• Pohádka

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jackson je machr. Po desíti letech nás znovu uvedl do Středozemě a byl to zážitek více než příjemný. Samozřejmě ne tak fantastický jako série Pána prstenů, ale kdo čekal opak, tak buď nečetl předlohy nebo je hodně velkej optimista. Jak už jsem psal k Pánovi prstenů, Jackson a jeho tým scénáristů udělali filmy lepší jak knížky. U Hobita to platí dvojnásob. Tolkien vymyslel dokonalý svět, ale byl špatný až mizerný vypravěč. Navíc Hobit byl jeho první knížka a možná ani on sám netušil, co za několik málo let stvoří. Velký rozdíl mezi oběma trilogiemi dělá a bude dělat absence toho čistého zla v podobě Saurona a Prstenu, skřet Azog se mu těžko vyrovná. Když už se přenesu k filmu samotnému, tak jediná moje výtka je směrem k digitálním skřetům. Tento krok se moc nevyvedl a skřeti nenahánějí takovou hrůzu, jako ti „opravdoví“. Přidání událostí a postav, které se v knize nevyskytují je parádní tah, což jenom navodí tu pravou „středozemskou“ atmosféru. Herecké výkony jsou super. Hlavní prim hraje Martin Freeman jako Bilbo a z trpasličí bandy samozřejmě Thorin. O Glumovi není třeba se ani zmiňovat. Párkrát jsem tu četl že Howard Shore vykrádá sám sebe. Naopak, jenom podtrhl tu spojitost s Pánem prstenů. Navíc se mi stalo poprvé, že jsem si zamiloval ústřední melodii ještě před vydáním filmu. Takže když to shrnu. Jackson mě opět dokázal ohromit tím, že z té trošku tupoučké předlohy udělal snímek, který vás ani na tu jedinou minutu nepřestane bavit. (10/10)

Griffinovi - Griffinovi ve Star Wars (2007) (epizoda)

Komu se líbí Family guy a viděl několikrát Star Wars tak tahle trilogie je povinnost ke shlédnutí. Většina postav je udělána skvěle až na Yodu, kterej je strašně nudnej (8/10) P.S. Pedofilní Obi-wan je třešnička na dortu

Vysoká hra patriotů (1992)

Pro mě zatím nejhorší Ryanovka (Jasné nebezpečí jsem neviděl). Ford není tak výraznej oproti Baldwinovi a překvapivě taky i proti Affleckovi. Jediný co z toho dělá aspoň něco zapamatovatelnýho je Sean Bean. (6/10)

Iron Sky (2012)

Ze začátku to vypadalo, že to bude mít aspoň nějakou štávu, ale to jsem se šeredně zmýlil. Všechno tu bylo špatně. (2/10)

Babicovy dobroty (2008) (pořad) odpad!

Pořady o vaření jsou a byly o ničem. Babica tomu teda nasadil korunu. Škoda, že se ztratili ty časy, kdy bylo aspoň vtipné pozorovat, když Petr Novotný nebo Zounar slintali hostům hlady do hrnce.

Temný rytíř (2008)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Vezměte si Nelítostný souboj a k tomu přidejte chlapa kterej chodí po světě v obleku cenou rovnajícím se rozpočtu menšího města. A hlavně geniálního zmalovanýho šaška (mimochodem dle mýho nejlepší hereckej výkon všech dob) a máte z toho kulervoucí zábavu. (11/10)

Bourneův odkaz (2012)

Naprosto zbytečné pokračovaní, které vlastně ani není pokračovaní, ale přiživování na Bourneově úspěchu. Kdyby tam nehrála Rachel, tak hodnocení pošlu ještě mnohem níž. (4/10)

Bitevní loď (2012)

Svůj mozek nechte někde mimo svůj dosah. Pak se to dá docela přežít. (5/10)

Přežít (1993)

Během sledování mi běhal mráz po zádech, ale ne kvůli té zimě, v které se to odehrávalo, ale kvůli tomu, že se to takhle všechno stalo. (8/10)

Hon na ponorku (1990)

Hodně napínavý film, který táhne vpřed Sean Connery a skvělá hudba. Rozhodně doporučuju těm, co baví ta (ne)válka mezi USA a Sovětským svazem. (8/10)