• Krátkometrážní

Ant-Man (2015)

Celkově vzato zde máme skvělý snímek, který se v metasérii MCU zcela určitě neztratí, a který působí velmi pohodovým dojmem. Ač v rámci širšího příběhu bude hrát roli až později, již nyní vím, že se na příští setkání s Ant-Manem budu moc těšit. 80%

Thor: Ragnarok (2017)

Mo­hu po­tvr­dit, mís­ty dob­ré hlo­dy a vů­bec ce­lý film byl v po­ho­dě. Stala se nám z toho spíš taková komedie. Ve 3D to by­lo supr.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

V podstatě jediný problém, který jsem s tím měl, byly ty "emoce" - vůbec jsem je tomu nevěřil. Když si Starlord a Gamora vyznávají-nevyznávají lásku, tak ještě OK, ale když si Rocket a Yondu navzájem vylívaj srdce, tak to fakt ne... Ale jinak to bylo přesně takové jaké jsem čekal - epické, vtipné, dobrodružné, Drax samozřejmě vládne. Russel výbornej, Stallone potěšil a doufám, že ve trojce bude mít výraznější roli. Samozřejmě zde nechyběl skvělý soundtrack stejně tak jako u jedničky. Super. 90%

Strážci Galaxie (2014)

Viděl jsem to teprve teď, protože mě to po recenzích zas tak nelákalo a jsem naprosto spokojen. Sedlo mi to velmi. Hudba výborná. Vizuál na mě trochu moc digitální, ale nijak výrazně nerušil. S tím musíme počítat u každé nové marvelovky. 93%

Spider-Man: Homecoming (2017)

Nevím jak ostatním ale mně se rozhodně líbil víc Spidey hraný Tobeyim z roku 2002. V tomto novodobém filmu už nemůžeme Petera brát jako pravého Spidermana ale jako spíš takového Iron-mana 2.0 . Brnění má ze železa, pavučiny nechrlí ze zápěstí a ještě ke všemu mu je 15 let. Jsme ale v novodobém Marvelu a musíme to tak brát. Film je koukatelný, místy v celku nudný ale také vtipný v čele s mladičkým Tomem. Záporák je tak jak má být, špatný ale zároveň hodný. Nejvíc mě asi bavila scéna Petera s Vulturem v autě před plesem. Film mě bavil i přes pár nudných a zdlouhavých dialogů. 80%

Doktor Strange (2016)

Od filmu jsem toho opravdu tolik nečekal, ale musím uznat že se Marvel tímto filmem opravdu předvedl, úžasné herecké obsazení, famózní efekty a v celku i dobré komické scénky. Říkejte si co chcete, pro mě je tohle jedna z nejlepších sólových marvelovek vůbec. 85%

Black Panther (2018)

Ten film je v pohodě. Ovšem ten děj je tak strašně předvídatelný až to hlavně ke konci vážně bolí. Jakoby tvůrci nebyli schopni vymyslet jediný originální zvrat nebo něco nečekaného. Moc bych si přál, aby například záporák aspoň jednou vyhrál, protože ten jeho plán mohl být solidní masakr. Prostě Black Panther neurazí, ovšem když se na něj podívám objektivně bez toho, abych hodnotil jeho význam pro Afroameričany tak je to jen další klasická marvelovka, která pobaví, ale příliš nenadchne. 80%

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Trilogie Labyrint navazuje na předchozí dění ve filmech Labyrint: Útěk a Labyrint: Zkoušky ohněm. Takže pokud jste je neviděli, pravděpodobně se nebudete moc chytat. Vtipné je, že v celé trilogii se vyskytuje pouze jeden labyrint a to v prvním dílu, v dalších dvou už se o žádný labyrint nejedná. Třetí část je závěrečná a taky nejemocionálnější co se týče úmrtnosti hlavních postav. Začátek, jako by z oka vypadl filmu Rychle a zběsile 5, bylo to dobré nabuzení akce na úvod. Docela mi vadilo dlouhé kecání v cca polovině filmu, ale film se po půlce znovu rozproudil svou poměrně zadržovanou akcí a a dobrou hodinu bylo pro akci opět postaráno. Asi nejvíc mě překvapilo, když se na scéně objevil ,, žijící" Gally z prvního dílu, který byl v prvním díle pokousaný a napíchnutý na kopí Minha. Film měl sice zpoždění kvůli zranění představitele hlavního hrdiny Thomase (Dylan O'Brian) ale konečně jsme se dočkali. Jak jsem již řekl, konec byl velmi emotivní, když ....... (nechci šířit spoilery) opustil nešťastnou náhodou Thomase a jeho skupinu. Každopádně třetí a poslední díl byl doposud nejvíc nabitý akcí a film mě opravdu bavil, až do konce. 90%

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Podle mě bezesporu nejlepší a nejzábavnější český film vůbec. Narozdíl od nějakých českých komedií se na tento film dá dívat pořád a pořád mě pobaví. Bohuš je prostě top :D 100%

Hlavní zprávy (1997) (pořad)

Asi mě nepochopíte, ale raději se podívám na Novu. 20%