• Pohádka

Johnny English se vrací (2011)

Johny se nám od prvního filmu změnil trošku k lepšímu a už není jen nešika Beanovského rázu, což celkovému výsledku jen pomohlo. Samozřejmě ti co milují anglický humor tak jako já, se umlatí smíchy. No a třešničkou na dortu je přenádherná čtyřicátnice "Scullyová", která úplně zastínila Rosamund Pike. (8/10)

1492: Dobytí ráje (1992)

Historické filmy od Ridleyho já prostě žeru. Ten film mi uběhl jako voda, že jsem si ani pomalu nestačil všimnout, že nám Kolumbus na konci zešedivěl. Snímek obsahuje dvě scény, které převyšují všechny ostatní. A to objevení Nového světa (tenhle spoiler snad vadit nebude) a vyzvednutí zvonu. To všechno za úžasné hudby mého krajana Vangelise. (8/10)

Sedm let v Tibetu (1997)

Pro mě překvapivě docela nudný snímek. Začátek vypadá hodně slibně, ale jakmile dojdou do Tibetu ztrácí film pomalu šťávu až ji přestane mít úplně a pak už jen sledujete, kolik zbývá do konce. (6/10)

Království ohně (2002)

Trošku nechápu zdejší hodnocení. Já se u toho skvěle bavil hlavně díky hereckým výkonům. Ta sežehnutá Anglie Baleovi hodně sedla a je tahounem filmu místo draků. Ti jsou udělaní vcelku pěkně i když při náročnějších trikových scénách to vypadá jak z průměrné počítačové hry. A co by to bylo za anglickej film bez humoru. Divadelní představení na motivy Star Wars a rýpnutí do Francouzů na konci filmu mě docela dostalo. (7/10)

Partička (2009) (pořad)

Oproti české verzi je tahle lepší, jelikož tam to nekazí takovej debil jako Suchánek. Naopak má slovenská partička dva komediální tahouny a to Lukáše Latináka a Petru Polnišovou.

Partička (2011) (pořad)

Improvizace je další herecká disciplína, která moc duu GS nejde. I když mi Geňa tak moc nevadí jak Suchánek. Ten humor většinou zabijí a nasazuje vlastní smrtící "vtípky". Radši se podívejte na slovenskou verzi. Nebo ještě lépe na Whose line is it anyway

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

Film mě utvrdil v tom, čemu jsem již dávno věřil. Hitler byl prostě magor. Bohužel magor s ohromnou mocí. Jinak se jedná o jeden z nejlepších TV filmů, co jsem kdy viděl. (8/10)

Micimutr (2011)

Kdybych si odmyslel, že kromě pohádkového světa je tam našroubován i ten současný svět, tak by se jednalo o jednu z nejlepších polistopadových pohádek. Jenže právě ta paralela s Arabelou sráží film brutálně dolů. Bylo to tam strašně zbytečné a zezačátku zarážející. Avšak když se přesuneme zpátky do světa pohádkového, kde herecky excelují Dejdar a Bartoška, dá se i veskrze odpustit neherectví Šoposké a Nováka. (4/10)

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Vrchol série vždy bohužel s sebou přináší více bezduché akce a klišé. Avšak když vám tu akci zprostředkovávájí Hugh Jackman a Ian McKellen, tak na to ostatní lze zapomenout. (8/10) P. S. nevypínejte s titulky, přišli byste o pěknou scénu

X-Men 2 (2003)

Vrchol série X-menů. Víc akce a je to více "x-menovské". Postavy jsou ještě více zpracovány, takže každý si najde toho svého mutanta. Už tam jsou trošku líbivější záběry než v jedničce. Pro mě tedy nejlepší ze série, ale prostě bez ostatních dílů, by to tak dobře nefungovalo. (8/10)