Nunui yeowang (2006) (seriál)

Tradiční jihokorejský romantický seriál s předvídatelným dějem - sympatická ústřední dvojice - pěkný hlavní hudební motiv - konzistetní děj, který spěje do značně očekávaného finále (kde je divák značně citově vydírán) - některé vedlejší postavy jsou otravné a přehrávají - hodně emocí a slz zvláště ke konci - dle mého je to zbytečně dlouhé a natahované (písničky, flashbacky), samotný děj by vystačil na 10 dílů - pokud má divák na tento typ seriálu zrovna náladu, je to trefa do černého!!

Opičí král (1986) (seriál)

Tento seriál je značně kontroverzní a dokáže diváka rozdělit na dva tábory, kde jedni říkají, že jde o nehoráznou blbost a druzí toto dílo mají za klasiku - já sám se počítám k té druhé skupině, protože jsem s tímto seriálem tzv. vyrůstal (dávali ho v TV) a bylo to tehdy něco naprosto jiného a nového - celý příběh je velmi zajímavý a v jeho průběhu dochází k vývoji hlavní postavy - herci samozřejmě přehrávají a triky působí směšně - velmi dobrý CZ dabing a neustále se opakuící hlášky, na které si člověk zvykne - za celým příběhem se skrývá morální ponaučení.

Ailiseu (2009) (seriál)

Akční sekvence v tomto seriálu jsou udělané opravdu dobře - příběh je značně předvídatelný (avšak také zbytečně překombinovaný) a dialogy mezi postavami jsou spíše průměrné (možná je to dáno i špatným překladem) - některé postavy jsou velmi nesympatické a děsně přehrávají - romantická linka příběhu je naprosto nevěrohodná a společně s akční částí netvoří jeden celek (agenti jednu chvíli neustále slzí a jsou přecitlivělí, za chvíli se již tváří jako drsňáci a střílí kohokoliv na potkání) - největší mínus je však délka a značné natahování celého seriálu (děj by se hravě vešel jen do 10 dílů, zbytek totiž vyplňuje vata v podobě písniček, vzpomínek atd..).

Terminátor (1984)

Jedna z nejslavnějších záporných rolí pro A. Schwarzeneggera, navíc i vznik legendy jménem Terminátor - vynikajícím způsobem promyšlený příběh - perfektní postavy a velmi dobré herecké obsazení - na svou dobu velmi dobré triky, dnes už působí trochu zastarale - několik nezapomenutelných scén (policejní stanice) - skvělý hudební doprovod - trochu nevěrohodně působí "rychlý" vztah mezi Sárou a Reesem.

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Standartní akční film s prvky (sebe)parodie (!!) - dějová linka se snaží pokračovat v příběhu J. Connora, ale již to není ono - dá se říci, že film zachraňuje postava "hodného" Terminátora (A. Schwarzenegger) - celková akce hodně pokulhává za vysokou laťkou, kterou nastavil T2 - nápad s novým Terminátorem T-X je značně nedořešený a tato "terminátorka" je dle mého nic moc - značně nevýrazné vedlejší postavy - velký úpadek i co se týká hudebního doprovodu - zajímavý konec filmu - Terminátor 2 si zasloužil mít daleko lepší pokračování.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Určitě klasický akční film, který v lecčems předběhl svou dobu - perfektní a promyšlený příběh od začátku až do konce, který navíc velmi dobře navazuje na první film - vynikající trikové efekty - spousta nezapomenutelných momentů, situací a podařených hlášek - pro své role dobře vybraní herci - skvělý hudební doprovod a zvukové efekty - T1000 je prozatím nejlepší "zlý" Terminátor - prodloužená verze zajímavým způsobem doplňuje některé dějové situace - rozhodně tento film doporučuji a dávám mu plný počet, protože si ho zaslouží.

Saw 4 (2007)

Značně překombinovaný děj, ve kterém se snad už ani tvůrci nemohou vyznat (místy to totiž přestává dávat smysl) - spousta krve, pastí, ale vše již působí tuctově a předvídatelně - bohužel chybí opravdu dobrý příběh a hlavně překvapivé finále - je až moc vidět, že se tzv. "vaří z vody".

Temné lesy (2003)

Spíše psychologický film než horor - dobrá atmosféra - příběh a dialogy jsou na nízké úrovni - nesympatické herecké obsazení - pár velmi podařených momentů - pokažený závěr, který mohl být nejlepším momentem filmu.

Šťastlivec Sulla (1991) (TV film)

TV zpracování divadelní hry - dobré dialogy a kvalitní herecké obsazení - značně nadčasový podtext - ubohé technické zpracování a místy směšné kostýmy.

Probudím se včera (2012)

Nenáročná teen komedie s mírnými prvky sci-fi - jednoduchoučký děj a postavy - nepřesvědčivý a nesympatický J. Mádl v hlavní roli - málo využitý potenciál tématu cestování v čase - docela dobrý film na jedno podívání s vypnutým mozkem.