• Krátkometrážní
  • Rodinný

Šingeki no kjodžin - Júša (2019) (epizoda)

[SPOILERY] Najlepší diel Attack On Titan ,ktorý kedy vznikol. Táto epizóda presne vystihuje dôvod ,prečo som začal pozerať tento seriál. Len AoT dokáže tak skvelo hodiť diváka do depky a úplnej beznádeji ,kde sa každú chvíľu niečo deje a bojíte sa o hlavné postavy (a dosť z nich aj časom umrie - aj tí ktorých nečakáte). Vždy keď si pozriem AoT tak si poviem ,že už ma nič neprekvapí ,no na moje počudovanie sa tu vždy stane nejaký zvrat ,ktorý nikto absolútne nečaká a mňa okamžite hodí do stavu melanchólie a čakám ,čo ten zvrat spôsobí - niekedy to pôsosbí až ako zhluk nešťastných príčin. Tento diel predviedol úplne všetko ,čo mohol - cez boje ,brutalitu ,Leviho akrobatické pohyby vo vzduchu ,titánov ,Erena ,titánov a ešte viac titánov. Najviac ma ,ale prekvapilo... [OBROVSKÝ SPOILER!]... ... Že Armir sa obetoval kvôli Erenovi a na následky mnohočetných popálenín pradepodobne neprežil 😢. 100% - Toto je pre teba Armir 👊

Zombieland (2009)

Len málo zombie filmov je komediálnych. A len málo z nich dokáže podať smrť tak záživne a entuziasticky ako práve Zombieland. Zombieland sa nedrží žiadnych predom stanovených pravidiel (ak nerátam pravidlá hlavnej postavy) a ide si svojou vlastnou cestou. Začína a končí tam kde si zmyslí ,zabije si koho chce a porozpráva si príbeh aký chce. Filmu vôbec nechýba zvláštny ,zvrátený a priostrený humor. Woody Harrelson a Jesse Eisenberg sú neskutočná topka tohto filmu a bez iných hercov si to neviem predstaviť. Naopak Ema Stone mi príde ,že tu má až príliš málo miesta. Ale ako taká "neúplná rodina" funguje táto parta perfektne a zamilujete sa do nich. VERDIKT: Zombieland sa nebojí byť iný v už tak moc fádnom zombie žánri a ukázať ,že prehnané komédie sa ešte stále dajú robiť a nemusí ich tvoriť zrovna Edgar Wright (u mňa ,ale stále vedie Shaun of the Dead). Udeľujem 75% za zabitie Billa Murrayho a teším sa na pokračovanie - Rana Istoty.

Premiér (2019) (seriál) odpad!

Po tom ,čo som videl Kameňáka som si ani nepredstavoval ,že by niekto dokázal vymyslieť ešte účinejšiu sebapoškodzovaciu praktiku. No a potom prišiel Jaromír Soukup a.k.a najhoršie rozpravajúci moderátor ,šéf a teraz herec. Po seriálu Sousedé som fakt nedúfal ,že sa nájde ešte väčsie dno ,ale evidentne Soukupovi vadilo ,že ešte nemá seriál ,ktorý by mu celý patril. A tak sa rozhodol spraviť nízkrozpočtový seriál na úrovni prvého stupňa základnej školy s amatérskymi praktickými efektami a s ukradnutými zábermi. O vyjadrovaní a o slovoslede Jaromíra Soukupa tu ani hovoriť nemusím. Začiatkom roka k nám prišiel seriál Chernobyl a ten dokázal dominovať najvyššie priečky na ČSFD a teraz konečne dostal konkurenciu ,ktorá mu konkuruje ,ale na opačnej strane rebríčkov. Ak sa radi mučíte alebo radi trpíte pri pozeraní "kvalitnej" Slovenskej a Českej kinematografie ani tak neodporúčam zhliadnuť. Ja osobne som nedokázal dopozerať ani prvú epizódu. Oficiálne prehlasujem seriál Premiér ako najľahší Try Not To Laugh Challenege a zároveň ako najťahší Try Not To Kill Yourself Challenge. 0% - Som fakt zvedavý ako dlho bude trvať kým Soukupovi začne vadiť ,že s ním v seriáli je aj niekto iný a všetkých nevyhodí.

Krotitelé duchů (2016) odpad!

