• Pohádka

Father Ted (1995) (seriál)

Prakticky všichni kolem mě hledají nejlepší Linehanův seriál mezi Black Books a IT Crowd, tak pro mě je jeho prvotina nejlepší. Není tam žádně špatně napsaná a zahraná postava, všechny díly jsou stejně vtipné, těžko mezi nimi hledat nejlepší a nejvtipnější. Proto bude vždy Linehan patřit mezi velikány britského humoru. (11/10)

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Prostě legenda!! I když možná i 50% skečů není vtipných (možná mnou nepochopených) tak ta lepší polovina mě může roztrhat smíchy břicho pokaždé, co se na ně dívám. Opravdu si nedokážu představit, jak by svět vypadal bez těchle, jak já rád říkám, "profesorů humoru". (10/10)

Comeback (2008) (seriál) odpad!

Možná je ten odpad ode mě až příliš, nějakou hvězdičku si zaslouží, ale prostě když už jsem to pustil a ani jednou se nezasmál, tak to fakt nejde. Některé vtipy mají dobrý potenciál, ale co je mi to platné, když je naše milovaná Nova ukáže v ukázkách a ty další jsou špatně zahrané. A pokud jde o Lexu, tak pro mě jeho debilita není dost dobře debilní a ani dobře zahraná. To Dougal z Father Teda, to je jiný kafe.

Náš vůdce (2008)

Z filozoficky-politického hlediska velice pro mě (a doufám, že ne jenom pro mě) zajímavý film. Ovšem finále bylo hodně předvídatelné, ale i tak ušlo. Myslím, že tvůrci z děje udělali vše, co se udělat dalo. (8/10)

Jak básníci neztrácejí naději (2004)

Mírný průměr novodobé české komedie. Herecké složení je ucházející a nikdo tam špatně nehraje. Ovšem na starou sérii Básníků to nemá. Jen M. Badinková je 2. nejkrásnější "Šafránek-girl". (6/10)

Starman (1984)

Jestli to mám porovnat s Den kdy se zastavila Země, je tohle 3x lepší. (7/10)

Vyšší princip (1960)

Prostě vyšší princip mravní mi nedovoluje jinak než 100%

Kulový blesk (1978)

Začátek byl vtipný jako všechny S+S komedie, ale ke konci se nějak humor začal vytrácet a film začal i nudit, ale jinak vlak z Vizovic na druhé koleji mě dostal. (8/10)

Dvojí obvinění (1999)

Po tom co jsme s bráchou po 5 minutách filmu rozluštili konec, tak jsme se mohli jenom těšit na velkého Tommy Lee Jonese. Ten přišel, ale moc si hrál na svou roli z Uprchlíka a dá se říct, že na to dost nenavázal. (5/10)

Americká krása (1999)

Parodie na americký životní styl, jak nám tento film představovala naše učitelka. Já můžu jen přitakat a opakovaně si užívat mistrný scénář a výborné herecké výkony celého osazenstva v čele se Spaceyem. (10/10)