• Krátkometrážní

Černobyl (2019) (seriál)

Tak to dopadá, když se nekompetentní arogance snoubí s demencí a vodkou prolezlým mozkem. Jediné, co mi neskutečně trhalo uši bylo to, že postavy mluví anglicky i když na Ukrajině ve skutečnosti mohli asi těžko. HBO prostě předvádí, že je minimálně o dekádu před ostatními TV společnostmi. Aneb děti podívejte! Hoří elektrárna! :-)

Příchozí (2016)

Hodně slušné, hodně přemýšlivé. Už mě kolikrát napadlo, jak bych asi komunikoval s mimozemskou entitou, která má jazyk, vyjadřování, resp. komunikaci založenou na úplně jiných principech. A taky se mi moc líbí Villeneuveův audiovizuální styl. Rád si přečtu i povídky od Chianga, protože na tohohle chlapíka jsem hodně zvědav.

Not Alone in Here (2020)

Jeden by nevěřil, co se dá během karantény natočit. Parádní kousek!

Shadowed (2020)

Kurvafixdoprdele vol. II

Železná srdce (2014)

O tom, že je válka hlavně bordel a humus, vás tenhle film přesvědčí během prvních pár minut. Zbytek stopáže se krásně veze na stejné vlně a to pokoukání za to rozhodně stálo!

Alita: Bojový Anděl (2019)

Pokud budu brát film jako samostatný celek, tak mě děsivě sralo, že jsem se na konci nedozvěděl víc o Alitině minulosti, jejím osudu či o historii světa ve kterém se děj odehrává. Nevím, jestli Cameron plánoval napsat ještě další díl(y) kde bude osvětleno trochu víc, ale takhle musím chtě-nechtě jednu hvězdu srazit. Ačkoliv je vizuál naprosto famózní a očividně se tvůrci hodně vyblbli.

Tady hlídám já (2012)

Občas se v TV objeví něco, na co se dá v klidu a pohodě koukat - a protože je toho jako šafránu a taky proto, že mě ten jezevčík neskutečně bavil (jsem pejskař i když majitel jiného fešáka), tak je mé hodnocení jasné.

Ikarie XB 1 (1963)

Nemastné, neslané a úsměvné spíš trapností a studem. Téměř šest dekád je na tomhle strašně vidět a o to víc, jak moc je to zastaralé. Fakt jsem se divil co to v Česku vzniklo.

Cargo (2017)

Normálně by to bylo tak na tři hvězdy, ale protože Freemana mám fakt rád, konec byl senzační a emoce stříkaly z TV až ke gauči a hlavně: protože mě serou místní hateři, je to jasně za 5*