[UPOZORNENIE TENTO KOMENT JE VEĽMY OFENZÍVNY A KEĎ NEDOKÁŽETE PREHĹTNUŤ TROCHA DRSNEJŠIEHO HUMORU ,POTOM VÁS MUSÍM UPOZORNIŤ NA RASISTICKÉ ,ŠOVINISTICKÉ A SEXISTICKÉ NARÁŽKY!] Ghostbusters 2016 (resp. Ghost feministky) mi presne ukázal ako hrozne zle je na tom Amerika s politickou korektnosťou. Nebudem sa tu moc rozpisovať ohľadom úplne nezaujímavého príbehu a príšerných počítačových efektov a radšej tu budem písať o tom s čím mám problémy: 1. Prečo zremakovali niečo tak perfektného ako Raitmanových Ghostbusters? 2. Prečo tam nehrajú hlavné postavy PRAVÍ herci (Chcem Billa Murrayho späť! ? A 3. PREČO SÚ HLAVNÉ POSTAVY ŽENY!? Nechápte ma zle. Proti ženám nič nemám a proti feministkám (tým ,čo vedia používať mozog) nič nemám. No mne extrémne vadí Americký ľavicový feminizmus ,ktorý si poslednou dobou robí ,čo chce a femisnitkám je dovolené skoro všetko a nikomu sa nad tým rozum nepozastaví. Toto je asi prvý film ,čo som ani do polovičky nevidel ,pretože to ,čo som videl mi úplne stačí. Film už nikdy nedopozerám ,odmietam to. A rovnako odmietam priznať existenciu tohto filmu ako rovnako nepriznávam rozum Americkým feministkám a súčasnej prehnitej americkej kultúry. 0% - Najvačšia sračka ,čo som videl (Väčšia ako Paranormal Activity a Death Note 2017 dohromady) . A keď ma ospravedlníte ja sa vrátim ku svojmu Anime ,pretože aj to je normálnejše ako súčasná rozvrátená Americká kultúra ,ktorá je plná cenzúry ,feminizmu ,cenzúry ,nerasistického rasizmu ,cenzúry a zase feminizmu. Ivan Reitman by sa za tento film obracal v hrobe keby bol mŕtvy ,ale on ešte žije! Amíci, vy nepoznáte slovo REŠPEKT??!....

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Jednoduchý fantasy film o pirátoch s Johnym Deppom v hlavnej úlohe spolupracujúcim s Orlandom Bloomom. Nepatrím k ľuďom ,čo by nejak extrémne obľubovali detinské mainstreamové blockbustery tohto typu ,ale toto celkom ušlo. Ušlo to až tak moc ,že mám chuť si pozrieť aj ďaľšie filmy. Najväčším ťahákom tohto filmu je samozrejme Depp ,ktorý by si dokázal ukradnúť celý film len pre seba. A podľa toho ,čo som počul tak to aj spravil. Ak od toho čakáte moc tak vás to rovnako moc sklame. Ak ale od toho čakáte niečo fakt jednoduché ba až primitívne budete uspokojení. 80% - Jeden z tých lepších filmov ,čo som videl od režiséra amerického remaku Kruh. Škoda ,že od trojky kvalita išla prudko dole.

Megažralok versus crocosaurus (2010) odpad!

Jeden z veľa pokusov Asylumu ako spraviť podobnú sračku ako Sharknado ,no narozdiel od Sharknada je to len trápne ,nezaujímavé a absurdne zlé. Zatiaľ ,čo Sharknado sa má brať s humorom a nadhľadom toto sa nedá brať ani ako nepodarený vtip (a celá trilógia sa nedá zhliadnut bez toho aby vás to psychicky poznačilo). Ak sa radi trýznite odporúčam. 15% - za Řiťka video 😂

Křižník Potěmkin (1925)

Križník Potemkin je nemý film ,ktorý vo svojej dobe spravil revolúciu svojou prepracovanosťou no dnes už zaujme len fanúšikov starých filmov a ľudí ,čo sa zaujímajú o Rusko v období keď končil Tsarizmus a nastupoval komunizmus ako napríklad mňa. Ak máte voľnú chvíľu ,film môžem len odporúčiť.

Joker (2019)

