• Krátkometrážní

Tajemný let (2005)

Když pominu tu brutální překombinovanost plánu a naivitu záporáka, který si myslí, že lidé se budou chovat přesně podle jeho očekávání a nikoliv chaoticky... No zkrátka to bylo celkem průměrný drámo. Nebýt tam Jodie, tak bych ubral ještě jednu hvězdu.

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Nevěřil jsem, že vyjma chobotničkového hentai uvidím někdy nějaký animák nevhodný pro děti - a hle. HTF v plné parádě!

Klub rváčů (1999)

Řekl bych, že v literární a filmové historii je tolik zásadních dějových zvratů, kolik by napočítal nešikovný dřevorubec na prstech jedné ruky - jedním z jich je Kaiser Sauze a druhým Tyler Durden. Je to zkrátka jeden z těch filmů, na které člověk nezapomene a to i kdyby se sebevíc snažil.

V pasti (2018)

Jo, líbilo se mi to. Moc. Protože Sandru Bullock prostě můžu. I když ta logická stránka věci měla samozřejmě svý mouchy - těhule Sandra v nějakých pětapadesáti, jízdě autem, či lodí poslepu ani nemluvě. Jinak fajn film na sobotní večer a časem třeba opáčko.

Anihilace (2018)

Musím říct, že jsem nadmíru spokojen - sice jsem dostal úplně něco jiného, než co jsem očekával, ale vadí mi to? Vůbec ne. Vím snad, o čem film byl? Ani v nejmenším. Líbilo se mi to? Kurva anoo! Dokážu říct, proč se mi to vlastně líbilo? Absolutně ne! :D Zkrátka správné pětihvězdičkové hardcore scifi u kterého chápu i hodnocení jedné hvězdy.

Mlha (2007)

Povídku jsem četl a tak jsem byl celkem zvědav na ztvárnění, kteréžto se nejevilo Vobec mizerně. Původně to hodnocení mělo být tak za dvě hvězdy (viz ty béčkoidní chapadla ala osmdesátky), ale protože křesťanství by mělo dostat kuli do lebky jen z principu a taky za ten bombastický závěr, tak dávám s klidným svědomím 4 z 5...

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Není nad to, když je pohádka inteligentní a nechybí jí vtip. Letos to prostě stálo za to!

Šestiraňák (2004)

Fakt nechápu, jak jsem k týhle sračce přišel, ale bylo to ukrutných sedmadvacet minut. Jedna hvězda snad za Brendana Gleesona - který teda ani tak nebyl zrovna ve velké formě...

Enderova hra (2013)

Ač to bylo vizuálně parádní, tak se nedokážu sžít se základní premisou a to, že jedenáctileté (v knížce dokonce šestileté) děti ovládají planetární armády a v bitvách porážejí mimozemský nepřátele. To fakt ne. Navíc to, že film vycházející z jakékoliv knihy bude notně osekán tak, aby to pochopil i průměrnej US tupec, na to si asi nikdy nezvyknu. Proto jako jediný klad vyzdvihuji onen vizuál a Forda s Kingsleyem. Jinak to není nic, co bych si chtěl uchovat v hlavě déle, než trvá fotbal v TV.