Žiješ jenom dvakrát (1967)

Velká část děje se odehrává v Japonsku, což je určitě plus - jinak ve všem ostatním to je standartní Bond film, kde je hrdina prakticky nepřemožitelný a nezranitelný - přeměna S. Conneryho v Japonce je opravdu úsměvná, stejně jako jeho ninja obleček v závěrečných scénách.

Pach krve 3 (2009)

V temném lese, plném vraždících mutantů se nyní shodou okolností ocitnou uprchlí vězni - těžko uvěřit, že si s nimi zmutovaní skřítkové dokáží jednoduše poradit - oproti předchozím dílům je již vidět znatelný úpadek série téměř ve všem.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Gore scény a nechutnosti jsou zde ve větším množství než v prvním díle - jednoduchý děj, nelogické chování postav a jistá grotesknost mutantů zůstávají stejné (bohužel) - o vraždících monstrech se nyní dozvíme daleko více - obstojný zástupce okrajového torture žánru.

Pach krve (2003)

Uspokojivý torture horor odehrávající se v překrásné přírodě daleko mimo civilizaci - škoda, že vraždící zrůdy nejsou ani trochu strašidelné a spíše vzbuzují pousmání - je zde pár gore efektů a nechutností - potěší přítomnost D. Harringtona v jedné z hlavních rolí (detektiv Quinn z Dextera).

Mstitel (1989)

Kdysi jsem tento film zbožňoval, po všech těch letech je nutno celou věc přehodnotit - téměř vše se v tomto filmu odehrává v noci a hlavní (a také tradiční) postavou je osamělý mstitel - absence nějakého skutečně charismatického záporňáka - do některých scén zapletli autoři děti či chytré pubescenty, což mě vždycky dovádí k šílenství.

Konečná (2013)

Arnoldovi se comeback docela povedl - děj je značně jednoduchý a nemá prakticky čím překvapit - role šerifa Owense jako by vypadla z pera C. Eastwooda, Arnoldovi však také dost dobře sedla - pár povedených humorných či sebeironizujících scén - trochu mi vadila debilní postava, kterou představoval J. Knoxville - otázkou je zda jsme od režiséra Ji-un Kima nečekali daleko lepší film (po tom, co již má za sebou) - postavu, kterou měl hrát S. Landham jsem ve filmu nenašel.

La casa sperduta nel parco (1980)

Děj je jednoduchoučký a herci jsou otřesní - přesto je film svým způsobem zábavný a napínavý až do konce - typická variace na téma "pustili jsme si do domu psychopaty, kteří nechtějí odejít - co teď?" - na svou dobu jistě ovážnější snímek

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tento film nemá smysl srovnávat s LOTR filmy - dějově (alespoň knižní předloha) je totiž určen spíše pro mladší obecenstvo a nemá v sobě tolik "epičnosti" - autoři se jednoznačně snaží vytěžit z krátkého příběhu o Hobbitovi maximum a proto se může zdát tento film až přehnaně natahovaný - vynikající výběr kvalitních herců - pěkná dějová návaznost na LOTR filmy se vším všudy (herci, hudba, prostředí) - pro fantasy nadšence je toto povinnost vidět a kéž by takových filmů vznikalo více - těším se na další pokračování!!

Vládci vesmíru (1987)

Spíše než kvalitní sci-fi podívaná to působí jako nechtěná parodie sebe sama - nulové postavy, dialogy a herci (kromě F. Langella) - postava skřeta je hodně nepodařená - naprosto nevyužitý dějový potenciál a celkově se jedná o vyhozené peníze za tento film.

Demolition Man (1993)

Dost přeceňovaný snímek - co se týká akce, nepřináší prakticky nic zajímavého - nesympatická a dost nudná hlavní záporná postava - celý děj je jednoduchoučký a místy postrádá smysl - některé trapné pokusy o humor - škoda, že více prostoru nedostal Jesse Ventura - slabší 3*.