Oppenheimer (2023)

Chápu Nolana, že při psaní scénáře musel myslet na publikum. Já bych tam ale chtěl vidět míň politky a víc kvantový mechaniky a celkově techniky. Například jakým způsobem řešili nakládání s bombou při útoku. Jak jí spustili a tak (srpen 2023)....Koukám po druhý, začíná mě bavit až po 40. minutě. To je strašnej film, skoro pořád jen kecy a politika. (listopad 2023)

Třináct dní (2000)

Zvláštní, jeden z filmů, který dokáže člověka dovzdělat v historii, je napínavý od začátku do konce a s dost dobrými hereckými výkony. Přitom prodělal miliony dolarů.

Rachel Stoneová: Sázka na Srdce (2023)

Klasická neo-bondovská kokotina míchající kvantový počítače, determinismus a kdoví co ještě. Z toho musí bejt zmatenej pitomec i intelektuál. Jinak hrozná nuda. Jedna hvězda navíc za to, že Gadot není uplný nemehlo.

Cool Girl! (2023) odpad!

Chtěl jsem zkouknout tento fenomén, ze začátku to bylo tak krásně dementní až to byla zábava, to trvalo ale asi tak 15 minut. Pak si člověk zvykl a nastala smrtelná nuda. Vydržel jsem asi asi 34 min.

Temný rytíř povstal (2012)

Anička Hathaway působí při těch rvačkách jako fakt nemotorná slepice. Ještě snad horší než Uma Thurman v Kill Billovi. Ale i tak je tohle nejlepší Batman ever. Jen nechápu proč musí mít Tom Hardy furt tu masku. Tenhle film je jeho hereckej (hlasovej) koncert.

Veřejné lži (2019)

Zajímavý snímek, založený na skutečné události, o poměrně tupé špionce a uisblouerce, která vynáší intel tak, že se v pracovní době, velice nenápadně se tvářící, vydá ke kopírce, kde vytiskne jakési memo. Film se více rozjede až v druhé půli, kdy se na scéně objeví pan Fiennes. Každopádně film připomene, jakej byl Tony Blér hajzl.

Tchán s tchyní jsou psanci (2023)

Protože nemám žádné koníčky, kamarády, ani práci, tak jsem si na Netflusu pustil tenhle komediální opus. Hned na začátku mi hlavní hrdina, slušně řečeno tak vadil, že jsem filmu dal ODPAD. Pak jsem ale ještě chvilku z masochismu koukal, a nakonec jsem zjistil, že tam je pár dobrejch ftipů. No a dokoukal jsem film celí a nakonec mu dal jak vidno 3 hvězdy. (Po čtyřech dnech) A proto že jsem to viděl znova, tak zvyšuji na 4 hvězdy.

Nic ve zlým (2023)

V rámci teambuildingu jsme s kolegy a klienty navštívili ve čtvrtečních dopoledních hodinách tento podivný snímek o jakési milfce balící pro prachy mladého židovského chlapce. Film, který bych já sám už kvůli plakátu ani nezapnul, se nakonec dal jakž takž přežít. Ale chválit rozhodně nemohu. Už jen proto, že v prvních dvou minutách bylo naprosto jasné, jak to celé dopadne.

Terminátor (1984)

Koukal jsem na to po letech. OK, ukamenujte mě. T2 považuju za mástrpýs, jeden z nejlepších filmů všech dob. Tady tu srandičku, nebejt T2, by už teď skoro nikdo neznal. Triky horší než v o 30 let starší Cestě do pravěku. Jednoduchej děj, časový paradoxy samozřejmě neřeší. Nesympatický vedlejší postavy. Je to kultovní, ale jen díky svýmu pokračování.