Mlha (2007)

Horor nebo drama? Těžko říct. Zanechalo to ve mě takové divné pocity. Upřímně řečeno mi tam něco chybělo. Efekty i přes docela malý rozpočet byly povedené, ikdyž na můj vkus se ty potvory objevily přece jen moc brzo... lepší by bylo více diváka "vystresovat", co že to v té mlze vlastně je. A konec, který vás dostane... Přesto je to pro mě takový ten průměr.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Řekl bych, že nejslabší díl Futurama filmů... Nějak mě to vůbec nebavilo. V tomto filmu bylo navíc mnohem více než v předchozích dílech cítit to, že Futurama je lepší jako seriál s dílem na 20 minut. Když o tom tak přemýšlím, tak i vlastně tento film je takovým miniseriálem, který trošku spojuje hlavní příběh o záchraně Fialového Trpaslíka. Jinak je tam díl o New Las Vegas, díl o pokeru a můžu pokračovat. Bohužel... slabé, rozplizlé a navíc málo Zoidiho...

Za plotem (2006)

Povedené a velice vtipné. Trošku netradiční pojetí, ikdyž hlavními hrdiny jsou opět zvířata. Avšak přítomnost dospělejšího humoru, občas i černého humoru, děla z tohoto animáku něco víc.

Lovecká sezóna (2006)

Dvě hvězdičky za ten konec, který byl velice povedený, což se bohužel nedá říct o zbytku filmu. Medvěd, který je rozmazlený, a jelen, který je velice trapný, se vás snaží dojmout, rozesmát, ale to se jim nedaří - vtípky jsou často velice infantilní, bez nápadu nebo dosti rozvleklé. O animaci nemá cenu mluvit, protože je jak už je docela zvykem povedená, ale chtělo by to už zase nějaký nový nápad - vzít pár zvířatek a trošku je potrápit už je ohrané.

Nezvratný osud 2 (2003)

Jakoby jednička úplně přes kopírak - stejná zápletka akorát s jinými herci a jinými nehodami. Jinak oproti jedničce ubylo na atmosféře, ale zase zde bylo více černého humoru. Celkově docela průměr. Ale docela mě překvapila úvodní bouračka, která byla perfektně natočena s velkým smyslem pro detail.

Nezvratný osud (2000)

Dlouho jsem nezvratný osud odsuzoval, ale nakonec jsem se "donutil" se na něj podívat a byl jsem příjemně překvapen :-) Je to takový ten teen horor, ale narozdíl od některých má skvělý nápad, docela dobrý scénář i to provedení je v pořádku. Jen mi na tom něco tak nějak vadilo - asi že postupem času je ten film velmi stereotypní a očekávatelný. Teda až na tu poslední scénu, která me velmi pobavila - to bylo víc než jen černý humor. :-D

Caligula (1979)

Nějak nevím, jestli jsem sledoval historický film s prvky erotiky, anebo erotický film s příběhem :-D Na historický film mi to přislo strohé a až moc "šílené" a pervezní. A pokud to měl být erotický film, tak toho sexu je tam zas moc málo :-D každopadné rozporuplné pocity, na jedné straně to tak v Řimě opravdu mohla vypadat, na druhé jsem byl chvílemi dost znechucen.

1984 (1984)

Velmi velmi velmi depresivní, vymívání mozků v přímém přenosu. Ale i zde se najdou lidé, kteří jsou ochotni obětovat vše pro to, aby mohli být alespoň na chvíli lidmi. Silný příběh (ze skvělé knihy), hutná atmosféra a skvělé herecké výkony.

Valčík s Bašírem (2008)

Film o válce, kde boje je velmi málo. "Dokument" o ztracené izraelské generaci. A zároveň film o hledání sama sebe. Velice poutavý snímek, který ve vás vyvolá řadu emocí. Navíc je sympatické, že nemusíte dopodrobna vedět o situaci okolo Izraele a jeho sousedů na to, abyste vše pochopili. Autor zde nijak nevyzdvihuje izraelské vojáky, spíše naopak zde ukazuje syrovou a pravou tvář války.

Jak vykrást banku (2007)

Taková oddechovka, která si na nic nehraje (tedy doufám, že ty kecy o poplatcích neměly byýt nejakým skytým poselstvím). Film postavený na rozhovorech. Na rozhovorech, které jsou chvílemi velmi vtipné a chvílemi zas velmi otravné. Jinak zajímavý nápad, pěkné provedení...