Injû kyôshi II (1995)

Nízkorozpočtový, jednoduchý horor, který postrádá jakoukoliv invenci a bohužel i napětí - mizerné technické zpracování - hloupé postavy a dialogy - plusem je to, že je dostatečně "divný", takže možná i někoho zaujme.

Gjakuten saiban (2012)

Pokus o zfilmování úspěšné hry Phoenix Wright: Ace Attorney nedopadl moc dobře - to, co perfektně funguje ve hře, nefunguje ve filmu - zbytečně moc dlouhé - na druhou stranu se zde ale setkáme téměř se všemi herními postavami (a jejich ujetým zjevem a chováním).

Neukdae sonyeon (2012)

Určitě film s velmi zajímavým tématem "vlčího" chlapce, který však v mnoha aspektech dost pokulhavá - nesympatičtí herci, kteří dost přehrávají - některé dějové situace jsou naprosto nelogické až stupidní, to samé se týká i dialogů - příliš dlouhé a předvídatelné - emočně dost něvěrohodné a chladné - celkem dobré technické zpracování svědčí o tom, že tento film mohl být daleko lepší.

Medvědí bratři (2003)

Krásná, kreslená pohádka s docela originálním příběhem - naprosto famózní hudební doprovod (zejména pasáže se sborovým zpěvem) - několik nezapomenutelných a emočních scén (přeměny) - docela fajn je i CZ dabing - jedna z nejlepších (a rozhodně moje nejoblíbenější) Disneyovek.

Mrtvá jáma (1989)

Docela dobrá atmosféra snímku, kterou ale sráží naprosto nulový příběh a minimum napětí - zbytečně moc dlouhé - u tohoto filmu se rozhodně bát nebudete - hodně věcí v tomto filmu jsme již někde viděli - nic moc hlavní záporná postava.

Rituál (1973)

Originální příběh, kde se střetává křesťanství s pohanstvím - zvláštní a docela působivá atmosféra, ke které přispívají i hudební pasáže - snímek trošku na škodu málo "tlačí na pilu" a je velmi předvídatelný - zazpívá si tu i Christopher Lee.

Strážce návěstí (1976) (TV film)

Zfilmovaná povídka s mysteriózním nádechem - vše se to odehrává na velmi malém prostoru s pouhými dvěma hlavními postavami - hodně je to stavěno na dobré atmosféře a kvalitních dialozích - pro někoho to může být poněkud staromódní.

Deus Irae (2010)

Zajímavá filmová jednohubka s tematikou vymítání ďábla - dobrá atmosféra a kvalitní práce maskérů - správně ujeté postavy - bohužel to končí v tom nejlepším.

Saw 6 (2009)

Spousta krve, pastí a řvaní v nekonečně se opakujícím příběhu o pomstě - každý testuje každého a kdokoliv již může být Jigsaw - některé torture scény již působily přehnaným až směšným dojmem - zajímavý konec, který nasvědčuje tomu, že bude další pokračování.

Saw 5 (2008)

Nové pasti, plno dalších obětí, spousta recyklovaného děje a situací - příběhově se snaží dost kostrbatou formou navázat na předchozí díly (spousta flashbaků) - postavy se chovají naprosto nelogicky a hloupě, ale na druhou stranu vše co udělají vždy krásně zapadne do plánů vraha - přeplácaný a zbytečný film.