• Pohádka

Jak vycvičit draka (2010)

Trošku netypický animák, ale o to lepší. Nejsou tam trapné madagaskarové a podobné vtipy, což z něho dělá více než rovnocenného soka hraným filmům. Dokonce vzbuzuje i emoce, což jsem od Lvího krále nezažil. (9/10)

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Asi nejlepší český seriál, co jsem měl tu čest vidět. Velice dramatické příběhy někdy dokáží vystřídat vtipné scény, kdy se za břicho popadáte. (8/10)

Peklo s princeznou (2009)

Konečně jakž takž normální česká pohádka možná i druhá nejlepší po Andělovi Páně (Lotrando a Zubejda je sice lepší, ale rozhodně to není moc pro dětičky). Příběh je ten pravý pohádkový na jaký si český národ rád navykl a i herci už neskotačí před kamerou a nedělají laciné vtipy. Tereza Voříšková ukazuje, že ona je přávě budoucnost českého herectví a její princezna je opravdu skvělá, ale Mádl mi jako princ vůbec nesedl. Snad už je to obrat v českém filmovém pohádkařství a teď už se bude stoupat jenom cestu vzhůru na kdysi neotřesitelné pozice československé pohádkové tvorby. (6/10)

Město duchů (2008)

Škoda ze Gervais si nevydupal nebo nechtěl vydupat pozměněný příběh, což má za následek nic neříkající slaďoučká americká komedie, kterých se přivaží přes oceán desítky. (5/10)

Atentát (1964)

Prakticky perfektně hraný český dokument. Vše co potřebujete vědět se dozvíte a ještě film má všechno, co dělá film filmem. Na podobný snímek si Česko bude muset ještě dlouho počkat kvůli nekvalitní filmové tvorbě dnešní doby. (9/10)

Habermannův mlýn (2010)

Velice silně emoční snímek ukazující, že ne všichni Němci byly svině a že ne všichni Češi dobráci, co se jen snažili zachránit své rodiny. Škoda jen toho konce, z toho se dalo vytěžit z mého pohledu pět hvězd. (7/10)

Králova řeč (2010)

Veliký problém velikého krále, tak by se možná dal jednoduše zkrátit děj filmu. Konečně mi taky nějaký film osvětlil britský pohled na předválečné období. Největší zbraní jsou herecké úžasné výkony (prosím Oskara pro Firtha). (10/10)

Sametoví vrazi (2005)

Tahleta kriminálka nemá v Česku zatím soupeře, snad až na Kajínka, který se tomuto snímku hodně přiblížil. Perfektně vyprávěný příběh, herecké výkony ucházející. (6/10)

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Trošku zvláštní humor a nezvyklá realizace nápadů může hodně lidí odradit, ale u mě je to právě naopak. Nemám nic, co bych vytknul (9/10)

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Takovou hodinu a půl zábavy mi ještě Nova nikdy neposkytla. Děkuji!