Jackie Brown (1997)

Mno musím uznat, že pro mě je toto druhý nejlepší Tarantinův film (po Pulp Fiction). Jako vždy několik příběhů, které se propletou do sebe, stovky sáhodlouhých rozhovorů, které ale dávají smysl a jsou vtipné (vtipné tím správným Tarantinovským způsobem). Navíc perfektní herecké výkony (vidět De Nira jako povaleče, kde se vám to povede?), nemluvě o geniálním soundtracku.

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Příběh dvou typově různých mužů, kteří se díky blížící se smrti stanou nejlepšími přáteli. Místy zábavné, někdy naopak tragicky smutné. Každopádně se na to velice dobře dívá, neboť "ulítlé" situace a rozhovory jsou kořením tohoto filmu. Navíc vám hlavní hrdinové tak přirostou k srdci, že je vám jich líto a přáli byste jim, ať jejich dobrodružství nikdy neskončí. Film, který nehraje na city, ale přesto je z vás dostane.

Kam orli nelétají (1968)

Sice je to místy velmi nelogické - Němci jsou tupouni, Spojenci zas terminátoří, nehledě na milion náboju v zásobníku, nekonečná zásoba výbušnin a někdy i celé scény (např. ta scéna s lanovkou, kdy na ni skáče aby položil bombu na střechu, proč ji pouze nenastavil a nehodil na ni?). Ale jinak velice zábavné, dobře provedené i zahrané. Navíc ten příběh je tak zamotaný až je dokonalý (téměř).

Kat (2004)

Nudná blbost. Není to temné, není to ani moc akční, není to dobře natočené, není to dobře zahrané, není... a takhle se dá pokračovat docela dlouho. Opravdu je to velice nudné, nepropracované.

Identita (2003)

Poměrně zajímavý film, od kterého jsem nic nečekal a byl jsem docela příjemně překvapen. Vše začíná jako nešťastná řada náhod a až do konce to tak i vypadá... ale ten závěr. Ten snad nikdo nečekal. Povedené.

Hlubina (2002)

Takový zvláštní filmík, ve kterém se jakoby nic neděje. Docela dobrá atmosféra, místy i napínavé. Ale absence lepšího příběhu a vyvrcholení tento počin stahují na dno oceánu.

Mystery, Aljaška (1999)

Film, který příliš nezaujme ale ani neurazí. Místy vtipné, místy "napínavé" (ikdyž to je asi až příliš silné slovo). Crowe hraje jako vždy dobře a celkově tomu nelze nic moc vytknout, ale jak už jsem v úvodu napsal - také nejde nic moc pochválit.

Wimbledon (2004)

Sveží, zábavné a plné energie. Příjemně se na to divá i díky Kirsten a Paulovi. Takový typický romantický příběh umístěný do známého Wimbledonu. (Některé tenisové údery a akrobacie při zápasech byla až moc, ale zase to tomu dodalo trošku štávy :-))

Závrať (1958)

Zajímavé záběry (z nečekáných úhlů), smysl pro detail, hudba dokonale podkresluje obraz a perfektní příběh. Tedy typické rysy Hitchocka. Místy mi však přišlo, že film je až příliš zdlouhavý, jindy zas až příliš zkratkovitý (promiňte, ale když se dva hlavní hrdinové předtím nikdy neviděli a už za 10 minut už si říkají, jak se milují mi přijde divné). A jak už bývá zvykem - nečekáný konec... Lepší 4 hvězdy!

Valkýra (2008)

Výborný film z prostředí války. Dokonale zrežírované. Ikdyž od začátku víte, jak to dopadne, tak vás přesto nenudí. Cruise si za svoji roli určite zaslouží pochvalu, neboť se nesnaží přehrávat a jeho postava nezastiňuje ostatní, které jsou též velmi dobře zahrané. Navíc těch 20-30 minut po atentátu je strhujících.