Tohle je náš svět (2016)

Perfektní ukázka toho, jak těžké je žít v kolejích současné společnosti a o kolik těžší je žít mimo ni. Snaha táty uchránit své děti od toxických způsobů života je ze začátku realizovatelná, ale po chvíli se začnou vyjasňovat některé střípky a pochopíme, že to nebude tak jednoduché, jak se někteří hipíci můžou tvářit. Vedle tohoto tématu jsou protkané další linky jako upřímnost lidí, lež a přetvářka a sociální interakce mládeže. Není to film, který si budu pouštět pořád dokola, ale zůstala ve mě silná potřeba dělat něco se svým životem a to je primární smysl všech pohyblivých obrázků. Ukázat nám náš svět, naši společnost a dokopat nás k zamyšlení. U mě to funguje.

Jak vycvičit draka 3 (2019)

Za mě slabota. Byl jsem na tom s bráchou v kině, kde jsem se cítil jako pedofil, protože jsme tam byli jediní dospělí bez doprovodu dětí :-D Počáteční scénerie byly dost tmavé a matoucí, nestihl jsem se zorientovat a už se to začalo všechno přehupovat a stěhovat. Sakra, mám rád, když příběh začíná v nějakém startovacím místě, nějaké bázi chcete-li a tady mi to chybělo. Naštěstí jsem předchozí díly viděl asi před týdnem, tak jsem se dokázal v jednotlivých charakterech orientovat, ale ve trojce nedali moc velký prostor nikomu kromě hlavního hrdiny. To je trochu škoda, protože právě ty vedlejší postavy hlavně v jedničce dost pobavily. No nic, odzvonilo, příběh je asi uzavřen, pravda, že finále bylo moc pěkné a i smích desítek dětí v kině to dokazuje.

MOST! (2019) (seriál)

Špica. Celý ten hype jsem na podnět manželky zachytil a spolu jsme tohle všední nevšední dílko sjeli. Jako první musím vypíchnout naprosto brilantní soundtrack, kdy každá písnička perfektně sedí do scény ať už se jedná o disko retro nebo popovky posledních let. Příběh je takový jednoduchý až všední, ale jak bylo mnohokrát zmíněno, málo diskutovaný. Takový pohled na rasismus a sociálně slabší jedince jinde nenajde. Někam ten příběh samozřejmě směřuje a má své vyvrcholení, ale o něm to tak ani není jako o namalování obrazu současných sociálních problémů a taky otevření dveří dalším potencionálním dílům. Ukázalo to, že český divák to snese a rád se na něco takového politicky nekorektního podívá. Tak snad odzvonilo všem těm sračkoidním Ulicím, Ordinacím a jiným klaustrofobním shitkám, kterými nás komerční televize plní a vezmou si z veřejnoprávní (!) televize příklad. Těším se, jakou vlnu další produkce to spustí. Vždycky Most!

Vyšehrad (2016) (seriál)

Taková instantní nudlová. Rychlovka, která pobaví pár super vtípky, ale myšlenku to předává pouze tu, že fotbalisti jsou dylyny :-D

Narcos: Mexiko (2018) (seriál)

woow! Když se poprvé objevil Felix na obrazovce, říkal jsem si co je to za cucáka. A to bude celá tahle série jen o hulení? Byl jsem trochu zklamán, ale po pár dílech se začal Felix krůček po krůčku vyšvihávat na vrchol dýlovacího nebe až nám to v závěru hezky všechno ukázal. Poslední dvě epizody jsem šňupnul se smíšenými pocity, kdy mi bylo některých postav líto, některé jsem nesnášel a ten konec mě prostě dostal. Naprosto boží a určitě se to vyrovná svým kolumbijským předchůdcům. Těším se na další sérii...

Po strništi bos (2017)

Asi jsem od toho nečekal pecku jako Obecná škola, ale předpokládal jsem větší provázanost postav a příběhů. Kromě jmen protagonistů si nebyl nikdo podobný, možná tak Voříšková trochu připodobnila Šafránkovou, ale jinak se jedná o naprosto separovaný snímek. Bylo tam moc krásných pohledů dětí na válku a problémy dospělých, mělo to svoje kouzlo. Svěráci prostě umí točit filmy očima dětí. Mrzí mě, že se nerozvinul příběh Vlka, ten byl jedna z nejzajímavějších postav a nedostalo se mu dostatečně prostoru. Bohužel to zapadne mezi lehce nadprůměrné snímky tohoto desetiletí....

