• Krátkometrážní

Krvavě rudé nebe (2021)

Film jsem hned odmítl s tím, že je to typickej Netflix a zní to levněji, ale na doporučení přátel jsem se na něj podíval. Překvapila mě super skladba, tempo a atmosféra. Flashbacky se hodily a nepůsobily rušivě. Hodinu jsem si film užíval, ale bohužel v té druhé půli se pozitiva vytratila a už to nebylo ono. Zvlášť ke konci, kde se Krvavě rudé nebe samo pod sebou rozpadalo a postavy jednaly nelogicky a celkově to ztrácelo říz. Vyhodnocení: Kdyby to o 40 minut zkrátili, bylo by to lepší

Padesát odstínů černé (2016)

Padesát odstínů šedi jsem neviděl, ale asi mi stačí i tohle, abych zjistil, jak je obojí absurdní. Docela jsem se párkrát zasmál, ale bohužel jako obyčejná parodie tento film trpí momenty, které jsou spíš trapné než vtipně trapné a pak se to ke konci táhlo, takže šel s tím i výsledek níž. Vyhodnocení: Smlouva o mlčenlivosti nebo-li právnicky řečeno drž ku*va hubu

Coherence (2013)

Levnější film s paralelními vesmíry, v nichž se jeden snadno ztratí. Tak by se to dalo shrnout. Docela jsem se bavil, postavy byly sympatické a děj vcelku originální, i když téma už viděné poněkolikáté, jenom tentokrát v jinačím, komornějším kabátku. Celou stopáž mě film dokázal upoutat svým děním, přestože toho nebylo tolik ukázáno, což je rozhodně plus, bál jsem se, že budu odvracet pozornost jinam a tak. Kdo má rád různé časové smyčky nebo prolínání vesmírů, doporučuju. Vyhodnocení: Bych do kartonový krabice dal svýho čokoládovýho ďáblíka ze Zeleného dne, co jsme měli na škole a já tam dělal děckám tousty (135 celkem😎)

Velké nic (2023)

Kvalitní, dobrý dokument, jak má být. Hezky jsme se ohlídli ve snímku za koronavirem, několikrát se zasmáli (nuda pláž, Jana Peterková), párkrát nám přeběhl mráz po zádech z několika nepříjemnějších situací (protesty, nemocnice), pozastavili se nad myšlenkovými pochody demonstrujících na Václavském náměstí a udělali mu na konci promítání pápá. Jsem rád, že jsem mohl být účastníkem předpremiéry v Jihlavě. Diskuze byla obohacující, odnesl jsem si z ní několik užitečných informací a zajímavostí a Vít Klusák na mě zapůsobil jako sympatický člověk, který dobře ví, o čem točí, ale hlavně ho to baví. Jinak mě překvapilo, jak moc byla Peterková v dokumentu obsažena, což příjemně překvapilo, má takovýho energickýho ducha😁, čekal jsem ji tam mnohem míň. Vyhodnocení: Sál byl ze sta procent plnej! To se mi nikdy nestalo😲

Motel smrti 2 (2008)

Podle recenze mých oblíbenců jsem doufal v pohodové pokračování, jen samozřejmě o něco horší a že všechen ten hejt je neoprávněný. Ach, jak jsem se mýlil. Je extrémně levné. To, co bych si myslel, že bude jednička, bylo tohle: laciné po dějové stránce, ploché postavy, zbytečná komedie, špatná kamera a neakční. O to horší je, a to mně neskutečně drásalo nervy, že ani jedna postava není původní a lokalita jakbysmet! Sakra, když nemáte budget na to zanechat něco původního, tak se radši na to vyprdněte. Pořád lidi u found footage fimů povídají, jak nic nejde vidět, kamera je roztřesená a je to zmatené, ale já měl přesně takový pocit tady, a to ani found footage film nebyl. Vůbec jsem si Motel smrti 2 neužil a už snad z podstaty je jasné, že tenhle díl nemá co dalšího oproti jedničce nabídnout. Vyhodnocení: Budeme dělat, že tohle neexistuje

