• Pohádka

Buřtcajk (2012) (pořad)

Všechny pořady podobného typu (včetně Izerových) selhávají na přílišné kvantitě vtipů, kdy se tam sice čas od času objeví dobrý nápad, ale je proložený tunou nevtipné vaty. Tady je to tak napůl - je to podstatně lepší, než trapný Skečbar, ale na jeden dobrý skeč tu vychází tak jeden až dva nepovedené.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Jako malý jsem s kačery vždycky prožíval ta dobrodružství jak v komiksech, tak u obrazovky. Jistě, je to často úplně nelogické, nadsazené, naivní a hloupoučké, ale zároveň akční, vtipné, poutavé a... dnes už, v dobrém slova smyslu, nostalgické :)) Jestli bych nějakou knihu opravdu chtěl mít, tak je to Průvodce mladých svišťů.

Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit (2005) (pořad)

Jako teenager jsem to miloval. Bernatský se Svěceným měli neuvěřitelně dětinský humor, ale bylo to osobité, plné nápadů a tehdy jsem jim to prostě žral. A vlastně si myslím, že bych s tím neměl problém ani dnes - infantilní humor mi nikdy problémy nedělal, ono záleží na tom, jak moc se považujete za intouše, který se nad tím musí pohoršit. Plus to bylo proložené zajímavými spoty. Dnes už by to nebylo účelné, stovky takových kompilací najdete za minutu na netu, ale v době vzniku to mělo smysl.

Hora jménem Andělská (1993) (TV film)

Ale jo, v rámci nízkorozpočtových pokusů o dramatické pohádky v 90. letech to patří k tomu lepšímu. Hudba je doslova otřesná, ale Marek Vašut má charisma a ten nápad se psem to trochu oživil.

Operace JAUU! (2012) (pořad)

Infantilní, ale zábavná popularizace vědy. Děti to chytí a nenásilnou formou se něco dozví. Někdy se tam objeví opravdu zajímaví lidé a informace, které zřejmě nebudete znát ani vy dospělí.

Drive Angry (2011)

Vcelku zábavná Cageovina, ale nijak nevyniká z šedi průměrného akčního filmu. Z potenciálu toho nápadu se dalo vytřískat desetkrát tolik. Jenom William Fichtner je naprosto dokonalý, jiným slovem to nelze popsat. Úplně z něho čiší, jak moc si tu roli užívá.

Konečná (2013)

Konečná si na nic nehraje a servíruje hodinu a půl velice zábavné akce proložené nějakou tou hláškou - o nic víc se tvůrci zjevně ani nesnažili, ale to, co chtěli, jim vyšlo na výbornou. Děda Arnold brutálně vystřílí mexický gang, vlastně se ani nemusí pokoušet něco hrát a to všechno odlehčuje pár vtipných scén a postav. Akce + zábava + Arnold = zatraceně dobrá jednohubka Konečná.

Sabotáž (2014)

Stejně jako u Konečné už Arnold raději střílí, než se pere, i když akční scény byly natočené dobře. Děj je v podstatě tupý, ale nedá se říct. že by se tam nic nedělo, nuda není. Akorát potenciál herců zůstal nevyužitý. Na jedno zhlédnutí OK. Že je tam Arnold, tak tři.

Vzteklina - Epizoda 1 (2018) (epizoda)

Nemůžu si pomoct, ale podle mě tvůrci s tou "temnou atmosférou" příliš tlačili na pilu a vytvořili jen hodinu nudy, která mě nevtáhla a vlastně mě po prvním dílu nijak nezajímá, kdo za tím stojí a co se stane dál. Uvidíme ale, co přinese druhý díl, ještě to nezahazuju.

Jedna ruka netleská (2003)

Na český film výrazný nadprůměr. Podobné filmy chyběly v předrevoluční tvorbě, protože spousta těchto témat byla tabu, a v současnosti už se taky netočí, protože ustoupily pod záplavou romantických rádobykomedií. Tohle je spíš dozvuk 90. let, kdy po uvolnění poměrů vznikla sice hromada příšerností, ale zároveň velká spousta kultovních děl odstartovaných Kouřem a zakončených Samotáři.