Sedmero krkavců (2015)

Přemluv bábu. Pizda Issová si neuvědomuje, že ta bába a děda toho prožili víc, než ona a ten skrček Mádl. Fascinuje mě to pokrytectví havloidů, kteří vnucují svým rodičům svoje názory, jak je třeba bránit demokracii a svobodu blá blá blá tím, že zvolím tu "správnou" stranu. Jenže právě tím zesměšňováním důchodců, (formou: "Vy jste už staří, už tomu nerozumíte a musíte volit, to, co my řekneme, že je správné.") si právě hrozně protiřečí a jsou přesně tam (v totalitě), kde nechtěli být. Issová by si měla dát pár facek za tento spot a Mádl jakbysmet, i když toho už někdo asi po té rozpláclé tlamě přetáhl pádlem. Jistě si říkáte, proč věnuju koment nějakému politickému spotu a ne pohádce. Ale já komentuju tu pohádku. Přemluv bábu, to je to, co jsem v tom viděl. Issová je totálně nefotogenická osoba, s neposlouchatelným hlasem, hodící se maximálně do reklam, nebo nějaké komedie. V té pohádce je pěst na oko, až to bolí. Nedokoukáno, nešlo to. Za každým rohem jsem čekal, že vyskočí eon energy. A není to neustálým cpaním reklam do tv. Je spousta herců, kteří se nejprve objevovali v reklamách (namátkou Dulava) a pak až ve filmech a přesto mi v každé roli sedí. Martha Issová v pohádce prostě ne! To její sestřenka Klára je jiné kafe. Dvě hvězdy jen a pouze za krásnou kameru a výpravu.

Krampus: Táhni k čertu (2015)

Když se díváte na dobrodružnou KOMEDII PRO MLÁDEŽ - Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, kde jsou v koši usekané hlavy a pak mrknete na HOROR, kde se umírá mimo obraz a necákne ani kapka krve, tak je něco kurevsky špatně! Začátek slibný, po pár (ne)mrtvolách jsem začal tušit, že tu něco nehraje a když armádní vesan, po tom všem, co prožil a viděl, začne nadávat skopčácké babce, že nevěří na babské povídačky, ukončil jsem sledování a věnoval se již pouze balení dárečků.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Když si odmyslím okoukanost Jacka Sparrowa a oposlouchaný hudební motiv a vůbec ohranost toho pirátského světa všeobecně, tak technicky, atmosférově a dějem, jsou tohle asi druzí nejlepší piráti. Zábavné scény, podařené vtipy (hlavně gilotina) a Bardem kurevsky démonický. Happy end zaloužený, páč nepochopitelně depresivní trojka podělala, co mohla. Můj řebříček je tedy: 1_5_2_4_3

Anděl Páně 2 (2016)

Podařená dvojka, opět výborný Dvořák s Trojanem a opět potěšili role svatých, založených na skutečných jménech herců, jako  Martin Huba hrající svatého Martina apod. Naopak mě vytočilo zprznění mé nejoblíbenější koledy Chtíc, aby spal. "Originál", který mám na cd zpívaný dívčím sborem je úplně brutální Devil May Cry soundtrack, přesně jak když jde Dante v jedničce DMC do kostela. Tady zmizel zásadní akord a v jiné části zas přidali nějaký debilní jiný. Co ale čekat od nýmanda Brzobohatého. Horáček na konci je brutálně nechutný a měl jsem co dělat, abych kvůli němu nesnížil na tři hvězdy.

Jak si nevzít princeznu (2021) (TV film)

Nenadchla, neurazila. Předešlá Janákovina se mi líbila víc. Každopádně potěšil originální děj cestování časem, kde na rozdíl od vykrádající Princezny zakleté v čase, si jel vlastní cestou. V půlce už to trochu drhne, dialogů bych ubral, ale je vidět, že Janák se s dvorním scénáristou Hudským sehrává čím dál tím víc a kdyby tihle dva dostali větší rozpočet a "cinematic" kameru, byli by bez nadsázky konkurencí pro Stracha, který, ruku na srdce, na to, jak ho všichni vychvalují, natočil pouze dvě solidní pohádky.

Kouř (1990) odpad!

Nekoukatelná zhovadilost a abnormální tortura. Hlava nebere tak vysoké hodnocení a status kultu, když se přitom bez nadsázky jedná o adepta na Festival otrlého diváka. Sweenyho Todda jakožto muzikál, co má nejhnusnější písničky, již odsunuji na druhé místo. Jako jak toto vzniká? Prostě rejža řekne: "Ale hele, ty písničky se nesmějí líbit, jo? Skládej to jako extra hnus, rozumíš?" Prostě nikdy nepochopím tuhle skladatelskou impotenci. Herci pouze vykřikujou, hulákají a odříkají rýmovaný text do něčeho, co se zdráhám nazývati hudbou. Vydržel jsem asi tři - čtyři vstupy, s roustoucím pocitem trapnosti jsem cítil, jak mi odumírají mozkové buňky, v oddělení hudebního vkusu vznikl požár a uši mi začaly krvácet, ale já nebyl schopen zvednout ovladač a přehodit na jiný kanál, neboť jsem byl naprosto paralyzován touto hrůzou. Když se však na scéně objevil teplý dýdžej, můj trapnometr dosáhl nezměřitelných hodnot a explodoval. Tato rána mne probudila z  paralýzy, uchopil jsem konečně ovladač a tak, jako znásilněná žena rychle spěchající do sprchy, i já musel ze sebe smýt ten hnus, to ponížení, zuřivým přehazováním kanálů. Naštěstí vysílali balzám v podobě X-Men Budoucí minulost, takže duševní detox a následná rekonvalescence proběhli úspěšně.

