Za sklem (1986)

Spíše než o horor se jedná o místy velmi znepokojivý psychologický film - velmi dobrá a temnější atmosféra - obsahuje pár drsnějších scén, které rozhodně "nejsou pro každého" - možná až příliš dlouhé - některé postavy jednají naprosto nelogicky a také neznáme pravé motivy jejich jednání.

Carver (2008)

Velmi levně vypadající film - první 3/4 hodiny se vůbec nic neděje a je to pěkná nuda - příběh, herci a dialogy stojí za zlámanou grešli - gore scény jsou ucházející, ale hlavní záporná postava je dost ubohá - od začátku až do konce je jasné, kdo vraždí a kdo za vším stojí (žádné překvapení se nekoná) - podobným žánrovým filmům z francouzské provenience nesahá ani po kotníky.

Hory zalité krví (2009)

Tento film snad ani nějaký smysluplný děj nemá, navíc se ani nedaří zaujmout "překvapivými" (spíše nelogickými) zvraty - postavy se chovají tak, jako by samy chtěly jít na porážku - naprostá absence napětí, pouze "řezničina" - je zde pár gore scén, které však celkovou slabou úroveň filmu nijak nezachrání.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Od filmu jsem nic nečekal a to bylo možná dobře - s vlastní hrou nemá nic moc společného - překrásné vizuální zpracování a výprava - docela konzistentní děj a velmi sympatické hlavní postavy (pěkná princezna) - celkově se jedná o nekrvavou podívanou - některé nelogičnosti a WTF momenty mě pro tentokrát ani nevadily - prostě a jednoduše je to povedený film z Disney produkce.

Superman se vrací (2006)

Docela velký vysokorozpočtový propadák - film nepřináší prakticky nic nového do Supermanovské "mytologie" - málo akce a žádní schopnější záporňáci - K. Spacey je taktéž překvapivě málo výrazný - na to jak je film dlouhý je také i dost nudný - starší Superman filmy z 80tých let jsou zábavnější než toto.

Total Recall (2012)

Vizuálně je to bezesporu dobrá podívaná, která tak trochu připomíná film Blade Runner - není zde naprosto žádný moment překvapení (tento remake oproti původnímu snímku nepřináší nic nového) - i když se jedná téměř o kopii, tak v této nové verzi Total Recallu chybí naprostá většina povedených postav a scén z originálu - hlavní postava je nevýrazná - naprosto zbytečný (a dost sterilní) film, který má smysl snad jen pro ty, co neviděli originál z roku 1990.

Démoni (1985)

Hodně slabý a nevyrovnaný snímek - nesmyslné jednání postav, které jsou navíc dost nesympatické - naprosto zoufalé dialogy - na svou dobu dobré gore efekty a nechutnosti - absence napětí - celkově je třeba tento film brát se značnou nadsázkou, já se ovšem u jeho sledování nebavil.

Vetřelec (1979)

Naprostá klasika mezi sci-fi horory, která má i dnes (po neskutečných 34 letech!!) co říci - úžasná atmosféra, které se jen málokterý film vyrovná - vynikající hudba - dobré herecké obsazení a dobře napsané postavy - perfektní vesmírný zabiják, který je v tomto filmu takřka nezničitelný - některé skvělé a nezapomenutelné scény (společná večeře, Ripleyová a Ash) - určitě se vyplatí vidět prodlouženou verzi filmu, kde se divák například dozví jak dopadl kapitán Dallas - tento film dokáže diváka opravdu vtáhnout do děje - technické vybavení lodi Nostromo působí dnes již značně zastarale - na základě tohoto filmu vzniklo spousta pokračování či podobných snímků, které se mu až do dneška marně snaží kvalitativně přiblížit (kromě Cameronova Aliens).

Wolf Creek (2005)

Australský torture film, který téměř ničím nepřekvapí - první polovina filmu je docela nudná - spousta stereotypních WTF momentů a náhod - idiotské chování obětí, které snad ani nechtějí přežít.

Julius Caesar (2002) (TV film)

Historický film, který se snaží podat vybrané části Caesarova života - na opravdu komplexní životopisný film je 180 minut málo - některé situace zobrazuje snímek značně zkratkovitě a zjednodušeně - některé historické postavy a události naopak naprosto pomíjí - nesympatický herec představující hlavní postavu - je hodně vidět, že jde o nízkorozpočtový film - život G.I. Caesara si zasluhuje kvalitní a moderní filmové zpracování, snad se ho někdy dočkáme!!