• Pohádka

České století (2013) (seriál)

Asi to nejlepší co zatím z produkce Kavčích hor vylezlo. Nebudu řešit, jestli je to historicky přesné, jestli tvůrci neopomněli nějaké důležité scény. Beru v potaz herecké výkony, kvalitu scénáře a to ostatní. A to všechno je tu perfektní. I když jsem věděl, jak každý díl dopadne, tak jsem nemohl odtrhnout zrak od obrazovky, protože žádná scéna nebyla navíc. V každém díle se našel někdo, kdo si svým hereckým projevem ukradl celý díl pro sebe (Donutil, Landa, Trojan, Vyorálek, Kaiser atd.). Za vrchol považuju díl Zabíjení soudruha o tom co předcházelo procesu se Slánským. Kdyby ten díl byl o pár minut delší a byl by samostatným filmem, tak v klidu můžu říct, že ho můžeme poslat do boje o Oscary. Víc takových projektů ČT! Jestli ještě něco takovýho Sedláček natočí, tak mu snad odpustím aji tu mikinu při předávání státních vyznamenání na Hradě. (10/10)

Čtyři lvi (2010)

Tenhle snímeček podle mě ukazuje pravou povahu "islámských" teroristů. Nějakej islám je jim vcelku u zadnice a s koránem by si ji nejspíš aji vytřeli, kdyby na to přišlo. Samozřejmě jenom tohle nestačí. Na pět hvězd to Čtyři lvi dotáhli hlavně pro to, že jsem se u toho válel smíchy. A takhle je s něma třeba bojovat. Nemít z těch idiotů strach, protože o ten jim jde především. (9/10)

Bílá nemoc (1937)

Asi nejlepší prvorepublikový film. Za prvé se mohl opřít o skvělou předlohu Karla Čapka. Za druhé to bylo vysoce aktuální a hlavně za třetí tu ta nejlepší squadra českých herců předvádí velké herecké výkony. Hlavně Zdeněk Štěpánek si celý film ukradl pro sebe a já se u scén s ním tetelil blahem. (10/10)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Obsahuje mnoho SPOILERŮ Poprvé nemůžu bohužel dát filmu ze Středozemě 5 hvězd. Nezavinila to vizuální stránka, ta je jako vždy perfektní. Nezavinila to ani atmosféra filmu. Ta je z celé trilogie nejtemnější a dostává se úroveň původní trilogie. Ta hvězda dolů je za kiksy, které udělal Jackson ke konci filmu. Zaprvé to, že Bolga zabil Legolas a Thorin zabil Azoga. Víc by se mi líbila dvojka z knížek, tedy že by Bolga zabil Beorn a Azoga by zabil Dáin (samozřejmě v knížkách je to o hodně dřív). Ovšem nad tímhle se dají přimhouřit oči. To ale nemůžu udělat v případě dvou scén. První je ta, kdy Thranduil radí Legolasovi, ať vyhledá jistého mladého hraničáře. V době děje Hobita měl ale Aragorn 10 let!! Proč by Legolas šel vyhledat malýho kluka, který navíc není v Divočině, ale je vychováván v Roklince. Navíc jak mohl Legolas odejít z Lesního království, když se zjeví o 77 let později v Roklince jako vyslanec svého otce. Ta další je ještě horší. Na konci filmu říká Gandalf Bilbovi, že ví, že má nějaký kouzelný prsten. To by ale knižní Gandalf ani ten Gandalf z LOTRA říct nemohl. Kouzelných prstenů totiž po Středozemi neběhalo mnoho. Tři se dali Elfům a ví se kde jsou. Devět se dalo lidem a i jejich osud známý. Sedm se dalo trpaslíkům a buď je potom získal Sauron nebo je spolykali draci, takže Gandalfovi muselo být jasné, že je to Jeden. On na to asi, ale zapomene a o 60 let později pojme podezření, že Bilbo má v držení kouzelný prsten a začně zjišťovat, který to je.

Bastardi 2 (2011) odpad!

Velký český epos, který je o uplným hovně a i jako hovno vypadá.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Na jedné straně výborní herci většinou v těch vedlejších rolích. Navíc s perfektně gradovanou atmosférou. Na straně druhé je to propaganda toho největšího rázu. Dějiny jsou překroucené. Z SNBáků, kteří zavinili smrt mnoha nevinných lidí, se dělají kladní hrdinové. Z podnikatelů, továrníků a stoupenců první republiky se dělají největší mocichtiví a nemorální lidé. Doporučuji se dívat jen za předpokladu, že si zjistíte, co ty svině všechno překroutili. (2/10)

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Po velice temném Chrámu zkázy přišel Indy opět s tou odlehčenější atmosférou, která byla perfektní na jedničce. Navíc se nám vrátili do děje náckové, kteří jsou takové správné koření této série. Samozřejmě perfektní Sean Connery tomu také hodně přidal. I přes tohle všechno si ale myslím, že závod o Archu úmluvy byl o trošku lepší zábavou. (9/10)

Pelíšky (1999)

Hřebejkův tah obsadit do hlavních rolí dva choleriky, co si myslí, že jsou středobodem vesmíru (Kodet s Donutilem), se tu neskutečně vyplatil. Celé herecké osazenstvo jim nahrává na takové hlášky, že už za pár měsíců po premiéře naprosto zlidověly. Navíc všechno vyvrcholí tím tragickým 21. srpnem. Bez debat jde o nejlepší český polistopadový film i vedle geniálního Kolji. Doufám si tvrdit, že lepší film se tu už nenatočí. (10/10)

Jak ukrást Dagmaru (2001)

Hodně špatný film. I když vedle některých filmových "bonbónků" typu Megažralok vs. obří chobotnice a nebo různých nízkorozpočtových hororů tohle vypadá ještě trošku mile. (2/10)

Vesničko má středisková (1985)

Jedna z mnoha genialit, která vzešla ze Svěrákova pera. Tahle je možná vedle Marečka z těch nejslavnějších. (10/10)