• Pohádka

Demolition Man (1993)

Další klasika... s tímhle filmem jsem vyrůstal :) Naprosto a bez diskuze skvělé - kultovní akční komedie s pytlem hlášek - a zároveň parodie na budoucnost. "Je ti zima nebo se mě bojíš?"

Smrt pedofila (2003) (TV film)

Přes záda mi zlehka přejede mráz pokaždé, když si na tento atmosféricky natočený televizní film vzpomenu. Neuvěřitelně smutný příběh učitele Daňka - ve VELMI sugestivním podání Roberta Jaškówa - musí bodnout do srdce každého empatického člověka... Vojta Kotek v roli vychcaného hajzlíka Honzy byl taktéž naprosto excelentní. VELMI silný film.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Vy si opravdu myslíte, že je Troška nějakej blbec? On dobře věděl, co točil. Někomu tento humor nemusí sedět, kdejakej "profesor" nad tím může alibisticky ohrnovat nos... ale je to prostě klasika. Nesmrtelná klasika. A ať se to někomu líbí nebo ne, takoví prostě jsme. Je pravda, že třetí díl už byl hodně přes čáru a vůbec se nelíbil ani mně, o Kameňáku ani nemluvím. To už byly ubohé trapárny.

Tajemství jejich očí (2015)

Tak upřímně... bylo to takové unylé, mdlé, bez vzrušení. Přesto jsem ale vydržel - se zájmem - až do šokujícího finále a ani jsem neusnul. Zvláštní, že? Děj filmu je zdlouhavý, pramálo akce. Fakt je, že námět byl hodně zajímavej a výsledek filmu jako celku se mi jeví jako zpackaná příležitost k tomu, vytvořit trhák. Dal bych dvě hvězdy - i navzdory hvězdnému obsazení - ale ono zmiňované finále celkový dojem vylepšilo. Ale jak říkám - a opakuju se - s lepšími scénáristy a režisérem by to mohl být neopakovatelný film se zdrcující pointou... Malá poznámka na závěr... ti, co zde skuhrají nad zjevem Julie Roberts ve filmu, by se měli stydět a šoupat nohama - nejlépe zároveň... protože ona zde má těžkou roli v podobě zdrcené a rozpolcené matky, která se musí vyrovnat s násilnou smrtí své dcery. A jako zdrcená a rozpolcená má i vypadat. A podle reakcí komentujících i vypadá, takže... maskéři udělali svou práci dobře a co víc - Julia tu roli zahrála VELMI přesvědčivě. Tři hvězdy a ještě jednou... škoda nevyužitého potenciálu.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Tuto sérii (velrybu i polepšovnu) prostě a jednoduše miluju, před lety mě naprosto uchvátila a ani teď, po tolika letech, nejsem schopen snížit hodnocení. Ano, polepšovna byla jasně lepší, ale právě proto, že mám pro oba díly velkou slabost, dávám pět hvězd i zde.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Jana Preissová a František Němec byli prostě neodolatelní... nádherná komedie, která neztrácí svůj lesk ani po těch letech.

Komando (1985)

Ve své době kultovní snímek, který hltali snad všichni kluci, dnes už se při jeho sledování neubráníte úsměvu :)

Kniha džunglí (2016)

Nedělal jsem si, po shlédnutí prvního Shreka, iluze, že jsem tehdy viděl vrchol počítačové animace. A nedělám si je ani teď, v roce '17, po prvním shlédnutí Knihy džunglí. To, co se nám teď může jevit - při sledování kouzelné džungle a jejích obyvatelů - jako něco neuvěřitelného, nadpozemského, z čeho vám spadne čelist, bude jistě za dalších deset let mnohonásobně překonáno. Vzpomínám si, když jsem před "dávnými dobami" hrál Metal Gear Solid z roku '98 na Playstation, jak jsem z toho byl oněmělý úžasem. Následoval druhý díl - Sons of Liberty - už pro Playstation 2 - a tehdy jsem si myslel, že už nikdy neuvidím nic krásnějšího. Třetí díl mě vyvedl z omylu. Přesně totéž platí pro tento film. Je to nádherný, oslnivý příběh se silnými momenty, který rozhodně stojí za to vidět. Pět hvězd. Tečka.

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

První dva díly považuju za kultovní záležitost. Pravda, každej se na to dívá jinak, někomu nemusí tento prcek sedět. Mně teda seděl - ale pouze v těchto filmech - zato teď, v dospělosti, mi už nesedí vůbec.

Převrat (2015)

Rozhodně kvalitní, akcí našlapanej akční thriller. Scény působí syrově, realisticky a to je moc fajn. Palba z vrtulníku na nebohé osazenstvo hotelu ukryté na střeše, házení děcek přes bezuzdnou propast na vedlejší, níže položenou střechu do náruče strachy pološílené matky... mohl bych takto pokračovat. Vlastně celá ta část v hotelu byla super. Z Asiatů šel místy strach, Owen Wilson v netypické roli překvapil, Pierce Brosnan hrál jen druhé housle, ale i tak to byl koncert. Bohužel jsem ale i mírně nespokojen. Bylo to sice všechno napínavé, ale nemohl jsem se zbavit pocitu jakési neviditelné aury nad Wilsonovou rodinou, jež je provázela celý film. Prostě všichni kolem umírají - umlácením, v dešti kulek, pod koly vozů - ale celá rodina to všechno přečká ve zdraví, byť s nějakými šrámy. Nepůsobí to prostě realisticky. Možná jsem hnidopich, ale lépe by to celé působilo, kdyby někdo z nich zařval. Možností bylo za celý film kvantum. Ale i tak, dobrý to bylo, zaujalo to dokonce i mou přítelkyni, jež je jinak k filmům netečná :) Celkově necelé 4 hvězdy.