Bílá paní (1965)

Satirické porno. Tohle už je nefalšovaný protikomunistický fetišismus. Prvním vtipům na téma soudruzi a národní výbor jsem se zasmál, dalším deseti už jen kysele ušklíbl a další už jsem ze setrvačnosti poslouchal pouze jako kulisu. Ke konci mě ze stopadesáté variace na téma: "Co by tomu řekli na národním výboře" a "pššt, to nesmíme říkat nahlas" už regulérně bolela hlava. Sakra kdyby to třeba okořenili nějakou situační komikou, ale když už tam nějaká je, třeba raketa do zadnice, tak to prostě musí být raketa z ruskou hvězdou. Závěrečný přechod přes "most" už není ani trochu vtipný, protože přesně parafrázuje absurdnost různých nařízení Evropské Unie a západu všeobecně, což je takový tragikomický paradox, protože právě protikomunističní a protivýchodní bijci a křiklouni smějící se u tohoto filmu, se řítí do stejných sraček zcela dobrovolně. Á propos, už mi dlouho vrtá hlavou jedna zásadní otázka ohledně trezorových filmů: Proč je točili? Jako já chápu, když se v demokracii natočí satira, která se po změně režimu stane nežádoucí a urážlivá, ale ty vole dyť od  čtyřicátého osmého nastoupili do vlády komunisti, v padesátých letech to bylo  nejhorší - zatýkání, vraždy, popravy, do toho všeho studená válka a hluboká totalita v plné polní a oni natočí tohle? To byla nějaká forma deviace? Ten film vyloženě křičí: "Zavřete mě do trezoru! Já to chci! Ááách!" Co čekali, krevety? Nabývám z toho dojmu, že tak, jako mívají chlapi na skříňkách ve fabrikách vylepené nahé ženské, režisér měl nejspíš vylepené přihlášky do národního výboru. A když lidé vyvolávají duše mrtvých tím, že sedí v kruhu u stolu nad fotkama zesnulých a drží se za ruce, tak tady nejspíš seděl celý štáb nad plakátama VŘSR, drželi se za šulínky a vyvolávali příslušníka SNB a když pak ten esenbák zazvonil, režisér šel s erekcí tvrdosti diamantu otevřít dveře a pokud ho esenbák za jeho blažený úsměv přetáhl preventivně obuškem po držce, rejža postříkal strážníka způsobem, jaký v porno slangu nazýváme "big load". Nejde nezakončit kultovní hláškou naší party z 90tých let: Ten film je tak strašně protikomunistický, až je komunistický.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

WTF?!!! Já  jsem si celou dobu myslel, že First Class a ten zbytek jsou prequely a pořád si říkám, kdy příjde ten díl, kde se všichni zase rozutečou a ztratí paměť (protože se v původní trilogii spousta postav nezná). No a ono se zatím jede na alternativní sérii, která na původní trilogii úplně kašle. Kdyby to bylo alespoň dějově zábavné, ale naroubovat do X-Men příběhů mimozemštany a vesmír, tak to snad... Nepochopím, proč  Jean Grey dostala sólový film. Za mě jednoznačně nejnudnější, totálně nezajímavý X-Men. Já mám rád mutanty s jasně definovatelnou schopností jako třeba Magneto, Quicksilver, nebo Nightcrawler, ale Jean a ty její jalové overpowered schopnosti... Komu navíc v předchozích dílech vadilo Magnetovo neustálé přebíhání od dobra ke zlu, tak tady zhyne. V Apocalypse jsem to ještě zkousnul, tadu už je to parodie. Quicksilver tu má málo prostoru a přitom je to právě on, kdo by si sólový film zasloužil  víc, než ta zrzavá slepice. Asi nejhorší X-meni.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Rodruigez a Cameron se snažili, seč mohli, tentokrát je na vině předloha. Nezajímavá, stokrát viděná. Při sledování si nešlo nevzpomenout na District 9, Elysium, Blade Runner, Ready Player One a hromada dalších sci-fi posledních X let. Některé dějové zvraty dokonce působí, jako psané za pochodu: Alita najde bojový oblek Berseerker a my se v ten moment dovídáme, že existuje úžasný bojový oblek Berseerker. Nebo nájemní lovci nesmějí porušit určitý kodex nájemných lovců, jinak je stihne trest, ale my se to dovídáme až právě ve chvíli, kdy ten kodex poruší, že mají nějaká pravidla. Hrozně přiblble napsané. Triky jsou standart, ale jako obvykle nevyužité. Budíček Roberte, už máme perfektní CGI technologie, proč to neumíš použít? To jsou ti lidé tak neschopní proboha? Spielberg možnosti CGI pochopil naprosto dokonale a tak nám v Tintinovi naservíroval superefektní prolínačky scén a to nemluvím o dlouhatánském one shot záběru při nahánění lístku. Tady? Alita na závodech vyskočí, střih, podjede pod robotem, střih, chytí míč, střih, uhne útoku, střih, prostě neskutečně odfláknutá fušeřina.  Nebýt Alitiných roztomilých velkých očích, tak o tom filmu po týdnu nevím. Prázdné velké nic. Ani plánované Rko by tomu nepomohlo.

Český slavík 21 (2021) (pořad) odpad!

Poctivá (a spolu s pop žánrem nejrozšířenější) rocková a metalová muzika nemá vlastní sekci, ale hovnami osraný hip hop a rap ano? No co si to hrajou? Jediná pozitivní věc na Slavíkovi je fakt, že už budou konečně vyhrávat aktuální populární zpěváci a ne Karel Gott z pouhé setrvačnosti.