Agatha Christie's Poirot - Tajemné zmizení pana Davenheima (1990) (epizoda)

Neskutečně mě irituje ten jeho knír. Je to důvod, proč jsem se na to nikdy nedíval. Když jsem však vloni sjel novodobý Orient express, tak mi bylo jasné, že Agáta má něco do sebe, stejně tak tohle ztvárnění. Takový průměrný díl se zajímavým twistem na konci a minimem Poirota, protože se vsadil, že tenhle case vyřeší doma s papouškem.

Predátor 2 (1990)

Měl jsem období, kdy se mi dvojka líbila víc než jednička. Má přece více všeho. Více predátora, více mrtvých, více vtipu. Ale ve finále je méně více. Je tady dost nelogičností a chybí tady Arnold. Zajímalo by mě jak by dvojka s ním vypadala. Mohl by to být meganářez. I tak jsem se při sledování culil jako před lety. Spousta památných scén jako třeba když si predátor hojí bebíčka nebo finální předávka pistole v jejich lodi mi utkví v nostalgické paměti ještě dlouhá léta.

Osudový kruh (1970)

Půlhodinu jsem neviděl, půlhodinu jsem proklábosil a další hodinu a půl jsem napjatě čekal, co se z toho vyklube. Delon je marketingová nálepka sama o sobě a tajemná atmosféra nebrala konce. Samotná vykrádačka klenotnictví byla kulervoucí a vsechny ty drobné detaily dávaly smysl a konzistenci celému dílu. Konec však byl poněkud nudný a některé scény (třeba to míchání léků nebo rtuti nebo co) byly zbytečně dlouhé a stopáž 140min se na detektivku úplně nesluší. Proto je můj finální dojem spíše průměrný, ale i přesto jsem se bavil a držel až do nedělní půlnoci a to jdu zítra do práce!

Riddick (2013)

Takové tři v jednom. První půlhodinka je to one man show, kdy se Riddick revitalizuje ze svých zranění, ukazuje nám díru, ve které bydlí až přijde velký mrak a je potřeba se odjebat z této planety. Druhá fáze je naprosto super, která he takový survival, ale z opačné strany než jsme zvyklí. Tedy fandíme tomu predátorovi a on má jasně navrch. Podíváme se na jeden prs Starbucks z Galacticy a ukončíme to decapitováním nesympatického bounty huntera. Třetí fáze je pak o kooperaci a únikové hře typu kdo najde ty velký tužkovky, může odletět domů. Tvůrci se poučili z předchozího Riddicka a vrátili se k Pitch Black. Byl jsem v napětí, užil jsem si to a proto dávám zasloužené čtyři hvězdy. Perlička nakopec, kdy Riddick pomačká prdelku nadržené Starbucks vyvolává potřebu čtvrté porno fáze. Škoda, že následovaly jen závěrečné titulky.

Serenity (2005)

Áčkový začátek, ale béčkový průběh a konec. Až mi přišlo škoda, že vytvořili takhle barvitý svět, který by si zasloužil hlubší průzkum a napasovali na něm tak laciný příběh. Všechny scény jsme už viděli jinde a lépe zpracované. Béčkoví herci to zahráli jak nejlépe uměli, ale pořád tam chyběl nějaký charismatičtější element. Ta psychobuchta mě celý film vyloženě srala, stejně tak její dementní bratr. No, viděl jsem to na čtyři hvězdy, ale po nezáživném finále musím hodnotit průměrem.

V žáru noci (1967)

Silná detektivka, která není detektivkou. Hlavní brainfuck tady tvoří rasismus a jeden černý inspektor na rasistickém jihu USA. Nejzajímavější byly asi střety místních a šerifa a jejich postoj k právě tomuhle inspektorovi. Dobře podchycený hudební doprovod, noční scenérie a kvalitní oskarový film je na světě.

Mamas & Papas (2010)

Moc se mi líbily ty nenápadné okamžiky jako letmý pohled, náznaky, pohledy vedlejších postav a kamera, která to uměla brilantně zachytit. Tyhle drobnosti byly důležitější než hlavní příběhové linky, které svým těžkým tématem rodičovství doplily zajímavou mozaiku, která hlavně mladým rodičům utkví dlouho v paměti. O těžkosti bytí a životních osudech obyčejných lidí.

Vražedné jezero (2016) odpad!

Když špatnou knihu polijete kávou, nevadí Vám to. Když špatný film prosouložíte, nevadí Vám to. Když mu však věnujete pozornost a dostanete hovna v kýblu, strašně Vás to nasere. Tohle bylo béčko od první klapky, kde jsem se ještě chechtal, ale půl hodině jsem začal hodně kouřit jak jsem byl v obavách, že přijdu o rozum. Jelení parohy střílené z kuše a ohňostroj z krve žraloka. To bylo i na mě moc a to jsem viděl Atomové gymnázium. Škoda, že není něco horšího než hodnocení odpad, protože kdybych ho měl dát nějakému filmu, bude to právě tenhle.

Napospas osudu (2014)

Jedna hvězda za tu kunózní blonďatou letušku na jehlových podpatcích a humornou scénu kdy zmizeli věřící a zbyly po nich jen hadry i když to asi tvůrci jako vtip nezamýšleli. Jinak bylo všechno špatně. Půl hodiny jsem nevěděl, zda se jedná o rodinné drama nebo z toho bude akční film typu Conair, odkud můžeme Nicolase znát z té dobré formy. Bohužel se z toho vyklubala náboženská písnička s otřesným scénářem, hereckými výkony a kanálním soundtrackem. Dlouho jsem nepřemýšlel, zda dát filmu jednu nebo dvě hvězdy, ale tady nebylo co řešit.

Převrat (2015)

Těžko se mi na to koukalo. Půlku filmu jsem měl srdce až v žaludku a prožíval útěk s hlavními hrdiny. Syrové drama o převratu v nejmenované asijské zemi, kde prim hrála rychlost, se kterou se město proměnilo ve válečnou zónu a možnosti vyváznout živý nebyly příliš vysoké. Do poslední chvíle jsem myslel, že to někdo z rodiny nerozchodí. Nakonec se tam dostalo trochu klasického amerického klišé, ale to v tomto příběhu o rodině v nouzi odpustíte.