Motel smrti (2007)

Teda čekal jsem už podle názvu jednoduchej film s jasným dějem, ale bylo to o něco komplikovanější. Postavy byly reálné a přemýšlely vskutku chytře, takže vás jejich počínání neotravovalo, ale bavilo a poutalo, protože mělo hlavu a patu. K tomu jejich vztah byl originální (většinou se jedná o spokojený, bezproblémový páreček). O to víc se mi líbilo, jak se společně proti nim postavili. Padouši byli taky zákeřní a měli v pohodě masky. Hlava záporáků nebyla tak výjimečná, ale to vynahrazoval skvělý ústřední pár. Konec dle očekávání, ale přesto ve mně zůstávala znepokojivá atmosféra. Vyhodnocení: Hudba na konci geniální!

Girlhouse (2014)

S takovým hodnocením jsem čekal něco víc na úrovni, ale spíš se jedná o guilty pleasure. Je to jednodušší a postavy jsou kvůli tomu i plošší. Vrah je nesympatickej a na můj vkus až přehnaně divnej a neděsivej. Například Hra na vraha mi poskytla hororové uspokojení mnohem víc a byla profesionálnější. Alespoň ocením killy, které byly opravdu různorodé a šlo vidět, že se jim čas věnoval a nebyly odfláknuté jako v jiných filmech. Vyhodnocení: Pro mě však zapomenutelná vyvražďovačka

Identita (2003)

Narušení bylo úžasný, a tak jsem se rozhodl pro další počin Jamese Mangolda. Avšak takové nadšení nesdílím. Úvod všech náhodných hrdinů a jejich náhodné setkání se mi líbilo a hned mě vtáhlo do děje, ale celý děj v motelu mě natolik nezajímal a nějak mě Identita pak už tak nechytala. Plot twist je cool a oceňuji ho až při několikátém zhlédnutí. Ale v první moment mě rozuzlení z nějakého důvodu spíš zklamalo, než potěšilo. Finále mi přijde poněkud nelogické (bouračka). Vyhodnocení: Nepopulární názor, ale Motel smrti se mi líbí víc

Hra na vraha (2009)

Nápad a záporák bezva. Přesně souhlasím s komentářem J*A*S*M. Kdyby to někdo dotáhl do většího psychologického teroru a prohloubil postavy a jejich pohled na situaci, bylo by to dělo. Takhle to je fajn horor se zajímavou myšlenkou a motivací vraha. Postavy jsou typicky dvoutisícovkové a nejsou něčím individuální, ale i tak jsou fajn. Zezačátku film vypadá jako každý laciný úvod, ale po čase se to zvrtne do dobrého krvavého hororu. Konec je uspokojivý a přeživšího jsem tipl správně. Rozhodně lepší 3*. Zdejší hodnocení mi přijde podhodnocené. Vyhodnocení: Ten psychiatr je extrémní dvoutisícovkové klišé, až mě to nutí se usmívat

ATM (2012)

Začnu spíš s pozitivy. Vrah má cool vizuál a prostředí bankomatu je jako dělané pro filmy, kde je postava uvíznutá na jednom místě. A poslední třetina byla celkem akčnější a zajímavá. Ohledně zbytku bych se vyjádřil slovem: levné. Dialogy strašlivě skřípaly, herci hráli vcelku prapodivně a killy nějak nic moc. A finále bylo to nejhorší (svalení viny na přeživšího?!). To už mě fakt dostalo. A celkově byl závěr i natahovaný. Přestože se asi snažili udělat z vraha nějakého rafinovaného gamemastra, mám dojem, že neměl vůbec vybraný motiv, minulost nebo nějaký šmrnc. Vyhodnocení: Měli několik šancí zdrhnout