Čmuchalové - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Dlouho jsem neviděl něco tak drsnýho. Je to naprosto skvělý, ale nevím, jestli zvádnu koukat dál. Box asi nejlepší, co jsem kdy ve filmu/seriálu viděl. Ti chlapci fakt věděj, co dělaj.

Neviditelná manželka (2002)

OK, podle mě ten film stojí na hereckých výkonech Gustafa a slečny Novotné. Spoiler: Vadí mi tam jedna velice nelogická věc. Žádná policie na světě, dokonce ani švédská (doufám), nenechá jen tak běhat po městě šílenou ženskou s kvérem ("Nechte jí běžet, už nemá kam jít.") Jinak celkově je to velmi humanistický film o jakémsi velkém odpuštění.

Spacewalker (2017)

Myslím, že jako celoživotní rusobijec ale zároveň rusoznalec si mohu dovolit tento film komentovat. Film je z roku 2018, novější ruské filmy víceméně obecně neobsahují nějakou šílenou propagandu či agitku. Režim V.V. Pičína je sám často k sovětskému vedení kritický. Proto, pokud někdo viděl v tomto filmu nějakou šílenou propagandu, tak já jsem neviděl téměř žádnou. Naopak je vidět jak se tam vedení "ruské NASA" obává vezění, tak jako radista-amatér kdesi v tajze. Existuje mnoho skvělých ruských filmů. Otázka je, co budou točit teď, když ty svině napadly Ukrainu. Rusové jsou nemocný národ. Po současné eskalaci podle mě nebude vůle ani rozpočet na točení dalších dobrých filmů. Kažopádně tento film doporučuji všem.

Kontakt (1997)

Koukal jsem znova po letech. Nazval bych tento film silně nedotaženým Interstellarem. Konec podivný. Sorry Carle Sagane.

Ticho před bouří (2019)

Po druhým shlédnutí musím přidat jednu hvězdu. Obávám se, že tenhle film nebyl diváky pochopen. SPOILER. Určitě se nejedná o sci-fi, žádná počítačová hra tam není. Je to čistý podobenství a tak je k tomu nutný přistupovat.

Valerian a město tisíce planet (2017) odpad!

Besson by měl přestat míchat neurol s kokainem a - pokud chce točit filmy o budoucnosti - měl by si něco přečíst o Kardašovově škále civilizací. Čistá nula, tady to nejde jinak.

Matka (2023)

Film zajímavý pouze tím, že tam hraje DžejLo. Jinak naprosto klasický nudný netflixovský film neonoir.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Co na tomhle je strašidelnýho nebo zajímavýho? Klasická vykrádačka Kruhu a Vymítače ďábla. Naprosto primitivní "děj".

Lepší než my - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Zatím nevím. Každopadně podivný je to, že ačkoli je všechno supermoderní, tak tam jezděj starejma rachotinama.