Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Bacha Spoiler! Tento jinak vynikajicí seriál má jednu velkou chybu. Před lety jsem na to přestal koukat, když zmizel Brody, totálně zásadní postava. Po dlouhých letech jsem začal koukat znova a teď koukám, že můj miláček Quinn jde do pr...le. Opravdu toto nechápu. Vždyť seriál stojí na postavách! Vraťte nám Brodyho a Quinna!

Operace Entebbe (2018)

Film o jakémsi dementním tanci. Ve druhé dějové linii se náhodou odehrává operace Thunderbolt na záchranu izraelských cestujících v Entebbe.

Vyproštění (2020)

OBSAHUJE BROJLERY: Nemůžu si pomoct. Jeden z nejlepších akčních filmů ever. Postava chlastajícího Kryštofa H., který ztratil všechno co se dalo, je úžasná. Geniální jedenáctiminutová "jednozáběrová" scéna. Ze scén, kdy se Kryštof musí vypořádat s útočícími dětmi, běhá mráz po zádech. Kryštof opakuje, že chce za vysvobození malého inda peníze. Ale divák s IQ nad 80 bodů pochopí, že Kryštof je hlavně charakter. Pro mě je to takový "akční film noir".

Tom a Jerry (2021)

Nuda. Ty honičky a bitky už nefungujou. A ta "dospělácká" část je spíš na jednu hvězdičku. Taky nechápu proč všechna zvířata uměj mluvit, jen Tom a Jerry ne. To jsou nějak zaostalý? Jinak koukal jsem na to se svým retardovaným synkem (17 let) a tomu se to líbilo a právě si to pouští znovu.

Birdman (2014)

Po 20 minutách vypínám. Jakási exhibice Innaritu. Nedokoukatelné.

Solaris (2002)

Těžkej průser. Nechápu jak do toho mohl Cameron a Soderbergh jít. Největší problém je, že tam není absolutně vysvětlený, co ten ocenán na Solaris vlastně dělá. Nebo aspoň co si vědci myslí, že dělá. Jak ho zkoumají. Pokud bych nečetl předlohu, koukal bych na to jak na průměrný, nudný psycho sci-fi. Protože jsem ji četl, vidím ten propastnej rozdíl. Nepochopitelný.

Anihilace (2018)

Pseudovědecká kokotina, u který jsem ale vydržel ty dvě hodiny. No nechápu, proč zrovna Alex Garland a Natalie Portman tohle dělají. S "podobným" Arrival (2016) se nedá srovnávat.

3 dny na zabití (2014)

Nedalo se dokoukat. Působí to jako akční film pro děti. Ta otravná dcera byla na pěst.