Česká soda (1993) (seriál)

To by už dneska nešlo.

Mr. Bean: Největší filmová katastrofa (1997)

Jsem trochu rozpolcený. Na jednu stranu mě opět potěšil genialní Rowan Atkinson a ve filmu bylo několik scén, při kterých jsem se srdečně zasmál, což se mi nestává zdaleka u každé komedie. Na druhou stranu bylo několik scén recyklovaných (bouchání pytlíku zvratek v letadle už tu opravdu bylo!) a místy byl film příliš kýčovitý (mírný kýč snesu, ba někdy potěší, ale tohle už bylo moc). 55 %

Mrazík (1964)

Tomuto filmu asi nejvíce uškodilo, že ho Nova omílá každý Silvestr nebo jeho v jeho bezprostředním okolí (29., 30. prosince). Ale je pěkný.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Ale jo, nemůžu říct, že to bylo špatné. Nemá to asi kvality Asterixe v Británii nebo 12 úkolů pro Asterixe, ale docela jsem se bavil. Clavier a Depardieu se pro role Asterixe výborně hodí. Film v sobě neobsahuje všechny vtipy kresleného Asterixe a Kleopatry, ale ty, které tam byly, byly udělány celkem dobře. Hudba byla dobře zvolená, filmové efekty byly tak akorát, výtvarně taky dobré. Dal bych filmu tak 75 %.

Jurský park 3 (2001)

Velice slabý odvar z originální jedničky. Ta měla nápad a i ty akční scény měly něco do sebe. Tohle je jakási podivná koláž z béčkových dobrodružných filmů.

Amadeus (1984)

„Moji Pražané mi rozumějí!“, aneb kdo jiný by mohl životní příběh Wolfganga Amadea Mozarta převést na filmové plátno lépe než Čech?

Dědictví aneb Kurvahošigutntág (1992)

Ty doby divokých raných 90. let už znova nepřijdou - díky bohu. Ale jejich obraz tu s námi zůstavá jako memento a samozřejmě jako zdroj nekonečných hodin zábavy a skvělých hlášek, které už dávno zlidověly.

Škola rocku (2003)

Tomu já říkám klasika. Film, který si vždy rád pustím znovu. Možná se může zdát trochu naivní - ale vždyť je to komedie. A sakra dobrá komedie!

Beyblade (2001) (seriál) odpad!

Jak se řekne japonsky „sračka“?

Team America: Světovej policajt (2004)

Co vlastně od toho filmu chcete? Netradiční, ale nevtíravě zábavné scénky? Máte je mít. Parodie na americkou zahraniční politiku? Máte ji mít. Parodie na ty, kteří proti ní protestují? Máte ji mít. Pardodii na americké akční a válečné filmy? Máte ji mít. Patrně první soulož v loutkovém filmu? Máte ji mít. Když se na Team America podíváte s jistým nadhledem, bude se vám líbit. Nebudete věřit, jak se to povedlo udělat loutkové. Ale jiné už si to nebudete umět představit. Tvůrci mají úžasný pozorovací talent, který uplatnili už ve filmu South Park: Peklo na zemi, který byl ale na můj vkus trochu drsnější. V klidu se usaďte a bavte se. Četba novin už nikdy nebude jako dřívě... :-)