[DNES SA BUDE TROCHU SPOILEROVAŤ!] Keď som poprvýkrát uvidel trailer na Jokera ,vedel som ,že ak sa DC nebude držať pravidiel DCEU tak film bude taká pecka ako staré filmy od DC (napríklad V ako Vendetta...). No a po pozretí musím povedať ,že DC sa podarilo niečo nečakané ,nielen že spravili taký dobrý komixový film z prostredia Gothamu no oni (neverím ,ze to poviem) spravili perfektný film. Od režiséra Vo štvorici po opici nikto nečakal takúto pecku (na tom sa všetci zhodneme). Hneď takto na úvod musím skonštatovať ,že film sa nebude páčit všetkým ,pretože je zameraný hlavne na dialógy ,dialógy ,dialógy a vznik Jokera. Takže ak čakáte nejaký ultimátny boj s Batmanom ,môžete z kinosály ihneď vypadnúť. Je to dráma na všetky možné i nemožné spôsoby. Ale už k veci. Gotham je tu zobrazený ako neskutočne Anarchistický štát/mesto ,ktorého obyvatelia sú považovaný za najväčšie špiny a odpad sveta...a to je skvelé! Film je stále rozmanitý a farebný ako filmy z pekla menom DCEU ,no je veľmi ,ponurý a hlavne dosť ,ale dosť depresívny. A presne takto majú DC filmy vyzerať (niekto tu asi sledoval seriál Gotham). A teraz najdôležitejšia postava celého filmu - Phoenix a.k.a Joker....Od doby Ledgera som nevidel tak skvelo zahratého Jokera! Celý film sledujeme ako sa mu osobnosť rozpadáva ,začína mu ešte viac šibat a nakoniec sa z neho stane Joker (nie, dnes žiadna kyselina ani nič takého). No najhoršie na celej tejto premene je to ,že je plynulá a v podaní Phoenixa úplne prirodzená ,z čoho mi behal mráz po chrbte. Celkovo Phoenix sa týmto filmom neskutočne prekonal a ukázal nám takého Jokera ,ktorého každý chcel ,no nikto ho nechcel natočiť - čerstvého psychopata s ktorým sa každý dokáže stotožnit ,pretože v každom z nás je tak trochu psychopata. Zaujímavé na Jokerovi je vlastne aj to ,že s jeho problémami sa stotožní asi každý ,kto mal depku ,alebo depresiu...Takže každý môže povedať ,že je v ňom trochu toho Jokera. Film veľmi rád nečakane prepína medzi kľudom a ostrými scénami ako Jokerovo dokopanie na ulici....ticho...ako Joker postrielal Waynových pracovníkov....zase ticho....jeho šialene a deprimujúce predstavy....ako udusil mamu....predstavy....,alebo ako v priamom prenose zabil svôj vzor. Koniec je najviac Anarchistickým dielom ,čo som za poslednú dobu videl a je takou krvavou čeresnickou na tej psychopatickej torte ,ktorú môžeme sledovať cez dve hodiny. VERDIKT: Joker je po dlhej dobe skutočne skvelý DC film so všetkým ,čo má mať dobrý DC film: krv ,brutalitu ,anarchiu ,nadávky ,depresívnu a realistickú atmosféru ,farebnosť a pestrosť a ešte raz krv a brutalitu. Úprimne si myslím ,že touto rolou si Phoenix zaistil aspoň nomináciu na Oscara a ak nie budem moc sklamaný. Za smrť rodičov Bruca Wayna a za scénu kde Joker tancuje na schodoch dávam 90% - ďakujem DC ,že aspon raz ste neboli mainstreamové hovadá! Prekvapenie roka!... (2.10.2019 -videné na predpremiére).

Spider-Man 3 (2007)

No ,aj takto môže pokračovanie dopadnúť. Úprimne si myslím ,že Raimi odviedol dobrú prácu s tým ,čo dostal a film vyzerá dobre ,ale je tu niečo ,čo film neskutočne pokazilo - Sony nadiktovalo veci ,čo vo filme chcú a Raimi sa im musel podriadiť ,no a vzekým bolo jedno ,že film bude prehustený. Nebudem sem písat nejakú podrobnú recenziu ,bude to jednoducho môj subjektívny názor. Už teraz musím povedať ,že je to moje osobné a najoblúbenejšie Guilty Pleasure. Film mi príde hrozne nedokončený ,ale stále spravený dobre so skvelými hercami a zaujímavým príbehom ,ktorý je ale často kazený Emo fázou Petera Parkera a vnútornými rozbrojmi Petera a Harryho. Finále je tiež celkom nedoriešené ,pretože Harry neskutočne nenávidí Petera (Peter mu dokonca hodil bombu priamo do ksichtu ) ,ale ajtak mu príde pomôct ,zachráni ho a obetuje sa zaňho. Nechápem prečo. Tiež tu nechápem celú linku s Venomom ,ktorá je tu zbytočná a je vidieť ,že sa film sústredil hlavne na SandMana. A Peterov vzťah s MJ sa tiež pokazil ,je to málo emotívne a až moc precitlivelé zároveň. Vizuál je perfektný ,emotíne scény a atmosféru Raimi stále zvláda na výbornú (je vidieť ,že sa pri točení Smrteľného Zla veľa naučil). Len keby sa mu do toho Sony nesralo. 65% - Je na tomto filmu niečo naozaj prevratného? Že keby nevznikol nebol by Spidey Avengerom...

JoJova prazvláštní dobrodružství (2012) (seriál)

Dlhšiu dobu som toto odkladal a radšej som pozeral Attack On Titan a Moba ,no a keď som to uvidel ,bol som rád ,že som tomu predtým nevenoval pozornosť. Už dlho som nevidel niečo tak bizarného ako toto. Ale narozdiel od One Punch Mana ,ktorý bol bizarne dobrý ,je JoJo's bizare adventure niečo ,čo si užije len určitá skupina ľudí. Ja som mimo týchto bizarno-podivných sračiek a neplánujem to dopozerať. Nehovorím ,ale že je to zlé. Každému sa môže páčiť niečo iné. Ani Gintamu nemusím ,ale ľudom sa páči. 3*