Majestic (2001)

Dlouho sem váhal jestli plný počet hvězd nebo ne. Nakonec se přikláním ke čtyřem hvězdičkám. Ovšem kdyby se dalo hodnotit nečím mezi nimi, zvolil bych to. Na jednu stranu totiž bylo ve filmu pár scén, které mi přišli jakoby tak trochu trapné. Plus teda ta stopáž ta je vážně přehnaná. Na druhou stranu tenhle film v sobě vážně něco má a člověk to musí prostě se vší zvědavostí dokoukat, jak to teda nakonec s tím Peterem Appeltonem dopadne a když ho k tomu hraje Jim Carey, kterého ve vážné roli člověk vídá málokdy plus ona atmosféra co dokáže vytvořit Frank Darabont. Vyklube se z toho nakonec vcelku bezva filmek. Za mě 4,5*.

Newyorská romance (2013)

Teda já fakt nevím.... Love song je sice naplněný jakousi pozitivní energií a je tam pár hřejivých scén co chytnou za srdíčko. K tomu tam hrají sympatičtí Mark Ruffalo, Keira Knightley a James Corden, kvůli kterým jsem si Love song vlastně pustil, ale já se prostě nudil a vcelku ani hudba mě nějak neoslovila. Za mě podprůměrný hudební snímek.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Hóódně smutný film u kterého mnoha lidem ukápne slzička. Každopádně, ale bezva nápad se třemi postavami (smrt, čas, láska) a supr hvězdné obsazení. Pro mě milé překvapení v tomhle žánru.

Overlord (2018)

Slušná ujeťárna s pěkným vizuálem na jedno shlédnutí :-)

Deník Anne Frankové (2001) (TV film)

Tak tohle zpracování se povedlo. Ačkoliv na tříhodinovou stopáž si už člověk musí udělat čas, ale stojí to za to. Našel bych sice i pár věcí, co se mi nelíbilo, ale ty vypisovat nebudu. Jako celek je to silné, dojemné, smutné no prostě emočně natřískané a jsem rád, že se na tomhle snímku podílelo česko.

Bitva o Černobyl (2006)

Zamoření, likvidace, umírání, rakovina, deformace plodů a tak dále..... no prostě Černobyl. Parádně zpracovaný dokument se záběry z místa katastrofy a s rozhovory očitý svědků.

Zachránit Leningrad (2019)

Z tohohle filmu mám takový rozporuplný dojmy. Chvílema se mě zdálo, že se ve vážných scénách Nasťa (Marija Melniková) tak trochu culí (usmívá). Což nepřidalo na vážnosti některých situací. Naopak některý válečný scény se mě fakt líbily. Víceméně jako celek to funguje, ale když to porovnám s jinými válečnými snímky, tak je tenhle filmek podle mě prostě jenom průměr. Takže za tři.

Černobyl (2019) (seriál)

Já vážně sám ani nevím co bych k téhle minisérii dodal. Většina už je tu napsána. Snad jen, že se v podstatě chová jako takový dokument. Prostě rekonstruje to co se stalo v Černobylu, ale po celou dobu v hutné ponuré atmosféře, která dostane snad každého. Což se k tomuhle tématu jaderné katastrofy hodí. Tahle minisérie mi zase připoměla to, že máme být rádi, že už SSSR neexistuje.

Legenda jménem T-34 (2018)

Musím teda říct, že je to celý přitažený za uši a to hodně, ale já se prostě bavil.

Babylon Berlín (2017) (seriál)

Parádička Volker Bruch a Liv Lisa Fries se mi tady zapsali do deníčku skvělých dvojic.Těším se na další jejich spolupráci a nebo jako práci jednotlivců v nějakém podobném snímku ze stejného žánru či podobného období.