Jak vycvičit draka 2 (2014)

O trošku více klišé než jednička, více zvratů, ale taky mnohem více akce a zvratů. Užil jsem si to, ale za takový týden se mi oba díly zamotají do jednoho. Však to nevadí, působí to kompaktně a ani 5ti letý příběhový odstup to nějak dramaticky neděli. Trojka bude asi pokračovat v zajetých kolejích, tak jsem zvědav jaké to mega monstrum vedle Alfy ještě přinesou ;-)

Jak vycvičit draka (2010)

No moc pěkný animák. Dlouho jsem žádný neviděl a jako přípravu na třetí díl, který zrovna běží v kinech jsem si dal tuhle pochoutku a moc mi chutnala. Měla všechny svoje animácké klišé, ale berte to prosím jako pohádku. Zajímalo by mě jaký to má rating, protože je tam trošku toho killování (i když vlastně žádného draka ve filmu nezabijí, ale snaží se o to), tak to pro malé děti asi úplně není nebo jsem stará škola a tohle se pouští i batolatům? Anyway, super a těším se na dvojku a trojku!

Narcos (2015) (seriál)

Po první sérii to předčilo má očekávání. Bál jsem se, že to bude z podobného soudku jako Breaking Bad, kterého mám mezi top seriály z tohohle milénia, ale Narcos mají s Walterem podobné pouze téma fetu. Brilantně vyprávěný příběh kolumbijského magnáta, války s kartely, který je doplňován autentickými záběry mě nenechal chladným ani na chvilku. Měl jsem pocit, že se koukám na dokument a seděl s půlkama staženýma očekávajíce další prostřelené hlavy. Sakra to je adrenalin. Jdu si dát druhou sérii, bude taky boží? Druhá série nám servíruje lajnu koksu bez Pabla. Ten se po útěku z vězení schovává v horších a horších dírách až nakonec... však víte co. Jeho postavení upadá, rodinná návštěva na bio farmě, honění lelků, to všechno má svůj smysl, má nám to ukázat, že Pablo se nezmění a nedokáže žít jako farmář, ale prostý vrah a ničitel. Otázka zůstávala, zda se z něj stane opěvovaný mučedník nebo ho za jeho skutky postihne nenávist davu. Myslel jsem si, že tohle se dozvíme až na konci třetí série, ale tvůrci ho nekompromisně sejmuli a já jako divák teď přemýšlím, co bude vlastně ve třetí sérii? Asi už chápu proč se to nejmenuje Escobar nebo Život podle Pabla, ale Narcos a tedy drogové kartely pokračují a je potřeba je všechny vymýtit, aby si zmlsaní amíci nemohli v Miami pěchovat frňáky. Peňa je sympaťák a tak se na něj těším, kam ty kartely budou pokračovat, ale musím se přiznat, že Pablo v první sérii byl největší tahoun a bez něj to možná nebude už ono...nepředbíhejme.Třetí série to dotáhla do nebe. Muchos perfecto! Naprosto brilantní zpracování boje s Cali kartelem. Pablo v druhé sérii pokulhával a tohle ho naprosto vyrovnalo, možná i předčilo. Takový stres, jaký jsem zažíval zhruba půlku série, obava, zda to Jorge rozchodí a kdo dostane kulku, nervydrásající drama! Agent Peňa je ultra frajer a nemůžu se dočkat až si přečtu nakolik to bylo podle skutečnosti. Zkouknul jsem to v pravý čas, kdy je už venku celá první série Narcos: Mexico...cigáro a jdu na to ;-)

Američtí bohové (2017) (seriál)

Už to je pár týdnů co jsem to dokoukal, ale silná emoce ve mě zůstává. Očekávám mega příběh a explozi ve druhé sérii. První dvě tři epizody první série byly naprosto famózní. Nevěděl jsem co nás čeká, kam nás příběh zavede, ale druhá půle série vytasila karty na stůl a řekla nám co se bude dít. Očekávejme mega bitku starých a nových bohů, do kterých se tak nějak zapletl Shadow Moon a jeho Laura. Jsem moc zvědavý na další Bohy, jedna z nejlepších částí epizod je popis těchto božstev a mytologie kolem nich. Druhá série pokračuje v příběhu schylující se bitvy mezi starými a novými Bohy. Čekám celou sérií a ona nepřichází. Na konci se vskutku něco stane, ale bitva jakou jsem čekal to není. Odhalení je zajímavé a šťouralové na to už dávno přišli, každopádně ze skutků, které se udály to nemá vlastně žádnou velkou váhu. Seriál je silný ve svých malých příbězích jednotlivých bohů, kdy se dozvíme zajímavý vzestup a pád Sweeneho, jak Odin o Thora přišel nebo zamotanost kolem vzniku Mr.World nebo Technical Boy. Se silnými momenty první série se to měřit nedá a střed druhé série šel téměř ke dnu. Nakonec se povedlo z toho jakž takž vybruslit, ale jestli to jsou čtyři hvězdy, tak jsou s odřenýma ušima. Třetí série prý bude. A bude poslední?