• Krátkometrážní

Ad Astra (2019)

Na jednu stranu audiovizuální bomba, na stranu druhou neskutečná nuda. Ačkoliv teda musím uznat že některé scény (viz anténa) byly natočeny fakt efektně. Od určitého momentu ale bylo těch WTF momentů na můj vkus až moc a zbytek filmu jsem více méně protrpěl.

Zdrojový kód (2011)

Prostě a jednoduše: devadesátiminutová jízda. Fakt mě to bavilo.

Taxikář (1976)

Mě ten Scorsese prostě nebaví - a ani taxikář nebude výjimkou. Sice chápu De Nirovo znechucení, ale to je krapet málo na to dělat z toho něco víc, než jak se to tváří. K tomu, abych tenhle film aspoň trochu docenil, bych musel patrně být 1) Američanem, 2) žijícím v USA 3) v 70. letech. K čemuž mi bohužel chybí tři podstatné body.

To Kapitola 2 (2019)

Aha, tak teď už chápu. Po první polovině jsem si říkal, jestli má cenu se vůbec koukat na finále, ale protože jsem krapet masochista, tak jsem do toho šel. A musím říct, že jako druhá část skvěle doplňuje tu první, tak i ta první doplňuje perfektně tu druhou. Konečně nešlo o tupou lekačku a Pennywise opravdu mohl rozjet své rejdy opravdu ve velkém. Takže i předchozímu filmu musím jednu hvězdu přidat.

To (2017)

Tak nevím, jestli se mám smát, nebo plakat... Je mi jasné, že zkrátit Mistrovo Opus Magnum o délce jedenácti set stránek do filmové podoby (byť dvoudílné s celkovou stopáží tří set minut) nebude vůbec snadné, hodně věcí vyšumí do ztracena a dost možná udělá z celého příběhu totální hovadinu hodnou tak pro blbečky, ale to, co jsem viděl, předčilo i mé nejhorší obavy. Z příběhu jsem nepochopil vlastně vůbec nic - seznamování s postavami nulové, vysvětlení proč Bowers a zbytek jeho party šikanují Smolaře také žádné. Co je To a kde se v Derry vzalo - nic. Proč a jak Šmolaři došli k tomu, k čemu se odhodlali - nic. A umlátit To klackem kdesi ve stokách - to už byla naprostá ubohost. Navíc mě děsivě mrzí to, že trpělivé budování celého mrazivého příběhu se omezilo na bohapustou a (nadto nudnou) lekačku. Dost se začínám obávat celého finále, protože ukázat rituál Chüd v nějaké solidní podobě prostě po téhle dvouhodinové zkušenosti nebude dost dobře možné. **Po dokoukání druhého dílu zvyšuji hodnocení o jednu hvězdu. Zaslouženě**

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Ten film je prostě marnej stejně jako celá série. Mám pocit, že čím víc soubojů, švihání mečem, střílení lasery a další skopičiny Disney na plátno vrazí, tím víc je mi volný, jak celý film (potažmo série) vlastně skončí. Nevěřil jsem nikdy, že to řeknu, ale zlatá série z konce tisíciletí - tam byli aspoň záporáci kteří měli koule a ne jen kuní xicht mladýho Drivera.

Terminátor (1984)

Jediné, co mě na tomhle filmu sralo, byla ta debilně elektronická rádoby future muzika. Jinak samozřejmě není co vytknout...

Jak jsme hráli čáru (2014)

Tak jako žádná velká sláva, ale koukatelný to nakonec celkem bylo. I když podruhý už bych to vidět nepotřeboval.

Tiché místo (2018)

Když si člověk uvědomí, že ty nejděsivější věci můžou pocházet jen z naprostého ticha a když si po shlédnutí filmu uvědomí, že mu i z blbého zvuku otevření dveří v místnosti není dobře na duši (protože to tak strašně VRŽE!!), jak málo filmů umí dobře pracovat se zvukem a jak moc důležitý je pro nás ruch všeho v okolí, nemůže dát prostě méně, než poctivých pět hvězd!