klukům co nejvíce fanservisu. Pod tím vším se ale skrývá skvělá práce s budováním napětí, výborná práce týmu pro zvláštní efekty a Schumacherovo vypravěčství v té nejlepší formě.

Země kůlů (2010)

Tahle země není pro nemrtvý. Derivát Walking Dead, kde si jeden ze spoluscenáristů uzmul hlavní mentorskou roli, aby si mohl zcela evidentně hlásat své evangelium. S chucknorrisovským sebevědomím si uzurpuje vůdcovskou roli, ačkoliv dělá přímo školácké chyby. Monology jeho společníka ovšem jeho moudrost vzývají a doslovně popisují řadu očividných skutečností. Sice podprůměr, ale lepší než kůlem do oka.

Časové pásmo bylo změněno